Új időszámítás kezdődött a jótállásban a szabályozás tavalyi év elején életbe lépett korszerűsítésével. Az új szabályok betartását egy éven át ellenőrizte a fogyasztóvédelmi hatóság, a vizsgálatokból pedig kiderült: sokan még a korábbi, enyhébb rendelkezéseknek sem tettek eleget maradéktalanul - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium.
Ha ajándékot veszünk, a szokottnál is gondosabban érdemes megőrizni a számlát, nyugtát. A karácsonyi vásárokban célszerű feljegyezni a kereskedő adatait, hogy szükség esetén fel tudjuk venni vele a kapcsolatot. Az üzletek által önként vállalt visszavásárlás lehetőségét hasznos lehet akár a blokkra felíratni - javasolják az Innovációs és Technológiai Minisztérium fogyasztóvédelmi szakemberei.
Számos üzlet lassan zárkózik fel a jótállás és a szavatosság 2021-től átfogóan megújított szabályaihoz: a hatóság az első negyedévben közel 310 üzletben és webáruházban vizsgálódott, és 59 százalékuknál talált kifogásolnivalót.
A szavatossági és a jótállási idő meghosszabodik a javítás idejével, ráadásul a jövőben nem köthető az eredeti csomagolás meglétéhez sem a kötelezettség teljesítése - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium.
A fogyasztókat az online vásárláskor is megilleti a reklamációhoz való jog - hívtaja fel a figyelmet a Fogyasztóvédelmi Egyesületek Országos Szövetség (FEOSZ).
A vásárlókat és jogkövető vállalkozásokat védi a fogyasztóvédelmi törvény, valamint a szavatosság és jótállás szabályainak módosítása - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM).
Módosulnak a szavatosság és jótállás szabályai jövőre: sávos lesz a jótállási idő és jön az e-jótállási jegy, valamint bővülhetnek a fogyasztóvédelmi hatóság ellenőrzési keretei is.
Ki védi meg a fogyasztót? Hová fordulhatunk, ha hibás termékkel vagy szolgáltatással találkozunk? Miben segíthet a fogyasztóvédelem? Milyen lehetőségei vannak a vásárlónak, ha cégként bonyolódik ’fogyasztóvédelmi vitába’? És egyáltalán, hol érhetők el a fogyasztóvédők? Erről kérdezte AzÜzlet az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) fogyasztóvédelemért felelős helyettes államtitkárát, Keszthelyi Nikolettát.
Az eladott magyar részvények árából lehetséges, hogy többen külföldi papírokat vásároltak, 9 milliárd forintnyi friss lakossági megtakarítás landolt ugyanis külföldi részvényekben
Minden társadalom számára fontos lehet alternatív elektronikus fizetési megoldások kidolgozása a pénzforgalmi stabilitás és a monetáris szuverenitás érdekében.
A támogatott vállalati hitelek aránya a második negyedévben már csak 20 százalék volt, holott egy évvel ezelőtt még 49 százalék volt ezek aránya. Ennek tudható be az is, hogy a kkv-hitelezés visszaesett.
A lakáshiteleket annak ellenére is keresik, hogy a kamatok immár második hónapja emelkednek. Júliusban már a THM-plafon sem fogta vissza a bankokat az árazásban, egy átlagos lakáshitelnél 6,81 százalékos kamatot és 7,24 százalékos THM-et mért az MNB.
Minden magyar ügyfélnek lehetősége van, hogy használja az új fizetési megoldást. A végső döntést a fogyasztók hozzák meg, a qvik akkor terjed el, ha a fogyasztók számára kényelmes, gyors, egyszerű és biztonságos - fejtette ki.
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.ElfogadomAdatvédelmi irányelvek