Hirdetés
Kezdőlap Világgazdaság Amerikai döntéshozók: még segíteni kell a gazdaságot
No menu items!

Amerikai döntéshozók: még segíteni kell a gazdaságot

További lépéseket tart szükségesnek az amerikai pénzügyminiszter és a Fed-elnök a koronavírus-járvány okozta károk felszámolására és a teljes gazdasági talpra állás előmozdítására.

Janet Yellen pénzügyminiszter és Jerome Powell, a jegybank szerepét betöltő Federal Reserve elnöke a képviselőház pénzügyi bizottságának keddi ülésén beszélt erről. Szerdán az illetékes szenátusi bizottságban folytatódnak a meghallgatások, amelyek célja a járvány által okozott válságra adott gazdasági válaszok értékelése.

A két gazdasági vezető a meghallgatásra készített, előzetesen nyilvánosságra hozott beszédében

egybehangzóan derűlátóan ítélte meg a gazdasági kilátásokat, de arra figyelmeztetett, hogy a gazdaságnak további segítségre van szüksége.

Az amerikai gazdaság egy évvel ezelőtt mély recesszióba süllyedt, és bár nyár elején megkezdődött a gazdaság talpra állása, a tavasszal felszámolt több mint 22,3 millió munkahelyből idén márciusig csak 12,6 milliót sikerült visszaállítani. A kongresszus költségvetési hivatalának becslése szerint a foglalkoztatottság 2024-re állhat vissza a járvány előtti szintre.

Janet Yellen

Janet Yellen kijelentette, bízik abban, hogy a kormány 1900 milliárd dolláros gazdaságösztönző csomagtervének köszönhetően a lakosság sikeresen átvészeli a járványt, és egy növekvő gazdaságban már jövőre elérik ismét a teljes foglalkoztatottságot.

Hangsúlyozta, hogy a program törvényerőre emelkedését követő első héten több mint 90 millió jogosultnak folyósították az 1400 ezer dollár egyszeri készpénzjuttatást. Rámutatott, a hivatalba lépése óta eltelt két hónap alatt igyekezett biztosítani, hogy segítséget kapjanak a legnagyobb szükséget szenvedők, különösen a kisvállalkozások.

Jerome Powell megismételte, hogy még korántsem teljes a kilábalás a járvány okozta sokkból, és a Federal Reserve támogatja a gazdaság fellendülését mindaddig, amíg szükség van rá. Ugyanakkor elismerte azt is, hogy jórészt a példátlan fiskális és monetáris politikai intézkedéseknek köszönhetőn a gazdaság a vártnál gyorsabban áll talpra.

Elkötelezettek vagyunk, hogy teljes eszköztárunkat felhasználjuk a gazdaság támogatására és annak biztosítására, hogy az ebből a nehéz időszakból való kilábalás a lehető legerőteljesebb legyen a közösségek, a családok és a vállalkozások számára – mondta Jerome Powell a pénzügyi bizottság előtti virtuális meghallgatáson.

Jerome Powell

Powell meghallgatásán beszélt a csaknem egy évvel ezelőtt – Donald Trump volt amerikai elnök hivatali ideje alatt – elfogadott kétezer milliárd dolláros gazdasági mentőcsomagról (CARES), amelynek célja az volt, hogy enyhítsék a koronavírus miatti válság okozta nehézségeket. Ez a csomag “a második világháború utáni gazdasági visszaesésekre adott válaszok közül messze a leggyorsabb és legnagyobb volt” – fogalmazott a Fed elnöke.

Powell szerint ma sokkal jobb a helyzet, és a legrosszabb forgatókönyvet sikerült elkerülni a kongresszus, a Federal Reserve, a kormány és az önkormányzatok, az egyének, a közösségek és a magánszektor gyors és határozott intézkedéseinek köszönhetően.

A felépülés azonban korántsem teljes, ezért a Fed részéről továbbra is támogatni fogjuk a gazdaságot mindaddig, amíg csak szükséges” – mondta az elnök, hozzátéve, hogy a gazdasági kilábalás továbbra is a járványhelyzet alakulásától függ.

Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

15 ezer alumínium dobozt gyűjtöttek össze a Hungaroringen

A visszaváltási rendszer fő célja, hogy Magyarországon is minél többen váltsák vissza az italcsomagolásukat

A munkanélküliségi ráta 4,2 százalék júniusban

A munkakeresés átlagos időtartama 10,0 hónap volt, az összes munkanélküli 35 százaléka 3 hónapnál rövidebb ideje, míg 36 százaléka legalább egy éve keresett állást.

NTAK – A Magyar Nagydíj és az Ed Sheeran-koncert mindent vitt

Mogyoródon szállt meg a legtöbb turista, csaknem 2000 vendégéjszakát töltve a három nap során.

 Veszteséges zárás az európai tőzsdéken

Gyenge kezdés után indexveszteséggel fejezték be a csütörtöki kereskedést a főbb európai értékpapírpiacok, London kivételével.
Hirdetés

Hírek

Gyengült szerdán a forint

Az eurót délután hat órakor 393,44 forinton jegyezték a reggel hét órai 390,28 forintos állás után.

Kína drámai kamatlábcsökkentéssel pörgetné fel a gazdaságot

AKínai Kommunista Párt Központi Bizottságának közelmúltbeli ülése után komoly szándék mutatkozik, hogy a világ második legnagyobb gazdasága ismét növekedési pályára álljon.

Mi várható a héten? Adatok az államháztartásról és a fogyasztói árakról

Hétfőn teszi közzé a Pénzügyminisztérium (PM) az államháztartás központi alrendszerének június végi helyzetéről a gyorstájékoztatóját.

Tőzsde – Veszteséges zárás az európai tőzsdéken

Az európai kereskedési idő végén a WTI nyersolaj 1,50 százalékkal drágult a nemzetközi kereskedelemben, hordónként 79,99 dollárra, a Brent ára pedig 1,28 százalékkal nőtt, 80,64 dollárra.

Csökkenő forgalom mellett csúcsra emelkedett a BUX a héten

Szijjártó Péter külügyminiszter szerdán Bakuban jelentette be a Shah Deniz gázmező 5 százalékos részesedésének megvásárlását, a tranzakciót a harmadik negyedévben fogják lezárni.

Vegyesen alakult csütörtök reggelre a forint árfolyama

Vegyesen alakult a forint árfolyama csütörtök reggelre az előző esti jegyzéshez képest.

Iránykereséssel, illetve kis pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden a BÉT részvényindexe, a BUX 1073,29 pontos, 1,55 százalékos csökkenéssel 68 385,55 ponton zárt.

Devizapiac – Vegyesen alakult hétfő reggelre a forint árfolyama

A péntek esti jegyzése alapján májust pozitív mérleggel zárta a forint, 0,3 százalékkal erősödött az euróval és a svájci frankkal szemben, és 2,0 százalékkal erősödött a dollár ellenében.

Gazdaság

Majdnem 70 millió forint bírság a Raiffesen banknak és lízingcégének

A pénzügyi felügyelet kifogásolta, hogy a compliance (szabályozási megfelelési) terület beszámolói nem minden szempontból feleltek meg a jogszabályban elvártaknak.

MNB: 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot a monetáris tanács

A monetáris szigor pozitív reálkamat biztosításával járul hozzá a pénzügyi piaci stabilitás fenntartásához, valamint az inflációs cél fenntartható eléréséhez

A1 besorolással látta el a Moody’s az MBH Jelzálogbank jelzáloglevél-programját

A jelzáloglevelek kibocsátásával szerzett forrásokból az MBH Jelzálogbank refinanszírozási hitelt nyújt partnerbankjainak, ezáltal támogatva a főként a lakosság körében végzett jelzáloghitelezési tevékenységüket.

Hazánk az iBanFirst legdinamikusabban fejlődő európai piaca lett

A magyarországi eredmények, amelyeket kevesebb mint két évvel a helyi iroda megalapítása után értek el, minden várakozásukat felülmúlták.