Kezdőlap Turizmus Wizz Air. Afrikába és Indiába a Közel-Keletről
No menu items!

Wizz Air. Afrikába és Indiába a Közel-Keletről

A Wizz Air az Abu Dhabi Developmental Holding Company PJSC-vel (ADDH) közösen légitársaságot alapított az Egyesült Arab Emírségekben. Ősztől Afrikába és Indiába is indíthatnak járatokat Abu-Dzabiból.

Az új diszkont légitársaság, a Wizz Air Abu Dhabi ősszel kezdi meg működését az ország fővárosában, Abu-Dzabi nemzetközi repülőterén. A Wizz Air a következő hónapokban pedig megkezdi a munkatársak felvételét – tették hozzá.

Váradi József

Váradi József vezérigazgató hangsúlyozta, hogy az új légitársaság Abu-Dzabi légi iparát környezetvédelmileg is fenntartható, hatékony üzleti modell meghonosításával támogatja.

Az ADDH vezérigazgatója szerint a Wizz Airrel kötött együttműködés hozzájárulhat ahhoz, hogy Abu-Dzabi nemzetközi szinten is versenyképes úti céllá váljon. Mohammed Hasszán esz-Szuveidi többek között a közlekedési összeköttetéseknek tulajdonítja, hogy az Egyesült Arab Emírségek tavaly 11,35 millió látogatót fogadhatott.

Az ADDH decemberben közölte, hogy vegyes vállalat létrehozásáról írtak alá előzetes megállapodást a Wizz Air vezérigazgatójával. A bejelentés szerint az új társaság Afrikába és Indiába is indíthat járatokat. A Wizz Air ehhez kapcsolódva megerősítette, hogy az első Európán kívüli leányvállalatukkal más földrészek felé terjeszkednének.

Az ADDH 2018-ban nyilvánosan működő részvénytársaságként alakult. A portfoliójába tartozó állami vállalatok tevékenysége kiterjed többek között a közművekre, az idegenforgalomra, a szállításra, a logisztikára, a pénzügyi szolgáltatásokra, a médiára, az egészségügyre, az élelmiszeriparra és az infokommunikációs iparra.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Tovább terjeszkedik Pesten a Mamaison

Tovább erősít a magyar piacon a CPI Hotels. Közép-Európa...

Északra és délre: új Wizz Air járatok indulnak

A Wizz Air mától négy új városba is repül...

A Budapest Kártya a BKK hatáskörébe került

A Fővárosi Közgyűlés áprilisi döntése értelmében a korábban a Budapest Brand hatáskörébe tartozó Budapest Kártya kiadásával, fejlesztésével és menedzselésével összefüggő feladatokat 2025. július 1-jétől a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) látja el

Változik az MVM Next e-számla-értesítők megjelenése – a sárga a jó

Változik az MVM Next e-számla-értesítők megjelenése, a villany- és gázszámlákat bemutató értesítők színes fejlécén és az aláírásnál sárga színű MVM-logó jelenik meg
Hirdetés

Hírek

A Budapest Kártya a BKK hatáskörébe került

A Fővárosi Közgyűlés áprilisi döntése értelmében a korábban a Budapest Brand hatáskörébe tartozó Budapest Kártya kiadásával, fejlesztésével és menedzselésével összefüggő feladatokat 2025. július 1-jétől a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) látja el

Változik az MVM Next e-számla-értesítők megjelenése – a sárga a jó

Változik az MVM Next e-számla-értesítők megjelenése, a villany- és gázszámlákat bemutató értesítők színes fejlécén és az aláírásnál sárga színű MVM-logó jelenik meg

Egyre jövedelmezőbb a szolgáltatóknak az 5G-n érkező otthoni internet

A jelentés megállapítja: bár Közép-Európában lassabban terjed az 5G, Magyarországon egyre nagyobb szerepet játszik az autóipari fejlesztésekben és más ipari felhasználási területeken is.

Az éghajlatváltozás az élelmezésbiztonság egyik legnagyobb kockázata

Hazánk vízgazdálkodási stratégiával, valamint a precíziós öntözéstechnológiák támogatásával csökkenti az aszályok és a kiszámíthatatlan időjárás okozta kihívásokat

Nagy közúti forgalomra figyelmeztetnek július 4-én, 5-én és 6-án  Zágráb városában és környékén

Zágráb nagyobb forgalomra számít a közelgő zenei rendezvény miatt – alternatív útvonalakat javasolnak a gördülékeny közlekedés érdekében.

Diákhitel Központ: marad a kamatstop

Továbbra is kamatstoppal védi a kormány a 2024. december 31-ig megkötött diákhitel-szerződéseket, így a tavaly év végéig felvett szabad felhasználású diákhitelekre 2025 második félévében is 7,99 százalékos kamatszint vonatkozik.

Okosmérők segítik a zöld átállást az MVM-nél

Az MVM Démász és az MVM Émász sikeresen pályázott az "Okosmérés elterjesztése" felhívásra, a támogatott projekttel 2025 júniusig összesen 89 103 darab okosmérőt telepítettek az ellátási területükön.

Lesznek még nádtetős házak? Visszatérhet a magyar vidék kedvence

Újra feltűnhetnek a klasszikus nádtetős épületek a magyar vidéken, miután a tradicionális építőanyag egy forradalmi technológiával párosítva már biztonságosan alkalmazható. Évtizedeken át a rendkívüli tűzveszély jelentette a legnagyobb visszatartó erőt a nádtetők felhasználásában.
Hirdetés

Gazdaság

Elfogadta az Országgyűlés az új adószabályokat: változások nem csak 2026-ra, de már az idei évre is!

A magyar gazdaság szereplői és a lakosság számára is jelentős változásokat hoz a napokban kihirdetett, új adócsomag.

Itt a kormány új készpénzes szabálya

A Magyar Közlönyben megjelentek a a részletszabályok arról, hogy hogyan kell a vállalkozásoknak készpénzhasználatot biztosítani.,

Többlettel zárt a központi költségvetés májusban

Májusban többlettel zárt a központi költségvetés: ebben a hónapban 213,5 milliárd forint összegű MVM osztalék-befizetés érkezett a költségvetésbe.

4,5 milliárd forint gyermektartásdíjat előlegezett meg az állam az elmúlt években

Az elmúlt három évben több mint 20 ezer gyermek részére összesen 4,5 milliárd forint értékben előlegezte meg az állam azokat a tartásdíjakat, amelyeket a különélő szülő nem fizetett meg