Az amerikai központi bank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) elnöke további kamatemelést lát szükségesnek az év következő hónapjaiban, annak ellenére, hogy a Fed szerdán, 15 hónapja először változatlanul hagyta az irányadó kamatot.
A világ leggazdagabbjai összesen több mint 30 milliárd dollárt veszítettek az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed vezetője, Jerome Powell pénteki beszéde után - írta a Forbes.
Az amerikai szenátus megerősítette Jerome Powell második mandátumát az Egyesült Államok központi bankjának szerepét ellátó szövetségi tartalékrendszer, a Fed élén.
A piaci várakozásoknak megfelelő mértékben emelt kamatot az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed. A 2018 decembere óta első kamatemelés előtt az infláció négy évtizede nem látott szintre, 7,9 százalékra emelkedett februárban.
Még novemberben megkezdi a koronavírus-járvány miatt meghirdetett, havi 120 milliárd dolláros eszközvásárlási programjának fokozatos kivezetését az amerikai jegybank szerepét betöltő szövetségi tartalékbankrendszer, a Fed.
A Federal Reserve arra számít, hogy az idén emelkedni fog az infláció az Egyesült Államokban. Ettől függetlenül többet kell tenni a koronavírus-járvány okozta gazdasági károk enyhítése érdekében - mondta kongresszusi meghallgatásán Jerome Powell, a Fed elnöke.
A következő hónapokban tovább nőhet, majd mérséklődni kezd az amerikai infláció - áll a Fed elnöke, Jerome Powell jelentésében, amelyet a meghallgatása előtt terjesztett be a képviselőház pénzügyi bizottságának.
További lépéseket tart szükségesnek az amerikai pénzügyminiszter és a Fed-elnök a koronavírus-járvány okozta károk felszámolására és a teljes gazdasági talpra állás előmozdítására.
A gazdasági fellendülés továbbra sem egyenletes és még korántsem teljes. A kamatlábak a nullához közeli szinten maradnak, amíg jelentős előrelépés nem történik a maximális foglalkoztatás és az árstabilitás elérése érdekében - mondta Jerome Powell.
Az amerikai gazdaság élénkítéséhez pótlólagos költségvetési forrásokra lesz szükség és arra, hogy a következő években fennmaradjon a jelenlegi rendkívül alacsony kamatszint - jelentette ki az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed vezetője.
Komoly bizonytalanságok övezik a gazdaság koronavírus-járvány utáni fellendülésének ütemét és mértékét - figyelmeztetett Jerome Powell, a Federal Reserve elnöke.
A 0,00-0,25 százalékos sávban tartotta, és 2022 végéig nem is tervezi megemelni az irányadó kamatot az amerikai jegybank kamatdöntő fóruma - közölte a Federal Reserve.
Az amerikai jegybank elnöke szerint mindaddig folyamatosan nulla körüli szinten marad a kamat, amíg nem bizonyosodnak meg arról, hogy a gazdaság a növekedés útjára lépett és tartósan csökkenni kezd a munkanélküliség.
Az amerikai gazdaság teljes talpra állításához egy-másfél évre is szükség lehet - jelentette ki a CBS televíziónak adott interjújában Jerome Powell, az amerikai jegybank szerepét betöltő központi tartalékrendszer (Fed) elnöke.
További kormányzati intézkedésekre lenne szükség ahhoz, hogy a koronavírus-járvány ne okozzon hosszú távú károkat az amerikai gazdaságnak - jelentette ki Jerome Powell.
Az amerikai jegybank erőteljesen, 50 bázisponttal, 1,00-1,25 százalékra csökkentette az irányadó kamatot. Jerome Powell Fed-elnök szerint a váratlan kamatdöntés "jelentős támogatást ad a gazdaságnak, erősíti a lakossági és az üzleti bizalmat".
A világ számos jegybankja - köztük az amerikai Fed is - kamatot csökkenthet, hogy enyhítse azt a feszültséget, amit a koronavírus okoz a globális piacokon - véli a Goldman Sachs.
Az amerikai gazdaság szerény ütemben nő, a feldolgozóipar azonban megsínyli a globális gazdasági növekedés lassulását és az amerikai-kínai kereskedelmi viszályt. Összességében pozitív az amerikai gazdaság kilátása - áll a Fed szubjektív állapotfelmérésében, a Bézs Könyvben.
Az eladott magyar részvények árából lehetséges, hogy többen külföldi papírokat vásároltak, 9 milliárd forintnyi friss lakossági megtakarítás landolt ugyanis külföldi részvényekben
Minden társadalom számára fontos lehet alternatív elektronikus fizetési megoldások kidolgozása a pénzforgalmi stabilitás és a monetáris szuverenitás érdekében.
A támogatott vállalati hitelek aránya a második negyedévben már csak 20 százalék volt, holott egy évvel ezelőtt még 49 százalék volt ezek aránya. Ennek tudható be az is, hogy a kkv-hitelezés visszaesett.
A lakáshiteleket annak ellenére is keresik, hogy a kamatok immár második hónapja emelkednek. Júliusban már a THM-plafon sem fogta vissza a bankokat az árazásban, egy átlagos lakáshitelnél 6,81 százalékos kamatot és 7,24 százalékos THM-et mért az MNB.
Minden magyar ügyfélnek lehetősége van, hogy használja az új fizetési megoldást. A végső döntést a fogyasztók hozzák meg, a qvik akkor terjed el, ha a fogyasztók számára kényelmes, gyors, egyszerű és biztonságos - fejtette ki.
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.ElfogadomAdatvédelmi irányelvek