Hirdetés
Kezdőlap Cégvilág A globális piacra segíti a startupokat a Startup Campus
No menu items!

A globális piacra segíti a startupokat a Startup Campus

A nemzetközi piacra lépés tudáshátterét és piaci kapcsolatrendszerét biztosítva támogatja az innovatív ötletekkel, megoldásokkal rendelkező vállalkozásokat a Startup Campus. Kovács Zsolt ügyvezető igazgató szerint manapság az egészségügyi projektek iránt mutatkozik a legnagyobb nemzetközi igény, de minden ígéretes innováció eséllyel pályázik a befektetők érdeklődésére.

– A legígéretesebb startup is csak akkor élheti túl az indulás időszakát, válhat igazán sikeressé, ha egy katonai bevetés pontosságával időben megtervezi és üzleti stratégiájába beépíti a nemzetközi piacra lépést ehhez a kellő erőforrásokat folyamatosan biztosítva. Ezt igazolják azok a sikersztorik is, amelyek visszatérő kulcseleme, hogy a sorsdöntő pillanatokban mindig elengedhetetlen volt a kiépített külföldi kapcsolatrendszer és a megfelelő cash flow háttér, a továbblépéshez – fejti ki Kovács Zsolt a nemzetközi innovációs és befektetési ügynökségként működő Startup Campus ügyvezető igazgatója. A 2015-ben alakult Startup Campus ezért tűzte zászlajára, hogy a vállalkozói készségek fejlesztésével, a tőkebevonásra való felkészítéssel, a nemzetközi kapcsolatrendszer megteremtésével, esetenként akár tőkével is segíti az ígéretes startupok piacra lépését.

Kovács Zsolt, a Startup Campus ügyvezető igazgatója

A startupokat támogató vállalkozás, december végén, ennek szellemében nyitott India és Srí Lanka felé üzletfejlesztési lehetőséget a Külgazdasági és Külügyminisztérium támogatásával, a Magyar Exportfejlesztési Ügynökség (HEPA) által biztosított B2Match platformon keresztül. A projekt keretében a visegrádi országok egészségügyi szolgáltatásokban és termékekben érdekelt innovatív MedTech vállalkozásai számára építve üzleti kapcsolatot az indiai és Srí Lanka-i kórházakkal, egészségipari kereskedőkkel. A globális pandémiára tekintettel online formában kezdődött kapcsolatépítés során a már meglévő innovatív termékek piacra juttatása mellett a közös kutatásfejlesztési kapcsolatok kialakítására is komoly hangsúlyt fektet az ügynökség. Hozzátéve: az így születő kapcsolatokat az államközi vagy uniós gazdaságfejlesztési forrásokból is tovább lehet fejleszteni.

Az üzletember kifejtette: az indiai Global Businees Inroads üzleti inkubátor közreműködésével zajló program iparági fókusza azért is egészségügyi szektorra esett, mert miközben Indiát különösen súlyosan érintette a koronavírus-járvány, aminek hatására erős nyomás van a kormányzaton, hogy fejlessze az egészségügyi ellátást, a hatalmas piacon az is új lehetőséget teremt, hogy a fiatal generáció azon tagjai, akik a világgazdaság folyamatainak aktív résztvevői, tudnak és akarnak is költeni az egészségükre. Mindez már ma is egy több, mint 100 millió főben mérhető magán egészségügyi piacot jelent a szektor iránt érdeklődő cégek számára.

– Ezek a méretek is azt mutatják, hogy globálisan milyen hatalmas piaci lehetőségek nyílnak az új technológiákra és az ehhez kapcsolódó megoldásokra alapozó cégek előtt. 2018-ban azért is nyitottunk önálló irodát Berlinben és Londonban, mert meggyőződésünk szerint csak az az innováció és az a startup lehet igazán sikeres, amely már a kezdetek kezdetén a magyarnál hatványozottan nagyobb üzleti lehetőségeket kínáló globális piacot is megcélozza és ott eredményeket is ér el – magyarázza Kovács Zsolt. Kifejtve: az innováció világában így tudták felépíteni azt a széleskörű nemzetközi tudás és kapcsolati hálót amellyel a velük együttműködő cégek külföldi piacra jutását támogatják.

A Startup Campus üzletpolitikája ráadásul a tudásexport oldalán nem áll meg a magyar határnál: azt is célul tűzték, hogy az ígéretes külföldi, elsősorban Európán kívüli cégeket is az európai piacra segítik Budapesten keresztül.

Ennek szellemében építették ki azt az erős ázsiai kapcsolatrendszert, amelynek keretében elsősorban a Fülöp-szigeteken, Malajziában, Szingapúrban, Hongkongban folytatnak aktív üzletpolitikát. Emellett pedig Azerbajdzsánban és Törökországban is dinamikus kapcsolatrendszert hoztak létre a Magyarország és az adott ország közötti együttműködés üzleti lehetőségeinek kiaknázására.

