Kezdőlap Címkék Magyar gazdasági növekedés

magyar gazdasági növekedés

Az MNB már az idén válság előtti növekedésre számít

A magyar gazdaság az év végére visszanyerheti a 2019-es teljesítményét, miután a GDP-növekedés az idén várhatóan megközelítheti a 6 százalékot - közölte a Magyar Nemzeti Bank.

Matolcsy: vissza kell térni a növekedés bevált receptjéhez

Átmenetileg el lehet engedni a költségvetési hiányt és az államadósságot, de 2022 után kötelező lesz visszafordulni az egyensúly és növekedés bevált receptjéhez - írta a jegybankelnök.

Hitelminősítés. Magyarországot vizsgálja a Fitch és az S&P

Egyszerre két felülvizsgálattal folytatódik a magyar államadós-osztályzatok idei hitelminősítői vizsgálatsorozata.

Matolcsy: számos területen jelentős a lemaradásunk

Magyarország a járványkezelésben eddig első az EU-országok között, a világban is legalább az első tíz között van, miközben uniós versenyképessége a 19. helyre elég, és az EU-ban a gazdasági fejlettség terén csak a 21. helyen áll - írta a jegybank elnöke.

Fitch: Magyarországon elkezdődött a kilábalás

A közép- és kelet-európai térség gazdaságait - köztük Magyarországot - is komolyan megterheli az idén a koronavírus-járvány, de az év második felétől fellendülés, jövőre pedig lendületes növekedés várható - áll a Fitch Ratings átfogó előrejelzésében.

Az MNB szerint két százalék is lehet a növekedés idén

A GDP idén szerény ütemben, 0,3-2,0 százalék között növekedhet, jövőre viszont 3,8-5,1 százalék, 2022-ben pedig 3,5-3,7 százalék lehet a bővülés - mondta Balatoni András, az MNB igazgatója a jegybank Inflációs jelentését bemutatva.

Varga Mihály: gazdaságvédelmi operatív törzs alakul

A gazdaság növekedését fékező adminisztratív szabályok kiiktatására gazdaságvédelmi operatív törzs jön létre nyolc-tíz állami hatóság és intézmény képviselőinek részvételével - közölte a pénzügyminiszter.

Matolcsy: a technológiai váltás hozhatja el az aranykort

Stabil geopolitikai egyensúly esetén Magyarország is felemelkedő pályán haladhat előre. Ehhez jól kell alkalmazkodnia a környezet változásához, technológiai váltásra van szüksége - jelentette ki az MNB elnöke.

A magyar növekedés jövőre érheti el a járvány előtti szintet

Londoni makrogazdasági elemzők szerint Magyarország azon európai feltörekvő gazdaságok között lesz, amelyekben a hazai össztermék (GDP) értéke a jövő év végére eléri a koronavírus-járvány előtti szintet.

A Pénzügyminisztérium kifogásolja az OECD előrejelzését

A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) előrejelzésében számos szempontot figyelmen kívül hagyott, így a jelentés jóval negatívabb, mint a piaci szereplők és a kormány prognózisa - jelentette ki Gion Gábor pénzügyekért felelős államtitkár.

Matolcsy: nemzetközi hitel nélkül is elérhető a növekedés

A jegybank elnöke szerint nem a rendszer válságával vagy a válságok rendszerével kell szembenézni, hanem célzott eszközökkel megoldható nehézségekkel, ezért 2020-ra is egy szerényen bővülő magyar gazdaságot várhatunk.

Varga Mihály: a magyar gazdaság elkerülheti a mély recessziót

A magyar gazdaság lendületes növekedéssel fordult rá az idei évre, és bár a koronavírus-járvány alapjaiban írta felül a gazdasági várakozásokat, elkerülheti a 2008-2009-es pénzügyi válság során megélt mély recessziót - jelentette ki a pénzügyminiszter.

KSH: 2,2 százalékkal nőtt a GDP az első negyedévben

Magyarország bruttó hazai terméke (GDP) a nyers adatok szerint 2,2 százalékkal, a szezonálisan és naptárhatással kiigazított adatok szerint 2,0 százalékkal nőtt az első negyedévében az előző év azonos időszakához viszonyítva.

Matolcsy: szörnyű számok jönnek, de növekedés lesz

A második negyedév elég szörnyű számokat produkál majd, de Magyarországon nem visszaesés, hanem növekedés lesz idén. Éppen ezért a jegybank tartja 2-3 százalékos növekedési prognózisát - mondta Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke.

Az MNB az infláció lassulására számít

Idén 3 százalék alá eshet, hosszabb távon pedig 3 százalék körül stabilizálódhat az infláció - mondta a Magyar Nemzeti Bank (MNB) online sajtótájékoztatóján a Közgazdasági előrejelzés és elemzés igazgatóság vezetője.

Az MNB szerint 2-3 százalékos lesz az idei növekedés

Az MNB a korábban vártnál kisé lassabb, 2-3 százalékos gazdasági növekedéssel és 2,6-2,8 százalékos inflációval számol idén, megjegyezve, hogy az előrejelzés bizonytalansága nagy, és a prognózis a március 19-ei állapotot tükrözi.

