Hirdetés
Kezdőlap Gazdaság Magyar-német miniszteri egyeztetés az együttműködésről
No menu items!

Magyar-német miniszteri egyeztetés az együttműködésről

A német vállalatok a beszállítói láncok rövidítése céljából erőteljesebben kereshetik a közép-európai lehetőségeket, szorosabbá fűzhetik magyarországi kapcsolataikat is – hangzott el Palkovics László innovációs és technológiai miniszter és Peter Altmaier német gazdasági és energetikai miniszter online egyeztetésén.

A tárcavezetők a két ország közötti gazdasági együttműködések jövőjéről, kilátásairól tárgyaltak a közelgő német uniós elnökség fényében, áttekintették a kormányfők által útjára indított innovációs munkacsoport ügyeinek előrehaladását.

Peter Altmaier

A visegrádi országok Németország legfontosabb gazdasági-kereskedelemi partnerei, a tavalyi, 300 milliárd eurót meghaladó összesített külkereskedelmi termékforgalom mintegy másfélszeresen múlta felül a német-kínai és a német-amerikai adatot is. A vírusválság felértékeli Kelet-Közép-Európa előnyeit: a német külkereskedelemben betöltött szerepén túl a földrajzi közelséget és a magas versenyképességet is.

Peter Altmaier korábban többször szorgalmazta a beszállítói diverzifikációt és a beszállítói láncok rövidítését, hangsúlyozva, hogy a kapacitások egy részét vissza kell hozni Ázsiából Európába.

Palkovics László

Palkovics László kiemelte: a jövőorientált iparágakban tervezett együttműködések kereteit a magyar miniszterelnök és a német kancellár kezdeményezésére létrejött kétoldalú innovációs munkacsoport tevékenysége szabja meg. Emlékeztetett arra, hogy a felek a vállalkozásfejlesztés, energetika, digitalizáció, innováció, kutatás és felsőoktatás, közlekedés és mobilitás területein keresik az összehangolt intézkedésekben, pályázati lehetőségekben megtestesülő közös témákat, projekteket.

Bár az előrehaladást a koronavírus-járvány átmenetileg megnehezítette, az elmúlt hónapokban is élénk munka folyt az együttműködések konkrét formáinak feltárása érdekében, egyebek között a mesterséges intelligencia, a kvantum- és a biotechnológia, az Ipar 4.0 vagy akár a szegedi ELI-ALPS lézerközpont kapacitásainak hasznosítása kapcsán.

A miniszter üdvözölte, hogy most már a németek is magasabb hozzájárulást szorgalmaznak a 2021-2027-es EU-s költségvetésben.

A kétoldalú kapcsolatok kiterjesztése még időszerűbbé válik azzal, hogy 2020 második felében Németország látja el az Európai Unió soros elnökségének feladatait. Palkovics László jelezte, hogy Magyarország minden téren támogató és kezdeményező partnere kíván lenni a berlini kormánynak a vírusválságból való kilábalást, a termelési folyamatok újraindítását, a belső piac zavarmentes működésének helyreállítását célzó közösségi intézkedések megtervezésében és eredményes végrehajtásában.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Az Otthonfelújítási program felhívását szakmai egyeztetés előzi meg

Júniustól indul az Otthonfelújítási program, amellyel a kormány a családokat és a magyar gazdaság növekedését is támogatja, a programban június 3-tól az MFB Pontokon keresztül lehet részt venni.

Megkezdte működését Bécs első zöldhidrogén-üzeme

Az emelkedőkkel és gyakori megállókkal tarkított vonalon jövő évtől tíz portugál gyártmányú, akadálymentes CaetanoBus szállítja majd az utasokat. 

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

2030-ig megkétszereződik a geotermikus energia hazai felhasználása

Március elején nyílt meg a Svájci Alap forrásaiból finanszírozott 5,3 milliárd forintos felhívás egyebek mellett meglévő termálkutak korszerűsítésének vagy állami tulajdonban levő szénhidrogén-kutak termálkúttá alakításának támogatására
Hirdetés

Hírek

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.
Hirdetés

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.