Hirdetés
Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Alig változtak nyitáskor a New York-i indexek
No menu items!

Tőzsde – Alig változtak nyitáskor a New York-i indexek

Kis elmozdulásokkal, de vegyesen nyitottak az irányadó New York-i tőzsdemutatók csütörtökön. A befektetők a vállalati gyorsjelentésekre és a heti munkanélküliségi jelentésre figyeltek.

A 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 0,08 százalékkal, az S&P 500-as mutató pedig 0,07 százalékkal csökkent, míg a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója pedig 0,02 százalékkal emelkedett a nyitásban.

A légitársaságok közül az American Airlines és a Southwest Airlines árfolyama több mint 2 százalékkal erősödött a nyitás előtti elektronikus kereskedésben, mivel a vártnál kisebb veszteségről számoltak be az első negyedéves gyorsjelentésükben. Az AT&T amerikai telekommunikációs vállalat 4,5 százalékos pluszban várta a nyitást, a befektetők díjazták, hogy a vezeték nélküli piacon a vártnál több előfizetőt szerzett a vállalat.

A legfrissebb jelentés szerint a vártnál nagyobb mértékben csökkent és a koronavírus-járvány kirobbanása óta a legalacsonyabb szintre süllyedt az első alkalommal munkanélküli segélyt kérők száma a múlt héten. Már a második egymást követő héten állt a 600 ezres szint alatt a segélykérők száma, ami még mindig majdnem háromszorosa a járvány előtt megszokott szintnek.

A nagy nyugat-európai értéktőzsdéken is emelkednek az indexek. Délután fél négykor a londoni FTSE-100 index 0,29 százalékos, a frankfurti DAX-index 0,56 százalékos, a párizsi CAC-40 0,67 százalékos, a milánói FTSE MIB 0,65 százalékos, a madridi IBEX 35 mutató 1,11 százalékos, az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül pedig az EuroStoxx50 0,80 százalékos pluszban állt.

A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,2027 dollárt adtak, 0,05 százalékkal gyengült a dollár. A jenhez képest azonban 0,04 százalékkal erősödött a dollár, 108,09 jenen forgott.

Az azonnali jegyzésekben az arany unciánkénti ára 0,60 százalékkal, 1782,74 dollárra, a júniusi szállítású aranyé pedig 0,69 százalékkal, 1780,80 dollárra csökkent a New York-i árupiacon.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) drágul.

A legközelebbi, júniusi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 0,34 százalékos pluszban, 65,54 dolláron, a WTI pedig 0,28 százalékos nyereségben, 61,52 dolláron forgott fél négykor.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Mivel magyarázható a munkaerőpiaci átrendeződés?

A szakember hangsúlyozta, hogy a feszes munkaerőpiac miatt a hazai gazdaságnak várhatóan hosszú távon is szüksége lesz vendégmunkásokra.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Energetikai tanácsadási szolgáltatásokra kérhetnek támogatást vállalkozások

A támogatási kérelmeket a vali.hu honlapnján keresztül, a program oldalán lehet benyújtani május 2-án 12 órától.
Hirdetés

Hírek

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.

Iránykereséssel indulhat a kereskedés az elemző szerint

A Richter változatlanul a 9150-9420 forintos sávban mozoghat. A gyógyszerpapír jegyzése csütörtökön 5 forinttal, 0,05 százalékkal 9260 forintra csökkent, 2,5 milliárd forintos forgalomban.

Úttörő konferencia az autóipar jövőjéről, hazai díjátadóval

A tisztán benzines autók napjai is meg vannak számlálva, miközben az elektromos autók térnyerése kapcsán még bőven akadnak kérdőjelek

Heti makronaptár

Több statisztikai adat is megjelenik a következő héten, köztük az ipari termelés februári, a külkereskedelmi forgalom előzetes februári és részletes januári adatai, valamint a termelői árak és a kiskereskedelmi forgalom februári adatai. A kormányzati szektor 2023. utolsó negyedévi egyenlegét is közli a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Enyhe emelkedéssel nyithat a tőzsde az elemző szerint

Enyhe emelkedéssel nyithat szerdán a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője szerint.

Elemző: iránykereséssel nyithat a tőzsde

Hétfőn a BÉT részvényindexe, a BUX 141,21 pontos, 0,22 százalékos csökkenéssel, 65 095,72 ponton zárt.
Hirdetés

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.