Hirdetés
Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Erősödéssel nyitott New York, idei csúcson az olaj ára
No menu items!

Tőzsde – Erősödéssel nyitott New York, idei csúcson az olaj ára

Erősödtek az indexek kedden a nyitás után a New York-i tőzsdéken.

A figyelem középpontjában az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed ülésének kimenetele áll, de mindenki biztos benne, hogy a bank nem emeli az irányadó kamatot, hanem továbbra is várakozó álláspontra helyezkedik. Jerome Powell, a Fed elnöke legutóbb “türelmes pénzpolitikai magatartásról” beszélt.

A 30 vezető iparvállalat Dow Jones (DJIA) indexe 0,28 százalékkal, a technológiai részvények Nasdaq Composite indexe 0,52 százalékkal, az S&P 500 pedig 0,45 százalékkal emelkedett a kereskedés első perceiben.

Hétfőn erősödéssel zárt New York. A DJIA 0,25 százalékkal, az S&P 500 0,37 százalékkal, a Nasdaq pedig 0,34 százalékkal emelkedett.

Az olaj ára 2019. évi csúcsra emelkedett. Az OPEC és a hozzá csatlakozott országok (OPEC+) termelésének visszafogása, a venezuelai szállítások akadozása és az iráni kínálat várható további csökkenése felhajtotta a jegyzéseket. Az OPEC közölte, hogy júniusra, az olajkartell szokásos éves értekezletének időpontjára halasztják az áprilisra tervezett megbeszélést a termelés csökkentésről, ami azt jelenti, hogy az intézkedés júniusig mindenképp érvényben marad. Szaúd-Arábia jelezte, hogy az OPEC és szövetségesei 2019 végéig minden bizonnyal alacsonyabb szinten tartják a termelést, mert az stabilitást vitt az olajpiacra. Mindamellett a további nagyarányú áremelkedésnek gátat vet az amerikai olajtermelés emelkedése és a globális konjunktúra lehűlése.

Kora délutánig a New York-i árupiacon (NYMEX) a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) amerikai könnyűolajfajta hordónkénti (159 liter) ára 38 centtel 59,47 dollárra ment föl. A globális referenciaminőség, az északi-tengeri Brent típus jegyzése 55 centtel, 69,08 dollárra nőtt.

A dollár kissé gyengült, miután a befektetők úgy vélik, hogy a Fed e heti ülésén nem szigorít monetáris politikáján, és nem emeli a kamatokat. Az euró kora délután 1,1359 dollár körül forgott a reggeli 1,1335 dollárral szemben.

Az arany tartotta magát az unciánként 1300 dolláros lélektani határ fölött, mert az aranypiac szereplői sem várnak kamatemelést a Fedtől. Az arany, amely nem kamatozik, általában megszenvedi az emelkedő kamatokat.  A fém unciáját (31,104 gramm) kora délután 1307,80 dolláron jegyezték az azonnali piacon, 0,3 százalékkal magasabban, mint előző este. (MTI)

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Az Otthonfelújítási program felhívását szakmai egyeztetés előzi meg

Júniustól indul az Otthonfelújítási program, amellyel a kormány a családokat és a magyar gazdaság növekedését is támogatja, a programban június 3-tól az MFB Pontokon keresztül lehet részt venni.

Megkezdte működését Bécs első zöldhidrogén-üzeme

Az emelkedőkkel és gyakori megállókkal tarkított vonalon jövő évtől tíz portugál gyártmányú, akadálymentes CaetanoBus szállítja majd az utasokat. 

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

2030-ig megkétszereződik a geotermikus energia hazai felhasználása

Március elején nyílt meg a Svájci Alap forrásaiból finanszírozott 5,3 milliárd forintos felhívás egyebek mellett meglévő termálkutak korszerűsítésének vagy állami tulajdonban levő szénhidrogén-kutak termálkúttá alakításának támogatására
Hirdetés

Hírek

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.
Hirdetés

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.