Hirdetés
Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Veszteséges kezdés várható Európában
No menu items!

Tőzsde – Veszteséges kezdés várható Európában

Az előző napi veszteségeket folytatva indexcsökkenéssel nyithatnak szerdán az európai értékpapírpiacok.

A határidős indexjegyzések alapján a főbb indexek, a londoni, a frankfurti és a párizsi 0,5-1 százalék körüli veszteséggel kezdik a szerdai kereskedést.

Kedden a tőzsdei árfolyamindexek csökkentek Európában az olasz költségvetési deficit miatt Brüsszel és Róma között éleződő feszültség miatt. Sajtójelentések szerint az Európai Bizottság bírságot készül kivetni az olasz kormányra a tervezett költségvetési deficit nagysága miatt.

Negatív hatással volt az árfolyamindexek alakulására a két éve legalacsonyabbnak bizonyult német fogyasztói árindex is. A GfK júniusra vonatkozó fogyasztói árindexe a várnál nagyobb mértékben 10,1 pontra csökkent.

A páneurópai FTSE EuroFirst 300 és Stoxx 600 indexek 0,23 és 0,22 százalék veszteséggel zártak kedden, az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,45 százalékkal csökkent.

Londonban 0,12 százalékkal zárt alacsonyabban az FTSE-100 index, a frankfurti DAX index 0,37 százalékkal, a párizsi CAC-40 index 0,44 százalékkal gyengült kedden. Madridban 0,27 százalékkal, Milánóban 0,50 százalékkal végzett alacsonyabban a tőzsdeindex.

Az árfolyamvesztés az olasz bankokat értintette a legérzékenyebben. A nagybankok közül az Unicredit árfolyama 1,44 százalékkal, az Intesa Sanpaoloé 1,11 százalékkal, a Finecobanké pedig 1,98 százalékkal esett az előző nap.

Az autógyártó szektor alindexe tovább emelkedett, több mint 0,6 százalékkal, ami hétfőhöz hasonlóan annak a hírnek köszönhető, hogy a Fiat Chrysler és a Renault tárgyalásokat folytat az egyesülésről. Ha meg tudnak állapodni, a világ harmadik legnagyobb autógyártó vállalata jöhet létre a Volkswagen és a Toyota mögött.

Az olajár csökkent szerdán, mivel az amerikai-kínai kereskedelmi kapcsolatok alakulása miatti aggodalmak felülkerekedtek az esetleges ellátási nehézségek hatásán. A romló kereskedelmi kapcsolatok az olaj iránti keresletet, az közel-keleti geopolitikai feszültség, valamint a venezuelai belpolitikai feszültség pedig a kínálatot csökkentheti.

Az európai kereskedési idő kezdete előtt mintegy két órával a Brent nyersolaj ára hordónként 68,13 dolláron 0,79 százalékkal állt alacsonyabban a globális kereskedelemben, a WTI pedig 1,08 százalékkal 58,50 dollárra csökkent.

Az eurót 1,1164 dolláron jegyzik, 0,04 százalékkal erősebben, az arany ára 0,27 százalékkal unciánként 1280,55 dollárra csökkent. (MTI)

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

A segédmotoros kerékpárra is kell kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás

Aa robogók többsége szabálytalanul vesz részt a forgalomban.

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Székesfehérvár turisztikai újdonsága, az Alba Aréna

Az Alba Aréna e naptól izgalmas programokkal várja a látogatókat, valamint bérelhető konferenciatermekkel, elérhető szolgáltatásokkal az üzleti partnereket.

Nagy Márton: jövőre újraindul a gazdasági növekedés

Nagy Márton: Kell az új munkaerő, de alapvetően nem vendégmunkásokra, hanem magyar munkavállalókra van szükség, ezáltal az inaktivitás is tud csökkenni
Hirdetés

Hírek

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.

Iránykereséssel indulhat a kereskedés az elemző szerint

A Richter változatlanul a 9150-9420 forintos sávban mozoghat. A gyógyszerpapír jegyzése csütörtökön 5 forinttal, 0,05 százalékkal 9260 forintra csökkent, 2,5 milliárd forintos forgalomban.

Úttörő konferencia az autóipar jövőjéről, hazai díjátadóval

A tisztán benzines autók napjai is meg vannak számlálva, miközben az elektromos autók térnyerése kapcsán még bőven akadnak kérdőjelek
Hirdetés

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.