Hirdetés
Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Szinte meg sem mozdultak a New York-i indexek
No menu items!

Tőzsde – Szinte meg sem mozdultak a New York-i indexek

A héten megjelenő amerikai inflációs adatok előtt bizonytalanság uralkodik a befektetők között, ezért szinte el sem mozdultak múlt hétvégi záróértékükről az irányadó New York-i tőzsdemutatók hétfőn. A nagy technológiai vállalatok árfolyamát pedig nem mozgatta meg különösebben, hogy a világ hét vezető ipari hatalmának (G7) pénzügyminiszterei egységes álláspontot alakítottak ki a társasági adóztatás globális reformjáról.

A 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 9,8 pontos, 0,03 százalékos pluszban, míg az S&P 500-as mutató 0,6 pontos, 0,01 százalékos, a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója pedig 11,7 pontos, 0,08 százalékos mínuszban nyitotta a napot.

A G7 soros elnöki tisztségét betöltő Egyesült Királyság, valamint az Egyesült Államok, Kanada, Japán, Németország, Franciaország és Olaszország pénzügyminiszterei hétvégi londoni megbeszélésükön egyetértésre jutottak annak az alapelvnek a támogatásában, amely 15 százalékban határozná meg az egyes országok számára célként kitűzött társaságiadó-kulcs minimumát. A legnagyobb és legnyereségesebb multinacionális vállalatoknak azokban az országokban is adózniuk kellene, amelyekben ténylegesen tevékenykednek, nemcsak ott, ahol központjuk működik. Ezt a megállapodást a 19 legnagyobb fejlett és feltörekvő gazdaságot, valamint az Európai Uniót tömörítő G20-csoport pénzügyminisztereinek és jegybanki kormányzóinak Velencében esedékes júliusi értekezlete elé terjesztik további vitára.

Elemzők szerint a megállapodás közvetlen piaci hatásai minimálisak lesznek, mivel a részletekről még tárgyalni kell a következő hónapokban, és a megvalósításig vezető út nagyon rögösnek fog bizonyulni.

Az amerikai technológiai óriásvállalatok közül az Apple és az Amazon árfolyama kissé emelkedett, míg a Facebook és az Alphabet stagnált a nyitás előtti elektronikus kereskedésben.

A nagy nyugat-európai értéktőzsdéken derűlátás uralkodik. Délután fél négykor a londoni FTSE-100 index 0,37 százalékos, a frankfurti DAX-index 0,10 százalékos, a párizsi CAC-40 0,46 százalékos, a milánói FTSE MIB 0,72 százalékos, a madridi IBEX 35 mutató pedig 0,69 százalékos pluszban állt. Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 0,30 százalékos pluszt mutatott.

A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,2176 dollárt adtak, 0,07 százalékkal gyengült a dollár. A jenhez képest 0,24 százalékot veszített értékéből a dollár, 109,22 jenen forgott.

Az azonnali jegyzésekben az arany unciánkénti ára 0,18 százalékkal, 1886,56 dollárra, az augusztusi szállítású aranyé pedig 0,02 százalékkal, 1891,70 dollárra esett a New York-i árupiacon.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára enyhén csökken.

Az augusztusi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 0,22 százalékos mínuszban, 71,73 dolláron, a júliusi szállítású WTI pedig 0,01 százalékos veszteségben, 69,61 dolláron forgott fél négykor.

Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

15 ezer alumínium dobozt gyűjtöttek össze a Hungaroringen

A visszaváltási rendszer fő célja, hogy Magyarországon is minél többen váltsák vissza az italcsomagolásukat

A munkanélküliségi ráta 4,2 százalék júniusban

A munkakeresés átlagos időtartama 10,0 hónap volt, az összes munkanélküli 35 százaléka 3 hónapnál rövidebb ideje, míg 36 százaléka legalább egy éve keresett állást.

NTAK – A Magyar Nagydíj és az Ed Sheeran-koncert mindent vitt

Mogyoródon szállt meg a legtöbb turista, csaknem 2000 vendégéjszakát töltve a három nap során.

 Veszteséges zárás az európai tőzsdéken

Gyenge kezdés után indexveszteséggel fejezték be a csütörtöki kereskedést a főbb európai értékpapírpiacok, London kivételével.
Hirdetés

Hírek

Gyengült szerdán a forint

Az eurót délután hat órakor 393,44 forinton jegyezték a reggel hét órai 390,28 forintos állás után.

Kína drámai kamatlábcsökkentéssel pörgetné fel a gazdaságot

AKínai Kommunista Párt Központi Bizottságának közelmúltbeli ülése után komoly szándék mutatkozik, hogy a világ második legnagyobb gazdasága ismét növekedési pályára álljon.

Mi várható a héten? Adatok az államháztartásról és a fogyasztói árakról

Hétfőn teszi közzé a Pénzügyminisztérium (PM) az államháztartás központi alrendszerének június végi helyzetéről a gyorstájékoztatóját.

Tőzsde – Veszteséges zárás az európai tőzsdéken

Az európai kereskedési idő végén a WTI nyersolaj 1,50 százalékkal drágult a nemzetközi kereskedelemben, hordónként 79,99 dollárra, a Brent ára pedig 1,28 százalékkal nőtt, 80,64 dollárra.

Csökkenő forgalom mellett csúcsra emelkedett a BUX a héten

Szijjártó Péter külügyminiszter szerdán Bakuban jelentette be a Shah Deniz gázmező 5 százalékos részesedésének megvásárlását, a tranzakciót a harmadik negyedévben fogják lezárni.

Vegyesen alakult csütörtök reggelre a forint árfolyama

Vegyesen alakult a forint árfolyama csütörtök reggelre az előző esti jegyzéshez képest.

Iránykereséssel, illetve kis pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden a BÉT részvényindexe, a BUX 1073,29 pontos, 1,55 százalékos csökkenéssel 68 385,55 ponton zárt.

Devizapiac – Vegyesen alakult hétfő reggelre a forint árfolyama

A péntek esti jegyzése alapján májust pozitív mérleggel zárta a forint, 0,3 százalékkal erősödött az euróval és a svájci frankkal szemben, és 2,0 százalékkal erősödött a dollár ellenében.

Gazdaság

Majdnem 70 millió forint bírság a Raiffesen banknak és lízingcégének

A pénzügyi felügyelet kifogásolta, hogy a compliance (szabályozási megfelelési) terület beszámolói nem minden szempontból feleltek meg a jogszabályban elvártaknak.

MNB: 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot a monetáris tanács

A monetáris szigor pozitív reálkamat biztosításával járul hozzá a pénzügyi piaci stabilitás fenntartásához, valamint az inflációs cél fenntartható eléréséhez

A1 besorolással látta el a Moody’s az MBH Jelzálogbank jelzáloglevél-programját

A jelzáloglevelek kibocsátásával szerzett forrásokból az MBH Jelzálogbank refinanszírozási hitelt nyújt partnerbankjainak, ezáltal támogatva a főként a lakosság körében végzett jelzáloghitelezési tevékenységüket.

Hazánk az iBanFirst legdinamikusabban fejlődő európai piaca lett

A magyarországi eredmények, amelyeket kevesebb mint két évvel a helyi iroda megalapítása után értek el, minden várakozásukat felülmúlták.