Hirdetés
Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Emelkedéssel nyitottak a New York-i indexek
No menu items!

Tőzsde – Emelkedéssel nyitottak a New York-i indexek

Jelentős emelkedéssel nyitottak szerdán a New York-i tőzsde irányadó indexei. Az olaj drágult.

A 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 1,80 százalékos, az S&P 500-as mutató 1,41 százalékos, a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója pedig 1,73 százalékos pluszban indította a kereskedést.

Kedden még 3 százalék körüli mínuszokban zártak az indexek, mert a befektetőket megijesztette az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve rendkívüli kamatcsökkentése. A nyíltpiaci bizottság nem várta meg következő, két hét múlva esedékes ülését, hanem soron kívül hajtott végre 50 bázispontos kamatvágást az új koronavírus által okozott járvány kedvezőtlen gazdasági hatásainak kivédésére. A Fed azonban döntésével tovább táplálta a gazdasági károk mértékét övező félelmeket.

Az utóbbi tíz nap alatt a nagy amerikai vállalatok piaci tőkeértéke 3100 milliárd dollárral csökkent, mert a világgazdasági recessziótól és a nagyvállalati nyereségek elpárolgásától való félelem hatására a 2008-ban indult pénzügyi világválság óta nem látott eladási hullám söpört át az értékpapírpiacokon.

A nagy nyugat-európai értéktőzsdéken jelentős nyereségben álltak az irányadó indexek a New York-i nyitáskor.

Szerda délután fél négykor a londoni FTSE-100 index 1,61 százalékos, a frankfurti DAX-30 index 1,45 százalékos, a párizsi CAC-40 1,42 százalékos, az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül pedig az EuroStoxx50 1,60 százalékos pluszban állt. Milánóban 1,23 százalékos, Madridban pedig 1,21 százalékos emelkedésben állt a vezető tőzsdeindex.

A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1104 dollárt adtak, 0,60 százalékkal gyengült a közös európai fizetőeszköz. A jenhez képest 0,24 százalékkal erősödött a dollár, 107,38 jenen forgott.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) drágul.

A májusi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 1,95 százalékos pluszban, 52,87 dolláron, az áprilisi szállítású WTI pedig 2,33 százalékos nyereségben, 48,28 dolláron forgott fél négykor.

Az azonnali jegyzésekben az arany unciánkénti ára 0,02 százalékkal, 1639,77 dollárra emelkedett, míg áprilisi szállításra 0,19 százalékkal 1641,35 dollárra csökkent a New York-i árupiacon.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

A kormány felszólítása az üzemanyag-kereskedőkhöz

A kormány a családok védelme érdekben újra nyomatékosan kér minden üzemanyag-kereskedőt, hogy a régiós árakat a lehető legrövidebb időn belül érjék el

A magyarok 15 százaléka keres külföldön állást

Globálisan 33 százalék, Magyarországon 37 százalék a maradás okaként a szülőhazájához való erős kötődést említette,.

Létrejön a közvetlen légi összeköttetés egy hetedik kínai nagyvárossal is Budapestről

Mindössze előző nap jelentették be, hogy idén nyártól Hszian is közvetlenül elérhető lesz Budapestről, nem sokkal korábban pedig a járatindítást Kuangcsouba.

A versenyképesség egyik kulcsa az energiahatékonyság növelése

A magyar gazdaság versenyképességének egyik kulcsa az energiahatékonyság növelése
Hirdetés

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Hirdetés

Gazdaság

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.