Hirdetés
Kezdőlap Cégvilág Új cég, a DM-KER Zrt. lép a BÉT Xtend piacára
No menu items!

Új cég, a DM-KER Zrt. lép a BÉT Xtend piacára

Új cég lép a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) közepes méretű vállalkozásokra létrehozott Xtend piacára, a tőzsde december 16-tól felveszi az értékpapírlistára a DM-KER Zrt. 1 millió darab, egyenként 500 forint névértékű – 500 millió forint össznévértékű – törzsrészvényét.

A kibocsátó törzsrészvényeit az értékpapírlistára történő felvétellel regisztrálták az Xtend piacra, az első kereskedési napot azonban még nem határozták meg, a részvényekkel egyelőre nem lehet kereskedni, mert a cég zártkörűen működő részvénytársaságként nyújtotta be regisztrációs kérelmét.

A részvények Xtend piaci kereskedésének megkezdését a kibocsátó a regisztráció napjától számított 90 napos határidőn belül, külön eljárásban kérelmezheti.

A szigetszentmiklósi székhelyű DM-KER Zrt. a BÉT közzétett információs dokumentuma szerint 2019. augusztus 31-i hatállyal, a 2008-ban alapított DM-KER Kft. zártkörű részvénytársasággá alakulásával jött létre, tulajdonosai magánszemélyek.

A DM-KER részvényei jelennek meg a piacon

A társaság közgyűlése november 6-án döntött a működési forma megváltoztatásáról nyilvánosan működő részvénytársasággá – ez a regisztráció napjával hatályosul -, és részvényeinek regisztrációjáról az Xtendre.

A társaság több mint 11 éves piaci tapasztalattal rendelkező, magyar tulajdonú, építőipari és mezőgazdasági gépek forgalmazásával, szervízelésével, bérbeadásával valamint alkatrészek forgalmazásával foglalkozó középvállalkozás. Piaci működésének kezdetekor elsősorban bányászati és építőipari gépek kereskedelmével, valamint használt, de jó állapotú gépek értékesítésével foglalkozott.

Az évek során organikus fejlődésének köszönhetően több elismert nemzetközi gépgyártó, többek között a Bobcat, a Doosan és az Arbos kizárólagos magyar importőre, illetve márkaképviselője lett.

A cég jellemzően belföldre értékesít, export árbevételt főként a Doosan csoport garanciális javításának elvégzéséből realizál.

A társaság elkötelezett amellett, hogy tevékenységét külföldi piacokra is kiterjessze, ezért megkezdte a Magyarországgal szomszédos országokban való piacra lépésre való felkészülést, amelyre a zárt körben bevonandó új tőkét is részben fel kívánja használni.

A cég értékesítésének nettó árbevétele 2018-ban 8,055 milliárd forint, idén az első hat hónapban 4,557 milliárd forint volt, az EBITDA rendre 671 millió forint, illetve 269 millió forint, míg az adózott eredmény 384 millió forint, illetve 165 millió forint volt. A cég saját tőkéje június 30-án meghaladta az 1,422 milliárd forintot.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Az Otthonfelújítási program felhívását szakmai egyeztetés előzi meg

Júniustól indul az Otthonfelújítási program, amellyel a kormány a családokat és a magyar gazdaság növekedését is támogatja, a programban június 3-tól az MFB Pontokon keresztül lehet részt venni.

Megkezdte működését Bécs első zöldhidrogén-üzeme

Az emelkedőkkel és gyakori megállókkal tarkított vonalon jövő évtől tíz portugál gyártmányú, akadálymentes CaetanoBus szállítja majd az utasokat. 

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

2030-ig megkétszereződik a geotermikus energia hazai felhasználása

Március elején nyílt meg a Svájci Alap forrásaiból finanszírozott 5,3 milliárd forintos felhívás egyebek mellett meglévő termálkutak korszerűsítésének vagy állami tulajdonban levő szénhidrogén-kutak termálkúttá alakításának támogatására
Hirdetés

Hírek

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.
Hirdetés

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.