Hirdetés
Kezdőlap Menedzser-Kihívások Covid-hatások és menedzser kihívások: Wagner Tibor, a Xiaomi magyarországi country managere
No menu items!

Covid-hatások és menedzser kihívások: Wagner Tibor, a Xiaomi magyarországi country managere

Bár a járványhelyzet tavasszal engedett a szorításból, ősszel ismét visszatért a kötelező maszkviselet. Eközben a globális ellátási nehézségek és az infláció is számtalan olyan új helyzetet teremtett, amelyet napi szinten kezelniük kell a cégvezetőknek, üzleti döntéshozóknak. Legújabb rovatunkban erről beszélnek AzÜzlet által megkérdezett menedzserek.

– Milyen kihívást jelentett a koronavírus-járvány és miként reagáltak erre? 

– A korábbiaknál is intenzívebb hangsúlyt kellett fektetnünk az online értékesítésre, ehhez át kellett hangolni az értékesítés szerkezetét, új folyamatokat kellett bevezetnünk, és mindezt belső rendszerekkel és hibrid eljárásokkal is meg kellett támogatnunk. Az operatív jellegű kihívásoknál ugyanakkor lényegesen fontosabb volt, hogy a kényszerű online átállásból hozzunk ki minél többet, a lehetőségekhez képest. Az online üzemmód óriási lehetőség volt a Xiaominak is atekintetben, hogy megmutassa, mennyire erős a hálózatba kapcsolható digitális eszközök piacán, hogy az AIOT ökoszisztémája milyen hozzáadott értéket tud teremteni a felhasználói számára. A kihívást teljesítettük: nemcsak az értékesítési eredményeink kiválóak, de tapasztalataink szerint a felhasználóink elégedettsége is.  

– Mit jelentett az önök üzletmenetében az, hogy az emberek egyre több időt töltenek home office-ban, és egyre inkább felértékelődött a kommunikációs eszközök szerepe? 

– Érdekes módon az online kapcsolattartás nem befolyásolta sem a belső, sem az üzletfelekkel történö együttműködést. Sőt, bizonyos területeken még a hatékonyság javulása is érzékelhető volt. Az üzletemenetben ugyanakkor óriási lendületet adott, hogy a felhasználók minden eddiginél nagyobb igényt támasztottak a lehető legnagyobb tudású és kiváló ár-érték arányú termékekre. Azzal, hogy a piacon elsőként jelentkeztünk 5G képes készülékekkel a közepes árkategóriában, alakítani tudtuk a piacot, és ennek a folyamatnak a digitális felértékelődés volt a fő hajtóereje.  

– Milyen kihívást jelent a chiphiány és a világban uralkodó logisztikai problémahalmaz? 

– Ez minden iparágat érintő problémahalmaz. Az ellátási láncok hosszúsága ebben a helyzetben kifejezett hátrány jelent minden gyártó számára és a költségek is nagy mértékben emelkedtek. A Xiaomi azonban ezt a hátrányt is képes a maga javára fordítani: innovációs folyamataink az iparágban élvonalbeliek, különösen a rövid ciklusok és a rugalmasság terén. Ezért rendkívül flexibilisen tudunk reagálni a piaci kihívásokra: ha egy adott chipből tartós hiány van, akár a készülék specifikációit is módosítjuk.  

– Mennyire befolyásolta a Xiaomi magyarországi csapatának munkáját a járványhelyzet? 

– Egy pont után mindenki szeretett volna már “kibújni” a home office-ból, ez nem változott most sem. Vállalati kultúránknak azonban a jó teljesítmény és az alkalmazkodás jelenti a központi elemét, tehát számunkra a járványhelyzet így ma már csak egy olyan körülményt jelent, amelyhez alkalmazzkodnunk kell.

– Milyen évet zárnak és mire számítanak 2022-től? 

– Dinamikusan növekedtek az eladásaink 2021-ben Magyarországon, aminek eredményeként a második legnagyobb szereplővé váltunk a magyar piacon. Ezt a trendet 2022-ben is szeretnénk folytatni.

