Hirdetés
Kezdőlap Világgazdaság A magyaroknak sem kell bajlódni: itt az új uniós digitális ügyintézés
No menu items!

A magyaroknak sem kell bajlódni: itt az új uniós digitális ügyintézés

Illusztráció: Freepik

Magyarországról is biztosított lesz a teljes mértékben digitális uniós közigazgatási ügyintézés, az elektronikus azonosítás és a digitális aláírás az Evrotrust eID egységes azonosítási rendszerének köszönhetően, amely már átment az uniós tagállamok értékelésén. A rendszer újdonsága, hogy immár nemcsak magánszemélyek, hanem vállalatok is használhatják hivatalos és közigazgatási ügyeik intézésére az egész Unióban. Az Európai Bizottság az eIDAS szabályozás alapján ellenőrizte a platform uniós használatát, ezzel hamarosan minden tagállam számára elérhető lesz.

Az Európai Bizottság jóváhagyási folyamata hamarosan lehetővé teszi, hogy az Evrotrust eID rendszerének segítségével az EU-s vállalatok és magánszemélyek digitálisan hozzáférjenek mind saját országuk, mind pedig az egész Európai Unió közigazgatási szolgáltatásaihoz, beleértve az egészségügyet, a szociális támogatásokat, az oktatást, az adózást, a nyugdíjat, illetve a munkaügyeket. Újdonság, hogy ezzel a rendszerrel – az Unióban elfogadott egységes digitális azonosításnak köszönhetően – a magyar vállalkozások is digitálisan és biztonságosan tudnak ügyet intézni és szolgáltatást nyújtani nemzetközi ügyfeleik részére, mivel a hazai és külföldi cégek részére egységes, gyors és egyszerű folyamatot kínál a szerződések aláírásához, miközben lehetőséget biztosít az ügyfél azonosításának ellenőrzésére. Ez a változás új lehetőségeket nyit a zökkenőmentes nemzetközi terjeszkedéshez.

Az év elején az Evrotrust 2,5 millió eurós tőkebefektetést kapott a Bulgáriai Fejlesztési Banktól, hogy támogassa nemzetközi terjeszkedését és belépését a külföldi piacokra – többek között Magyarországra – ezzel vezető szerepet vállalva a közép- és kelet-európai startup szférában. A cégnek több mint 1 millió nemzetközi felhasználója van, és több mint 100 üzleti ügyfele, köztük 15 nagy banki intézmény. Az eID rendszer üzleti ügyfelei között szerepel a Mastercard, az Allianz, a DocuSign, az UniCredit Bulbank, a Raiffeisen Bank, a KBC Bank, a SoftServe, az EPAM, a Sutherland és a TELUS International.

“Büszkék vagyunk arra, hogy az eIDAS szabályozás alapján az Európai Unió is biztonságosnak találta a szolgáltatásaink használatát, így az egész Unióban megkönnyítjük a biztonságos ügyintézést a távoli azonosítási és elektronikus aláírási technológiánk segítségével. A magyar piac nagyon fontos szerepet játszik nemzetközi terjeszkedésünkben, és biztosak vagyunk abban, hogy platformunk megfelel a piaci igényeknek a gyors, kényelmes és biztonságos azonosítási folyamatot illetően”– mondta prof. George Dimitrov, az Evrotrust Igazgatótanácsának elnöke.

Az Evrotrust előzetes uniós eljárása magában foglalta az összes európai tagállam felülvizsgálatát és értékelését az eIDAS-megfelelőség alapján. A kiterjedt eljárás több mint 6 hónapig tartott, és ennek eredményeként az Evrotrust elektronikus azonosítási rendszere bizonyította, hogy képes ellátni a magas biztonsági igényeket is.

2022-ben az Evrotrustot a Deloitte az egyik leggyorsabban növekvő közép-európai tech startupként ismerte el, 958%-os növekedési rátával.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

4 az 1-ben – a NAV felhasználókezelővel erősít az online vonalon

Az elsődleges felhasználók a másodlagos és a technikai felhasználók jogosultságait 2024. április 25-től már nem az Online Számla rendszerben, hanem a NAV Felhasználókezelő felület „Felhasználók” menüjében kezelhetik.

Itt a bankok fegyvere az átutalási csalások ellen

Bár ezek a visszaélések 2023 utolsó negyedévében csökkenésnek indultak, a probléma még ma is fennáll. Így a csalók hatékonyan szerzik meg az ügyfelek pénzét.

ÉVOSZ: a sikeres otthonfelújítás titka a mesterember

A támogatási program gyors elindulása lehetőséget teremt arra, hogy már a 2024. évi őszi fűtési szezonra elkészüljenek a jelentős energiamegtakarítást eredményező lakásfelújítások.

Két nagy közösségi médiát támadott be az EU

A feltételezett jogsértések a Meta megtévesztő reklámokkal és politikai tartalmakkal kapcsolatos szabályaihoz és gyakorlatához kapcsolódnak.
Hirdetés

Hírek

Felülteljesített a magyar tőzsde

A részvénypiac forgalma 14,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

 Mínuszban zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden.

Történelmi csúcson zárt a BUX – A Magyar Telekom és az OTP húzta az indexet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 846,62 pontos, 1,26...

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,48 százalékkal esett.

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön
Hirdetés

Gazdaság

Börtönben a Binance kriptovaluta volt főnöke

Az amerikai igazságügyi minisztérium az ügyet a kriptopénzeken belüli bűncselekmények elleni fellépés részeként indította, amelyek közül a legismertebb a Bitcoin.

Rohamra indultak a bankok az állam ellen a lakossági megtakarításokért

A leköthető összegnek felső határa nincs, vagyis tárt karokkal várják a legvagyonosabb ügyfélkört is.

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.