Hirdetés
Kezdőlap Turizmus Íme, milyen veszélyek leselkednek ránk a Föld különböző pontjain
No menu items!

Íme, milyen veszélyek leselkednek ránk a Föld különböző pontjain

Illusztráció: Bigstock

A Covid-19 vírustól kezdve a hóviharba kerülésig az utazás manapság kockázatos lehet. De hogy mennyire kockázatos, az gyakran az úti céltól és attól is függ, hogyan definiáljuk a “biztonságos” fogalmát. Az alábbiakban néhány fő szempont alapján vizsgáljuk meg a Föld országait.

A William Russell brit székhelyű biztosítótársaság által közzétett jelentés az emberek érzete szerint rangsorolta a világ legbiztonságosabb városait.

Ezen a listán, amely a Numbeo nevű globális adatbázis érzékelt bűnözési arányaira támaszkodott, Ázsia és Európa uralta a legbiztonságosabb városok rangsorát.

A jelentés szerint a tajvani Tajpej kapta a legmagasabb pontszámot, míg az argentin Buenos Aires a legalacsonyabbat.

Egészség és politika

Az Euromonitor International Top 100 City Destinations Index 2022 című felmérésének első öt helyezettje azonban az egészség és biztonság tekintetében más.

Ez a decemberben közzétett rangsor a politikai stabilitást és a társadalmi biztonságot elemezte, amely magában foglalja a Covid-19 hatását (például az összes esetet, a halálozási és az oltási arányt), valamint a közúti baleseteket, a kormányzati korrupciót és a terrorizmus statisztikáit.

Itt közel-keleti és ázsiai városok végeztek az élen. Az első az Egyesült Arab Emírségekben található Sardzsa, majd következik Dubaj, a katari Doha, Abu-Dzabi és Szingapúr.

Az egészség és biztonság egyike annak a hat tényezőnek, amelyet az Euromonitor International az éves városcélpont-index összeállításához használ.

Egészségügyi kockázatok

Az International SOS utazási biztonsági cég jelentése nemcsak a fertőző betegségek kockázatát elemzi, hanem az orvosi ellátást befolyásoló tényezőket is, mint például a szakorvosi és sürgősségi szolgáltatások minősége, a gyógyszerek elérhetősége és a nyelvi akadályok.

A 2023-as utazási kockázati térkép szerint Észak-Amerika és Nyugat-Európa nagy része – valamint olyan helyek, mint Törökország, Izrael, Japán, Szingapúr és az Egyesült Arab Emírségek – “alacsony” egészségügyi kockázattal rendelkezik.

A térkép szerint Jemen, Szíria, Irak, Afganisztán, Észak-Korea és Afrika egyes részei “nagyon magas” egészségügyi kockázatúak, amit az International SOS úgy határoz meg, hogy “szinte nem létező vagy súlyosan túlterhelt” egészségügyi ellátórendszerrel rendelkeznek.

A lila színnel jelölt országok “jelentős eltéréseket” mutatnak az egészségügyi kockázatok tekintetében, ami a jelentés szerint a városok és a vidéki területek közötti eltéréseket jelenthet az ellátás szintjében.

A térkép ahelyett, hogy konkrét betegségkitöréseket mutatna be, inkább a világ országainak “háttérben lévő” egészségügyi helyzetére összpontosít.

Biztonsági kockázatok

Az International SOS utazási kockázati térképe a biztonsági kockázatokat is értékeli, amelyek közé a bűnözés mellett a politikai erőszak, például a terrorizmus és a háború, a társadalmi zavargások és a természeti katasztrófák gyakorisága is beletartozik a vállalat szerint.

Az International SOS térképe szerint a világ mintegy 25 pontján “jelentéktelen” biztonsági kockázatokkal kell számolni: Amerikai Szamoa, Andorra, Anguilla, Brit Virgin-szigetek, Zöld-foki szigetek, Kajmán-szigetek, Cook-szigetek, Dánia, Finnország, Grönland, Izland, Kiribati, Liechtenstein, Luxemburg, Marshall-szigetek, Monaco, Nauru, Norvégia, San Marino, Seychelle-szigetek, Szlovénia, Svájc, Törökország és Caicos-szigetek, Tuvalu, Wallis és Futuna.

