Hirdetés
Kezdőlap Építőipar A kínaiak uralják a világ építőiparát
No menu items!

A kínaiak uralják a világ építőiparát

Kínai vállalatok vezetik az építőipari világranglistát, az éllovas közel 200 milliárd dollár forgalmat bonyolított tavaly. Az első nem kínai cég az ötödik helyre fért oda – derült ki a Deloitte felméréséből.

A világ száz legnagyobb építőipari vállalata 1,39 ezer milliárd dollár forgalmat termelt tavaly, tíz százalékkal többet mint 2017-ben. A száz legnagyobb építőipari vállalat forgalmának 41 százalékát a listára felkerült tíz kínai vállalat állította elő.

Az összforgalomból a második legnagyobb szeletet japán építőipari cégek hasították ki tavaly, 13 százalékosat. Az Egyesült Államok 9 százalékkal a harmadik, Franciaország 8 százalékkal a negyedik, Dél-Korea 8 százalékkal az ötödik lett.

Kína az építőiparban is elhúzott a világtól. Illusztráció: Reuters/Ammar Awad

Japánból 15 vállalat, az Egyesült Államokból 12, Kínából 10, Dél-Koreából 7, Franciaországból pedig 3 építőipari vállalat került fel a 100-as globális ranglistára.

A forgalmi ranglista élén négy kínai vállalat áll, a legnagyobb közülük, a China State Construction Engineering (CSCEC) 2018-ban 181,5 milliárd dollár fogalmat bonyolított. Az ötödik helyen a rangsorban a francia Vinci áll. A hatodik helyen ismét egy kínai cég következik, majd a hetediken a spanyol ACS, a nyolcadikon pedig a francia Bouygues. A kilencedik a japán Daiwa House Industry, a tízedik a dél-koreai Samsung C&T.

A legnagyobb piaci tőkeértékkel a francia Vinci rendelkezik, 49 milliárd dollárral, a második helyen a kínai CSCEC áll 34 milliárd dollárral.

Országonkénti összesítésben a legnagyobb piaci tőkeértékkel a kínai vállalatok rendelkeznek, a száz vállalat együttes értékének 21 százalékával. A japán cégek piaci tőkeértéke az összes 19 százaléka, az amerikai vállaltoké pedig 13 százalék.

Az építőipari vállalatok átlagosan bevételük 21 százalékát termelik ki külföldi projektekkel. Az európai cégeknél az átlag a bevétel 57 százaléka, az amerikai vállalatoknál pedig 24 százaléka. A külföldön kitermelt bevétel bruttó összegében európai cégek vezetik a ranglistát, az első öt helyet sorrendben az ACS, a Vinci, a Bouygues, a Strabag és a Skanska foglalja el. A hatodik és hetedik helyen kínai cégek állnak, a nyolcadikon egy amerikai, a kilencedik és tízedik helyen pedig dél-koreai cégek.

A Deloitte prognózisa szerint a világ építőiparának a forgalma az elkövetkező öt évben évi átlagban 3,6 százalékkal növekszik majd, a száz legnagyobb vállalat forgalma 2025-re eléri a 15 ezer milliárd dollárt.

Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

15 ezer alumínium dobozt gyűjtöttek össze a Hungaroringen

A visszaváltási rendszer fő célja, hogy Magyarországon is minél többen váltsák vissza az italcsomagolásukat

A munkanélküliségi ráta 4,2 százalék júniusban

A munkakeresés átlagos időtartama 10,0 hónap volt, az összes munkanélküli 35 százaléka 3 hónapnál rövidebb ideje, míg 36 százaléka legalább egy éve keresett állást.

NTAK – A Magyar Nagydíj és az Ed Sheeran-koncert mindent vitt

Mogyoródon szállt meg a legtöbb turista, csaknem 2000 vendégéjszakát töltve a három nap során.

 Veszteséges zárás az európai tőzsdéken

Gyenge kezdés után indexveszteséggel fejezték be a csütörtöki kereskedést a főbb európai értékpapírpiacok, London kivételével.
Hirdetés

Hírek

Gyengült szerdán a forint

Az eurót délután hat órakor 393,44 forinton jegyezték a reggel hét órai 390,28 forintos állás után.

Kína drámai kamatlábcsökkentéssel pörgetné fel a gazdaságot

AKínai Kommunista Párt Központi Bizottságának közelmúltbeli ülése után komoly szándék mutatkozik, hogy a világ második legnagyobb gazdasága ismét növekedési pályára álljon.

Mi várható a héten? Adatok az államháztartásról és a fogyasztói árakról

Hétfőn teszi közzé a Pénzügyminisztérium (PM) az államháztartás központi alrendszerének június végi helyzetéről a gyorstájékoztatóját.

Tőzsde – Veszteséges zárás az európai tőzsdéken

Az európai kereskedési idő végén a WTI nyersolaj 1,50 százalékkal drágult a nemzetközi kereskedelemben, hordónként 79,99 dollárra, a Brent ára pedig 1,28 százalékkal nőtt, 80,64 dollárra.

Csökkenő forgalom mellett csúcsra emelkedett a BUX a héten

Szijjártó Péter külügyminiszter szerdán Bakuban jelentette be a Shah Deniz gázmező 5 százalékos részesedésének megvásárlását, a tranzakciót a harmadik negyedévben fogják lezárni.

Vegyesen alakult csütörtök reggelre a forint árfolyama

Vegyesen alakult a forint árfolyama csütörtök reggelre az előző esti jegyzéshez képest.

Iránykereséssel, illetve kis pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden a BÉT részvényindexe, a BUX 1073,29 pontos, 1,55 százalékos csökkenéssel 68 385,55 ponton zárt.

Devizapiac – Vegyesen alakult hétfő reggelre a forint árfolyama

A péntek esti jegyzése alapján májust pozitív mérleggel zárta a forint, 0,3 százalékkal erősödött az euróval és a svájci frankkal szemben, és 2,0 százalékkal erősödött a dollár ellenében.

Gazdaság

Majdnem 70 millió forint bírság a Raiffesen banknak és lízingcégének

A pénzügyi felügyelet kifogásolta, hogy a compliance (szabályozási megfelelési) terület beszámolói nem minden szempontból feleltek meg a jogszabályban elvártaknak.

MNB: 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot a monetáris tanács

A monetáris szigor pozitív reálkamat biztosításával járul hozzá a pénzügyi piaci stabilitás fenntartásához, valamint az inflációs cél fenntartható eléréséhez

A1 besorolással látta el a Moody’s az MBH Jelzálogbank jelzáloglevél-programját

A jelzáloglevelek kibocsátásával szerzett forrásokból az MBH Jelzálogbank refinanszírozási hitelt nyújt partnerbankjainak, ezáltal támogatva a főként a lakosság körében végzett jelzáloghitelezési tevékenységüket.

Hazánk az iBanFirst legdinamikusabban fejlődő európai piaca lett

A magyarországi eredmények, amelyeket kevesebb mint két évvel a helyi iroda megalapítása után értek el, minden várakozásukat felülmúlták.