Hirdetés
Kezdőlap Autóipar Akkumulátorhiány, ellátási zavarok: gigantikus pénzégető lett a két új Tesla-gyár
No menu items!

Akkumulátorhiány, ellátási zavarok: gigantikus pénzégető lett a két új Tesla-gyár

Elon Musk szerint a Tesla új németországi és amerikai gyárai “dollármilliárdokat veszítenek” az akkumulátorhiány és a kínai ellátási zavarok miatt. A multimilliárdos a berlini és a texasi Austinban lévő üzemeket “gigantikus pénzégető kemencéknek” nevezte.

A Covid-19 zárlatok idén Kínában – többek között Sanghajban, ahol a Teslának van egy hatalmas gyára – egyre nehezebbé tették a gyártók működését.

Az elmúlt hetekben Musk munkahelyek leépítésére figyelmeztetett a cégnél. “Mind a berlini, mind az austini gyárak gigantikus pénzégető kemencék jelenleg” – mondta Musk, az elektromos járműgyártó vezérigazgatója.

Elon Musk. Fotó: Bigstock

Az üzemek “jelenleg dollármilliárdokat veszítenek. Rengeteg a kiadás, és alig van termelés” – tette hozzá a Tesla Owners of Silicon Valley-nek, a vállalat által elismert klubnak adott interjújában.

Musk elmondása szerint az úgynevezett gigagyárak az év eleji megnyitásuk óta küszködnek a termelés növelésével.

A Tesla austini telephelyén jelenleg “csekély” számú autót gyártanak, részben azért, mert az akkumulátorokhoz szükséges egyes alkatrészek egy kínai kikötőben “ragadtak“, “és senki sem tudja mozgatni őket” – mondta.

Ez mind nagyon gyorsan rendbe fog jönni, de sok figyelmet igényel” – tette hozzá Musk.

A kínai hatóságok az év elején számos az ország városát lezárták, válaszul a Covid-19 fertőzések megugrására. Szigorú korlátozásokat vezettek be az emberek és az áruk mozgására, többek között a pénzügyi, gyártási és hajózási központban, Sanghajban.

Musk szerint Sanghaj lezárása “nagyon, nagyon nehéz” volt a Tesla számára, amely a hírek szerint hetekre leállította a termelés nagy részét a városban található “gigagyárában“.

A Reuters hírügynökség szerint, amely egy belső feljegyzésre hivatkozott, a telephelyet a jövő hónapban nagyrészt ismét két hétre bezárják korszerűsítési munkálatok miatt.

Ennek célja, hogy növeljék a telephely termelését, és közelebb kerüljenek a vállalat azon céljához, hogy az üzem hetente 22 ezer autót állítson elő – áll a jelentésben.

A múlt héten a vállalat csaknem 5 százalékkalkal emelte egész autóválasztékának árát az Egyesült Államokban, mivel a nyersanyagok, köztük az alumínium és a lítium ára emelkedett.

A héten Musk azt mondta, hogy a Tesla dolgozói 3,5 százalékának elbocsátását tervezi világszerte, miután korábban azt nyilatkozta, hogy “szuper rossz érzése” van a gazdasággal kapcsolatban.

Eközben a BMW német autógyártó közölte, hogy hivatalosan is megkezdte a termelést az északkelet-kínai Shenyang városában található új, 2,2 milliárd dolláros üzemében.

A BMW szerint az üzem, amely a harmadik Kínában, 700 ezerről 830 ezer autóra növeli az ország éves termelését. (BBC)

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Markovich Béla, a díjnyertes menedzser az oktatásban és a partnerségben hisz 

Ezt szolgálja a Mapei tudásmegosztási programja is, amely évente több ezer részvevő - diákok, szakemberek, építőanyag kereskedők, tervezők - számára biztosít szakmai képzéseket.

Gyorstöltő tanácsok a szakértőtől

Egyre több mobilgyártó úgy árulja készülékét, hogy annak dobozában a töltőkábel mellet nem lapul már töltő.

Turisztikai támogatással erősít a kormány

Tavaly a járvány után teljes helyreállást ért el az ágazat, idén pedig a vendégéjszakák tartós növekedése várható,

Német Turisztikai Hivatal: A beutazó turizmus 7,8 %-kal nőtt

Az év kezdetétől február végéig 9,4 millió nemzetközi vendégéjszakát jelentettek a legalább tíz ággyal rendelkező szálláshelyek – ez az előző év ugyanezen időszakához képest 7,8 százalékos növekedésnek felel meg.
Hirdetés

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Hirdetés

Gazdaság

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.