Néhány ország határain belül különböző kockázati szintek vannak. A térkép szerint például Egyiptom nagy része “magas” biztonsági kockázatú, de Kairóban és a Nílus folyótól keletre fekvő területeken alacsonyabb a kockázat.

Mexikó a térképen a “közepes” és “magas” kockázatok kombinációjával szerepel, míg Thaiföld Mianmarral, Malajziával és Kambodzsával közös határai a térkép szerint kockázatosabbak, mint az ország többi része.

Az International SOS szerint a biztonsági kockázatok idén több helyen is nőttek, többek között Ukrajnában, Kolumbiában és a Száhel-övezetben.

A Száhel egy észak-afrikai régió, amely Mauritánia, Mali, Niger, Csád, Szudán és más országok egy részét foglalja magában. A térkép szerint a térségben a “magas” és a “szélsőséges” biztonsági kockázatok keverednek. (CNBC)

Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

A Bükk-vidék Geopark elnyerte az UNESCO Globális Geopark címet

A geoparkok fontos szerepet töltenek be a vidéki térségek fejlesztésében a földtudományi értékekre alapuló, a helyi szolgáltatókat helyzetbe hozó fenntartható geoturizmus által

Baj van: több büntetést szabott ki a Nébih

Egy kicsivel rosszabbak lettek a számok, mint korábban, ez valószínűleg annak a kereskedői viselkedésnek köszönhető, amivel megpróbálják a fogyasztás visszaesése miatt kiesett nyereséget visszapótolni

MBH Bank: 345,3 milliárd forint korrigált adózás előtti eredmény 2023-ban

A társaság a tavalyi évben 350 millió euró értékben sikeres nemzetközi kötvénykibocsátást hajtott végre.

A kíberbűnözők mindig a könnyebb utat választják: az ügyfeleket veszik célba

A Magyar Államkincstár aktív részt vállal a KiberPajzs együttműködésben, amely a Bankszövetség és a Magyar Nemzeti Bank kezdeményezésére jött létre.

Hírek

Enyhe emelkedéssel nyithat a tőzsde az elemző szerint

Enyhe emelkedéssel nyithat szerdán a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője szerint.

Elemző: iránykereséssel nyithat a tőzsde

Hétfőn a BÉT részvényindexe, a BUX 141,21 pontos, 0,22 százalékos csökkenéssel, 65 095,72 ponton zárt.

A héten várható: Az MNB kamatdöntő ülést tart, államháztartási adatok

Tavaly decemberben a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 655 600, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 451 300 forint volt.

Devizapiac – Gyengült a forint reggel

Gyengült a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben péntek reggel.

Elemző: átlag feletti forgalomban emelkedett a tőzsde

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 462 pontos, 0,71 százalékos emelkedéssel, 65 450,33 ponton zárt hétfőn.

BÉT – Emelkedő forgalomban csökkent a BUX a héten

Emelkedő forgalom mellett csökkent a héten a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe,

NAV: már elérhetők az adóbevallási tervezetek

A bevallási tervezet ugyanis csak azokat a bevételi, jövedelmi adatokat tartalmazza, amelyek a NAV rendelkezésére állnak a munkáltatók és kifizetők bevallásai, adatszolgáltatása révén.

Elemző: a Richter húzta le a BUX-ot

A részvénypiac forgalma 28,7 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.

Gazdaság

MBH Bank: 345,3 milliárd forint korrigált adózás előtti eredmény 2023-ban

A társaság a tavalyi évben 350 millió euró értékben sikeres nemzetközi kötvénykibocsátást hajtott végre.

Stabil kilátással megerősítette az OTP-bankok besorolásait a Moody’s

A hitelminősítő kiemeli, hogy az OTP finanszírozása stabil, és mindenekelőtt a betétállományra épül.

Az MBH Bank lett a Fundamenta többségi tulajdonosa

A Fundamenta ezentúl az MBH Bank konszolidált leányvállalataként, de önállóan működik tovább

A költségvetés biztosította a forrásokat a nyugdíjak és a családtámogatások védelméhez

A költségvetés a válságokban is helytállt, a rendkívüli kiadások mellett is biztosította a forrásokat a nyugdíjak és a családtámogatások védelméhez, valamint a rezsicsökkentés fenntartásához.