Hirdetés
Kezdőlap Hírek Kínai üzlet. Visszavonta döntését a New York-i tőzsde
No menu items!

Kínai üzlet. Visszavonta döntését a New York-i tőzsde

Gyorsan és váratlanul visszakozott a New York-i tőzsde attól a múlt heti döntésétől, hogy megszünteti a kereskedést három nagy kínai telekommunikációs vállalat részvényeivel.

A tőzsde vezetése szűkszavúan annyit közölt, hogy “az illetékes hatóságokkal folytatott pótlólagos konzultációk” alapján úgy döntött, nem lépteti hatályba december 31-én elfogadott döntését, amelynek alapján január 11-én kivezették volna a China Mobile, a China Telecom és a China Unicom Hong Kong nevű vállalatok részvényeit a kereskedésből.

Mindhárom, államilag támogatott vállalatot a hongkongi tőzsdén is jegyzik. A hír hatására a China Telecom 3,35 százalékos, a China Mobile 5,13 százalékos, a China Unicom Hong Kong pedig 8,50 százalékos pluszban zárt kedden Hongkongban.

Az ügy hátterében az áll, hogy Donald Trump amerikai elnök novemberben rendeletben tiltotta meg az amerikai beruházásokat a kínai hadsereggel kapcsolatban álló kínai cégekbe.

Az érintett 35 kínai cégben részvényekkel vagy más érdekeltségekkel rendelkező amerikaiaknak 2021 novemberéig ki kell vonulniuk az adott vállalkozásokból.

A New York-i tőzsde váratlan döntése tovább mélyítette a zavarodottságot az elnöki rendelet kapcsán, rávilágítva arra, hogy nem világos a katonai kapcsolatokkal gyaníthatóan rendelkező kínai vállalatokba való beruházás tilalmának végrehajtása és következményei. Egyes elemzők szerint a külföldi vagyoni érdekeltségek ellenőrzését végző ügynökség – amely a szankciók betartásáért felelős – közölte, hogy nem szükséges a részvények kivezetése.

A New York-i tőzsde döntése erősítette azokat a reményeket, hogy enyhülhetnek a geopolitikai feszültségek az Egyesült Államok elnökévé megválasztott Joe Biden hivatalba lépésével. Vannak azonban borúlátó nézetek is, miszerint nem várható a két ország közötti feszültségek gyors enyhítése.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Így húzott el Győr mellett Debrecen, és együtt integetnek Miskolcnak

Az első negyedévi 640 ezer forintról az utolsó negyedévre 678 ezer forintra nőtt az átlagos négyzetméterár Debrecenben, ez 6 százalékos emelkedést jelent.

Hazánk továbbra is szoros együttműködésre törekszik a FAO-val

A magyar uniós elnökség kapcsán az európai élelmiszerpazarlás csökkentésére és a világ egyes régióiban tapasztalható nélkülözés felszámolására is fel kívánja hazánk hívni a figyelmet

A Microsoft gigabefektetése a mesterséges intelligenciába

A Kearney globális tanácsadó cég becslése szerint az AI 2030-ra közel 1 billió dollárral járulhat hozzá a délkelet-ázsiai bruttó hazai termékhez (GDP).

Csökken a kereslet, olcsóbb lehet a benzin

A benzin iránti kereslet globális növekedése idén lelassulhat az elektromos autók kínai és USA-beli térnyerése miatt.
Hirdetés

Hírek

BÉT – Emelkedett a héten a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt pénteki záráshoz képest 1,44 százalékkal, vagyis 962,94 ponttal emelkedve, 68 002,24 ponton zárta a hetet.

Felülteljesített a magyar tőzsde

A részvénypiac forgalma 14,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

 Mínuszban zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden.

Történelmi csúcson zárt a BUX – A Magyar Telekom és az OTP húzta az indexet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 846,62 pontos, 1,26...

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,48 százalékkal esett.

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon
Hirdetés

Gazdaság

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.

Sok bankszámlás megúszta a drasztikus áremelést 

A digitális bankolásra ösztönöznek a díjemelések

A kormányzati szektor GDP-arányos hiánya 6,7 százalékos volt 2023-ban

A kormányzati szektor adóssága - a Magyar Nemzeti Bank adatai alapján - 2023 végén 55 134 milliárd forintot, a GDP 73,5 százalékát érte el.

MBH Bank: 345,3 milliárd forint korrigált adózás előtti eredmény 2023-ban

A társaság a tavalyi évben 350 millió euró értékben sikeres nemzetközi kötvénykibocsátást hajtott végre.