– Mivel a tapasztalatok azt mutatják, hogy egy startup sose kezdheti elég korán a tőkebevonásra és a nemzetközi piacra való kilépésre való felkészülést, erre is vannak dedikált programjaink, amiket hazai tőkebefektetőkkel közösen valósítunk meg a partner cégeik számára. Ez már csak azért is fontos, mert az új innovációkra épülő piacon akár több évig is eltarthat a piacépítés és az, amíg egy cég megerősödik és a legnehezebb feladat ilyenkor az, hogy nemcsak a működést, de a hallatlanul tőkeigényes innovációképességet is fenn kell tudni tartani a későbbi siker érdekében. Miközben mi most azt tapasztaljuk, hogy a magyar startupok tudáshátterével elsősorban az egészségügyi és az IT területéhez kapcsolódó fejlesztésekben rejlenek a legnagyobb lehetőségek, természetesen más területeken is vannak olyan partnereink, akiknek sikerében nagy lehetőséget látunk.

A cégvezető az elmúlt évek legnagyobb sikerének azt tartja, hogy miközben a legfrissebb innovációkat keresve számos induló vállalkozásnak tudták megadni a kezdőlökést üzleti képzéssel és a legjobbaknak 20 millió forintos kockázatitőke befektetéssel, valamint partnereink révén felbecsülhetetlen iparági kapcsolatokkal, mára már konkrét eredményekkel is büszkélkedhetnek. Amellett, hogy a 2021-ben a Startup Campusnak 8 saját befektetése született, 11 esetben pedig más invesztorok támogatták az ügynökség portfoliócégeit, Németországban több velük együttműködő MedTech vállalkozásnak is tudtak kórházi vagy kutatóintézeti értékesítési és kutató-fejlesztési lehetőséget biztosítani.

Érsek M. Zoltán

Elektromos cégautó vásárlás, flottaüzemeltetés. Szakmai konferencia konzultációs lehetőséggel 2024 március 21.-én. A 30 milliárdos kerettel megnyíló, elektromos cégautó beszerzést támogató pályázattal kapcsolatos információk, tanulságok. A KKV-ék számára is egyre meghatározóbb, már hatályos ESG törvény cégautó üzemeltetésre vonatkozó kérdésköre, az elektrifikáció rövid és hosszútávú hatásainak bemutatása.
További információ: https://azuzletkonferenciakozpont.hu

Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Adategyeztetést indít az MVM Next Energiakereskedelmi Zrt.

Az ellenőrzéshez személyi igazolványra és lakcímkártyára, valamint villany- és/vagy gázszámlára van szükség.

Zöldkötvényt bocsátott ki az MFB

Az MFB stratégiájának és működésének egyaránt szerves részét képezi a globális éghajlati célkitűzések, valamint a társadalmi hasznosságú célok támogatása.

Elemző: átlag feletti forgalomban emelkedett a tőzsde

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 462 pontos, 0,71 százalékos emelkedéssel, 65 450,33 ponton zárt hétfőn.

Számoljuk fel az illegális hulladéklerakókat

Újra igényelhetnek támogatást illegális hulladéklerakók felszámolására önkormányzatok, civil és gazdálkodó szervezetek, valamint egyházak is.

Hírek

Elemző: átlag feletti forgalomban emelkedett a tőzsde

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 462 pontos, 0,71 százalékos emelkedéssel, 65 450,33 ponton zárt hétfőn.

BÉT – Emelkedő forgalomban csökkent a BUX a héten

Emelkedő forgalom mellett csökkent a héten a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe,

NAV: már elérhetők az adóbevallási tervezetek

A bevallási tervezet ugyanis csak azokat a bevételi, jövedelmi adatokat tartalmazza, amelyek a NAV rendelkezésére állnak a munkáltatók és kifizetők bevallásai, adatszolgáltatása révén.

Elemző: a Richter húzta le a BUX-ot

A részvénypiac forgalma 28,7 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.

Vegyesen alakult csütörtök reggelre a forint árfolyama

Az év eleje óta a forint 3,3 százalékot gyengült az euróval, 4,2 százalékot gyengült a dollárral szemben és 0,2 százalékkal áll erősebben a svájci frank ellenében.

Még mindig a bootcamp-es junior fejlesztőké a jövő

Sokak számára lehet visszatartó erő az MI rohamléptékű terjeszkedése, és azért nem nyitnak komolyabban a programozói terület felé, mert félnek, hogy rövid idő alatt elveheti az MI a munkájukat.

Erősödött kissé szerda reggelre a forint

Erősödött kissé a forint szerda reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben a keddi, közel másfél százalékos gyengülését követően.

Csökkent a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 494,13 pontos, 0,75 százalékos csökkenéssel 65 599,49 ponton zárt hétfőn.

Gazdaság

A Zeina Hotels menedzser study tour a sikeres szezonért

A 2024-es sikerhez is elengedhetetlen, hogy a szállodalánc minden tagjának és minden részlegének kiemelkedően kell teljesítenie, miközben az elkötelezett munka mellett a kreatív, újító ötletekre is szükség van.

Februárban is nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon

Februárban 4,3 százalékkal, 626 milliárd forinttal nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon, így az előző hónap végén a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (Bamosz) tagjai 15 179 milliárd forintot kezeltek befektetési alapokban

A jegybank 14 millió forintra bírságolta a CIG Pannónia Életbiztosítót

A feltárt hiányosságok miatt szabta ki az MNB a 12,5 millió forint felügyeleti és a 1,5 millió forint fogyasztóvédelmi bírságot a társaságra.

Az osztrákok nyerték a magyar telet, de a legtöbben mégsem síelni utaztunk

A téli üdüléseink rövidebbek voltak, mint a nyáriak, a gyors online biztosításkötést pedig már többnyire közvetlenül az indulás előttre hagyjuk.