Hirdetés
Kezdőlap Tőzsde BÉT - Csökkenéssel indulhat a kereskedés a tőzsdén az elemzők szerint
No menu items!

BÉT – Csökkenéssel indulhat a kereskedés a tőzsdén az elemzők szerint

Csökkenéssel indulhat a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén kedden az elemzők szerint.

Kocsis Márió Eltérően ítélik meg a kereskedés várható irányát a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) Kép. AzÜzlet.hu / Forrás: Bét
Kocsis Márió

Kocsis Márió, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője az MTI-nek elmondta: a határidős indexek szerint az európai tőzsdéken profitrealizálás kezdődhet a kereskedés elején, a magyar tőzsdén is inkább csökkenés, iránykeresés valószínű.

A szakértő a nap eseményei közül kiemelte a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsának kamatdöntő ülését. A monetáris kondíciókban még nem vár változtatásokat a piac, amely ugyanakkor a legutóbbi inflációs adatok fényében figyel az ezzel kapcsolatos kommunikációra – jelezte.

Varga Zoltán

Varga Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője szintén úgy látja, hogy kisebb negatív korrekcióval indulhat a kereskedés az európai részvénypiacokon, így Budapesten is profitrealizálásra kerülhet sor a reggeli órákban. A szakértő szerint ugyanakkor több vezető részvény technikai képe is optimizmusra ad okot.

A kommentár szerint az OTP hamarosan folytathatja útját a 11 970 forintos történelmi maximumszint felé, és reális esély van rá, hogy sikerül is átlépni azt. A Richter árfolyamában 5680 forintnál található a következő fontos ellenállási szint, addig gond nélkül elmehet a gyógyszergyártó jegyzése, akár már a keddi kereskedésben. A Mol árfolyammozgása bizonytalan, egyelőre nem sikerül feljebb kapaszkodnia, illetve a Magyar Telekom esetében is inkább pesszimista az Equilor szenior elemzője. Varga Zoltán hozzátette: hogy a VTB Capital 13 200 forintról 14 100 forintra emelte az OTP Bankra vonatkozó 12 hónapos célárfolyamát, az ajánlásuk továbbra is vétel.

A szakértő szintén kiemelte, hogy kedden délután tartja kamatdöntő ülését a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa. Varga Zoltán most sem számít érdemi változásra a jegybank kommunikációjában, várakozása szerint a március 26-i kamatdöntő ülésen jelenthetik be az első lépéseket a monetáris politika normalizációjának folyamatában. Továbbra is úgy gondolja, hogy ha az inflációs alapfolyamatok nem változnak a következő hónapokban, a negyedik negyedévben már az első kamatemelésre is sor kerülhet.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 173,35 pontos, 0,42 százalékos emelkedéssel, 40 987,95 ponton zárt hétfőn, a részvénypiac forgalma 8,2 milliárd forint volt, a vezető részvények erősödtek a pénteki záráshoz képest.

A Mol 8 forinttal, 0,24 százalékkal 3290 forintra erősödött, 1,4 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 50 forinttal, 0,42 százalékkal 11 830 forintra nőtt, forgalmuk 3,9 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 0,50 forinttal, 0,11 százalékkal 463,50 forintra emelkedett, forgalma 136,5 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 50 forinttal, 0,89 százalékkal 5640 forintra nőtt, forgalmuk 2 milliárd forintot ért el.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Az Otthonfelújítási program felhívását szakmai egyeztetés előzi meg

Júniustól indul az Otthonfelújítási program, amellyel a kormány a családokat és a magyar gazdaság növekedését is támogatja, a programban június 3-tól az MFB Pontokon keresztül lehet részt venni.

Megkezdte működését Bécs első zöldhidrogén-üzeme

Az emelkedőkkel és gyakori megállókkal tarkított vonalon jövő évtől tíz portugál gyártmányú, akadálymentes CaetanoBus szállítja majd az utasokat. 

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

2030-ig megkétszereződik a geotermikus energia hazai felhasználása

Március elején nyílt meg a Svájci Alap forrásaiból finanszírozott 5,3 milliárd forintos felhívás egyebek mellett meglévő termálkutak korszerűsítésének vagy állami tulajdonban levő szénhidrogén-kutak termálkúttá alakításának támogatására
Hirdetés

Hírek

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.
Hirdetés

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.