Érsek M. Zoltán 

Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

15 ezer alumínium dobozt gyűjtöttek össze a Hungaroringen

A visszaváltási rendszer fő célja, hogy Magyarországon is minél többen váltsák vissza az italcsomagolásukat

A munkanélküliségi ráta 4,2 százalék júniusban

A munkakeresés átlagos időtartama 10,0 hónap volt, az összes munkanélküli 35 százaléka 3 hónapnál rövidebb ideje, míg 36 százaléka legalább egy éve keresett állást.

NTAK – A Magyar Nagydíj és az Ed Sheeran-koncert mindent vitt

Mogyoródon szállt meg a legtöbb turista, csaknem 2000 vendégéjszakát töltve a három nap során.

 Veszteséges zárás az európai tőzsdéken

Gyenge kezdés után indexveszteséggel fejezték be a csütörtöki kereskedést a főbb európai értékpapírpiacok, London kivételével.
Hirdetés

Hírek

Gyengült szerdán a forint

Az eurót délután hat órakor 393,44 forinton jegyezték a reggel hét órai 390,28 forintos állás után.

Kína drámai kamatlábcsökkentéssel pörgetné fel a gazdaságot

AKínai Kommunista Párt Központi Bizottságának közelmúltbeli ülése után komoly szándék mutatkozik, hogy a világ második legnagyobb gazdasága ismét növekedési pályára álljon.

Mi várható a héten? Adatok az államháztartásról és a fogyasztói árakról

Hétfőn teszi közzé a Pénzügyminisztérium (PM) az államháztartás központi alrendszerének június végi helyzetéről a gyorstájékoztatóját.

Tőzsde – Veszteséges zárás az európai tőzsdéken

Az európai kereskedési idő végén a WTI nyersolaj 1,50 százalékkal drágult a nemzetközi kereskedelemben, hordónként 79,99 dollárra, a Brent ára pedig 1,28 százalékkal nőtt, 80,64 dollárra.

Csökkenő forgalom mellett csúcsra emelkedett a BUX a héten

Szijjártó Péter külügyminiszter szerdán Bakuban jelentette be a Shah Deniz gázmező 5 százalékos részesedésének megvásárlását, a tranzakciót a harmadik negyedévben fogják lezárni.

Vegyesen alakult csütörtök reggelre a forint árfolyama

Vegyesen alakult a forint árfolyama csütörtök reggelre az előző esti jegyzéshez képest.

Iránykereséssel, illetve kis pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden a BÉT részvényindexe, a BUX 1073,29 pontos, 1,55 százalékos csökkenéssel 68 385,55 ponton zárt.

Devizapiac – Vegyesen alakult hétfő reggelre a forint árfolyama

A péntek esti jegyzése alapján májust pozitív mérleggel zárta a forint, 0,3 százalékkal erősödött az euróval és a svájci frankkal szemben, és 2,0 százalékkal erősödött a dollár ellenében.

Gazdaság

Majdnem 70 millió forint bírság a Raiffesen banknak és lízingcégének

A pénzügyi felügyelet kifogásolta, hogy a compliance (szabályozási megfelelési) terület beszámolói nem minden szempontból feleltek meg a jogszabályban elvártaknak.

MNB: 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot a monetáris tanács

A monetáris szigor pozitív reálkamat biztosításával járul hozzá a pénzügyi piaci stabilitás fenntartásához, valamint az inflációs cél fenntartható eléréséhez

A1 besorolással látta el a Moody’s az MBH Jelzálogbank jelzáloglevél-programját

A jelzáloglevelek kibocsátásával szerzett forrásokból az MBH Jelzálogbank refinanszírozási hitelt nyújt partnerbankjainak, ezáltal támogatva a főként a lakosság körében végzett jelzáloghitelezési tevékenységüket.

Hazánk az iBanFirst legdinamikusabban fejlődő európai piaca lett

A magyarországi eredmények, amelyeket kevesebb mint két évvel a helyi iroda megalapítása után értek el, minden várakozásukat felülmúlták.