Hirdetés
Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Vegyes kezdés New Yorkban
No menu items!

Tőzsde – Vegyes kezdés New Yorkban

Vegyes indexekkel nyitottak szerdán az amerikai értékpapírpiacok. Kedden csekély indexnyereséggel fejezték be a kereskedést a tőzsdék.

New Yorkban a DJIA-30 index 0,02 százalékkal, az S&P-500 index 0,01 százalékkal csökkent a szerdai nyitáskor, a Nasdaq Composite viszont 0,15 százalékkal emelkedett a kereskedés kezdetén.

Piaci elemzők szerint a befektetők már beépítették az árfolyamokba a következő washingtoni adminisztrációtól várt gazdaságösztönző csomagot, figyelmüket most már a héten induló negyedéves vállalati eredménybeszámoló szezonnak szentelik.

A világpiaci olajár lefelé korrigált szerdán a korábban elért 11 havi csúcsról, miután az IEA Nemzetközi Energiaügynökség a járvány alakulását és az oltások várható hatását elemezve kétségesnek nevezte az olajkereslet idei emelkedését.

A Brent nyersolaj ára az amerikai piacok nyitásakor 0,76 százalékkal állt alacsonyabban a nemzetközi kereskedelemben hordónként 56,15 dolláron, a WTI ára pedig 0,56 százalékkal 52,91 dollárra csökkent.

Az eurót 0,30 százalékkal jegyzik gyengébben 1,1271 dolláron, az arany spot ára 0,08 százalékkal unciánként 1856,12 dollárra emelkedett.

Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Tönk szélére kerültek magyar vállalkozások az ukrán áruszállítók miatt

Az ukrán fuvarozók egészen más gazdasági és jogszabályi környezetből érkeznek, így eltérőek a költségeik is, valamint nem érvényesek rájuk az uniós szabályok.

Új rekordon zárt a BUX – nyerő az OTP

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 244,97 pontos, 0,42 százalékos emelkedéssel, 58 669,83 ponton, új történelmi rekordon zárt pénteken.

Az utolsó akadály is elhárult: érkezhetnek az uniós források

Az uniós pénzügyminiszterek elfogadták Magyarország módosított helyreállítási tervét,

Volánbusz: kétnapos sztrájk lesz – elégséges szolgáltatások

A vita a Volánbusz szerint nem a sztrájk lehetőségéről, hanem az időzítéséről szól.

Hírek

Együttműködési megállapodás a világ legnagyobb bankjával, az ICBC-vel

Az együttműködési megállapodásban a felek különösen nagy hangsúlyt fektetnek az infrastrukturális és zöld projektek finanszírozásának lehetőségeire.,

Európa rájött, hogy védenie kell magát

Európa gazdasági biztonságának érdekében az Európai Bizottság összeállította a kritikus fontosságú technológiai területek jegyzékét.

A game-streaming mellett bejött a vegán bor

Az értékelés során végül az 4 kategóriában összesen 12 hallgatót díjaztak.

Kamatplafon nélkül is viszik a személyi kölcsönt

Kamatplafon nélkül is viszik a személyi kölcsönt, a lakáshiteleknél ennyit hozna az új THM-maximum Ennyit spórolnának az ügyfelek a lakáshiteleken az ármaximalizálással.

Vadbalesete volt? Már majdnem minden esetben az autóst terheli a kár

A vadászati törvény változásával július elsejétől szinte minden esetben a jármű tulajdonosának vagy üzembentartójának kell megtérítenie a vadgázoláskor keletkezett kárt.

Időzített bombán ül közel 4 millió magyar lakástulajdonos

Egy társasház nem csupán egy épület, hanem egy élő közösség, ahol minden tulajdonos felelősséggel tartozik a közös területekért is.

Kapacitáscsökkentésre kényszerül a héten a Gatwick repülőtér

A NATS közlése szerint egészségügyi okok, köztük koronavírusos megbetegedések miatt az irányítók körülbelül egyharmada nem tudja felvenni a munkát.

A DRK és EGOM közös kollekciója Esztergomban

Közös ruházati kollekciót, két márka együttműködéséből született termékcsaládot mutattak be a közelmúltban Esztergomban. A helyiek úgy vélték, hogy Esztergom beceneve, az EGOM ruhamárkává is vált.

Gazdaság

Az utolsó akadály is elhárult: érkezhetnek az uniós források

Az uniós pénzügyminiszterek elfogadták Magyarország módosított helyreállítási tervét,

OTP: szemléletváltás látszik az öngondoskodásban

Bár a megtakarítási hajlandóság még csekély, a gazdasági nehézségek hatására szemléletváltás látszik az öngondoskodásban

Gyengült csütörtök reggelre a forint

Gyengült kissé a forint a főbb devizákkal szemben csütörtök reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Alulteljesített a magyar tőzsde

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 170,58 pontos, 0,30 százalékos emelkedéssel, 57 346,69 ponton zárt szerdán.