Hirdetés
Kezdőlap Hírek Koronavírus. Milliárdos EU segítség a szegényebb országoknak, hogy még az idén vakcinához...
No menu items!

Koronavírus. Milliárdos EU segítség a szegényebb országoknak, hogy még az idén vakcinához juthassanak

Ursula von der Leyen: az unió egymilliárd eurós kötelezettséget vállalt a COVAX programban, 2021 végéig 1,3 milliárd adag biztonságos vakcina juthat el az alacsony és közepes jövedelmű országba

Az Európai Bizottság eddigi támogatását újabb 500 millió euróval növelve egymilliárd euróra emeli hozzájárulását a kis és közepes jövedelmű országok koronavírus elleni vakcinával történő ellátására létrehozott COVAX-programhoz – jelentette be Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke a G7 csoport vezetőinek videokonferencia keretében tartott tanácskozásán.

Az Európai Bizottság közleménye szerint a koronavírus-világjárvány leküzdésére szervezett fórumon Ursula von der Leyen közölte, az unió egymilliárd eurós kötelezettségvállalása közelebb viszi a COVAX kezdeményezést azon célkitűzésének teljesítéséhez, hogy 2021 végéig 1,3 milliárd adag biztonságos vakcina juthasson el a programban részt vevő 92 alacsony és közepes jövedelmű országba.

A bejelentett uniós pénzügyi hozzájárulás 300 millió euró összegű támogatásból, továbbá az Európai Fenntartható Fejlődési Alap Plusz (EFSD+) által biztosított 200 millió euró összegű garanciából áll majd. Utóbbi az Európai Beruházási Bank (EIB) által nyújtott hitelhez fog fedezetet nyújtani.

“Az új pénzügyi támogatással azt akarjuk biztosítani, hogy az oltóanyagok minél hamarabb eljussanak az arra részoruló, alacsony és közepes jövedelmű országokba. Csak akkor leszünk biztonságban, ha az egész világ biztonságban van” – fogalmazott.

Az EU és tagállamai közösen a COVAX pénzügyi eszköz legnagyobb támogatói közé tartoznak: eddigi vállalásaik együttesen több mint 2,2 milliárd eurót tesznek ki. Ez az összeg magában foglalja a Németország által bejelentett 900 millió eurós felajánlást is – tette hozzá az uniós bizottság elnöke.

A COVAX kezdeményezésben 184 ország vesz részt, köztük 92 alacsony és közepes jövedelmű gazdaság. A pénzügyi eszköz annak a globális kezdeményezésnek a megvalósítását finanszírozza, mely az alacsony és közepes jövedelmű országokban élő emberek számára biztosít igazságos és méltányos hozzáférést a biztonságos és koronavírus ellen hatásos oltóanyagokhoz. Célja, hogy

a COVAX 2021 végéig 2 milliárd adag oltóanyag beszerzését finanszírozza, és ebből legalább 1,3 milliárd adagot az alacsony és közepes jövedelmű országok kapjanak meg.

 

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Adókockázatokkal is együtt jár az üzemanyagkártya

Az üzemanyagkártyák használata széles körben elterjedt a vállalkozások körében, mert jelentős adminisztrációs könnyítést eredményezhet az elszámolás tekintetében. A piacon jelenleg széles körben alkalmazott konstrukció azonban adókockázatot jelenthez, amely kiküszöbölhető lehet egy új konstrukció kialakításával, állapították meg a Deloitte szakértői.

Lakáshitelek: itt vannak a számok a gödör aljáról

A lakáshitelezés a földbe állt tavaly, az állomány kizárólag az államilag támogatott hitelek miatt bővült, de csak minimális mértékben. Hitelkiváltás gyakorlatilag nem volt.

NAV: a mobilappban bárki ellenőrizheti adószámláját

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) mobilappjában, a NAV-Mobilban bárki egyszerűen ellenőrizheti adószámláját, hogy van-e tartozása, esetleg túlfizetése az adóhivatalnál. 

Tőkeprogramokkal segítik a a vállalkozások fejlesztését

A Nemzeti Tőkeholding Zrt. (NTH) és tulajdonosi joggyakorlója, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) közös célja, hogy hozzájáruljon a befektetési környezet javításához, a vállalatok tőkeellátottságának növelésével ösztönözze a gazdaság fejlődését.
Hirdetés

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Hirdetés

Gazdaság

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.