Vértes: 2,5 százalékos bővüléssel megúszhatjuk a válságot

Recessziós veszély még nincs, 2-2,5 százalékos növekedéssel megúszhatjuk a koronavírus-járvány okozta válságot - jelentette ki a GKI Gazdaságkutató Zrt. elnöke, aki szerint a gazdaság nagyon bonyolult gépezet, sok a bizonytalanság, ezért nehéz megjósolni az ország gazdasági teljesítményét.

Koronavírus után – Matolcsy György a gazdaság újraindításáról: gyorsítás kell

A jegybank elnöke a koronavírus utáni idők teendőiről, a gazdaság újraindításáról fogalmazta meg elképzeléseit. Azt vizionálja, hogy a világgazdaság nem fordul általános válságba, azt írja, nem kell tartani a 2007-2009-es válság megismétlődésétől, és Magyarország jó válságkezeléssel megvédheti a 2020-as évet és megnyerheti 2021-et.

Matolcsy szerint erős a magyar gazdaság immunrendszere

A koronavírus hosszabb távú hatásai kiszámíthatatlanok, de a gazdasági hatása tovább húzódik majd, mint az egészségügyi. A magyar gazdaság ellenálló képessége erős - mondta Matolcsy György.

Orbán Viktor: brutális változásokra kell készülni

Kormányzati segítséget ígért Orbán Viktor miniszterelnök a koronavírus miatt veszteségeket elszenvedő gazdasági szereplőknek a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) gazdaságpolitikai fórumán. A miniszterelnök szerint világjárványra kell készülni, ami brutális változásokat hoz magával.

Friss

15 ezer alumínium dobozt gyűjtöttek össze a Hungaroringen

A visszaváltási rendszer fő célja, hogy Magyarországon is minél többen váltsák vissza az italcsomagolásukat

A munkanélküliségi ráta 4,2 százalék júniusban

A munkakeresés átlagos időtartama 10,0 hónap volt, az összes munkanélküli 35 százaléka 3 hónapnál rövidebb ideje, míg 36 százaléka legalább egy éve keresett állást.

NTAK – A Magyar Nagydíj és az Ed Sheeran-koncert mindent vitt

Mogyoródon szállt meg a legtöbb turista, csaknem 2000 vendégéjszakát töltve a három nap során.

 Veszteséges zárás az európai tőzsdéken

Gyenge kezdés után indexveszteséggel fejezték be a csütörtöki kereskedést a főbb európai értékpapírpiacok, London kivételével.

Hírek

Gyengült szerdán a forint

Az eurót délután hat órakor 393,44 forinton jegyezték a reggel hét órai 390,28 forintos állás után.

Kína drámai kamatlábcsökkentéssel pörgetné fel a gazdaságot

AKínai Kommunista Párt Központi Bizottságának közelmúltbeli ülése után komoly szándék mutatkozik, hogy a világ második legnagyobb gazdasága ismét növekedési pályára álljon.

Mi várható a héten? Adatok az államháztartásról és a fogyasztói árakról

Hétfőn teszi közzé a Pénzügyminisztérium (PM) az államháztartás központi alrendszerének június végi helyzetéről a gyorstájékoztatóját.

Tőzsde – Veszteséges zárás az európai tőzsdéken

Az európai kereskedési idő végén a WTI nyersolaj 1,50 százalékkal drágult a nemzetközi kereskedelemben, hordónként 79,99 dollárra, a Brent ára pedig 1,28 százalékkal nőtt, 80,64 dollárra.

Csökkenő forgalom mellett csúcsra emelkedett a BUX a héten

Szijjártó Péter külügyminiszter szerdán Bakuban jelentette be a Shah Deniz gázmező 5 százalékos részesedésének megvásárlását, a tranzakciót a harmadik negyedévben fogják lezárni.

Vegyesen alakult csütörtök reggelre a forint árfolyama

Vegyesen alakult a forint árfolyama csütörtök reggelre az előző esti jegyzéshez képest.

Iránykereséssel, illetve kis pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden a BÉT részvényindexe, a BUX 1073,29 pontos, 1,55 százalékos csökkenéssel 68 385,55 ponton zárt.

Devizapiac – Vegyesen alakult hétfő reggelre a forint árfolyama

A péntek esti jegyzése alapján májust pozitív mérleggel zárta a forint, 0,3 százalékkal erősödött az euróval és a svájci frankkal szemben, és 2,0 százalékkal erősödött a dollár ellenében.

Gazdaság

Majdnem 70 millió forint bírság a Raiffesen banknak és lízingcégének

A pénzügyi felügyelet kifogásolta, hogy a compliance (szabályozási megfelelési) terület beszámolói nem minden szempontból feleltek meg a jogszabályban elvártaknak.

MNB: 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot a monetáris tanács

A monetáris szigor pozitív reálkamat biztosításával járul hozzá a pénzügyi piaci stabilitás fenntartásához, valamint az inflációs cél fenntartható eléréséhez

A1 besorolással látta el a Moody’s az MBH Jelzálogbank jelzáloglevél-programját

A jelzáloglevelek kibocsátásával szerzett forrásokból az MBH Jelzálogbank refinanszírozási hitelt nyújt partnerbankjainak, ezáltal támogatva a főként a lakosság körében végzett jelzáloghitelezési tevékenységüket.