Hirdetés
Kezdőlap Tech Itt vannak Bill Gates mesterséges intelligencia melletti érvei
No menu items!

Itt vannak Bill Gates mesterséges intelligencia melletti érvei

Bill Gates. Kép forrása: Wikimedia Commons

Bill Gates a mesterséges intelligenciában rejlő lehetőségek híve, és gyakran megismétli, hogy szerinte a ChatGPT alapjául szolgáló modellek a személyi számítógép megjelenése óta a technológia legfontosabb fejlődését jelentik. Most kifejtette, miért gondolja így.

A Microsoft társalapítója szerint bár a mesterséges intelligencia megjelenése olyan problémákhoz vezethet, mint a deepfake, az elfogult algoritmusok és az iskolai csalás, azt jósolja, hogy a technológiából eredő problémák megoldhatók.

Egy dolog világos mindabból, amit eddig a mesterséges intelligencia kockázatairól írtak, hogy senkinek sincs mindenre válasza” – írta Gates egy blogbejegyzésben a héten. “Egy másik dolog, ami számomra egyértelmű, hogy a mesterséges intelligencia jövője nem olyan borús, mint ahogy egyesek gondolják, vagy olyan rózsás, mint mások gondolják” – tette hozzá a CNBC beszámolója szerint.

A mesterséges intelligencia kockázatainak középutas szemlélete a technológia körüli vitát a világvége-forgatókönyvektől a jelenlegi kockázatokat kezelő, korlátozottabb szabályozás felé terelheti, miközben a kormányok világszerte azzal küzdenek, hogyan szabályozzák a technológiát és annak lehetséges buktatóit.

Gates az egyik legjelentősebb hangadó a mesterséges intelligenciával és annak szabályozásával kapcsolatban. Emellett továbbra is szoros kapcsolatban áll a Microsofttal, amely befektetett az OpenAI-ba, és a ChatGPT-t integrálta alapvető termékeibe, köztük az Office-ba.

A blogbejegyzésben Gates arra hivatkozik, hogy a társadalom hogyan reagált a korábbi fejlesztésekre, hogy alátámassza, az emberek a múltban is alkalmazkodtak a nagy változásokhoz, és ezt fogják tenni a mestersges intelligencia esetében is.

Például nagy hatással lesz az oktatásra, de ugyanez történt néhány évtizeddel ezelőtt a kézi számológépekkel, és nemrégiben a számítógépek tantermi használatának engedélyezésével is” – írta Gates.

Ugyanakkor Gates szerint a technológiának olyan szabályozásra van szüksége, mint a közlekedésben a “sebességkorlátozás és biztonsági öv“.

Nem sokkal azután, hogy az első autók megjelentek az utakon, bekövetkezett az első autóbaleset. De nem tiltottuk be az autókat, hanem sebességkorlátozásokat, biztonsági előírásokat, engedélyezési követelményeket, ittas vezetésre vonatkozó törvényeket és egyéb közlekedési szabályokat fogadtunk el” – írta a milliárdos.

Gates emellett aggodalmát fejezte ki a technológia elfogadásából adódó néhány kihívás miatt, többek között amiatt, hogy hogyan változtathatja meg az emberek munkáját, illetve amiatt is, hogy a ChatGPT-hez hasonló modellek hajlamosak arra, hogy tényeket és embereket “találjanak ki“.

Példaként említi a deepfake problémáját, vagyis azokat a programokat, amelyek a mesterséges intelligencia segítségével lehetővé teszik, hogy az emberek könnyen készítsenek hamis videókat, amelyek felhasználhatók mások átverésére – írja, hozzátéve, bízik benne, hogy az emberek egyre jobban felismerik majd a deepfake-eket.

Végül megjegyezte, egy globális szabályozó testület létrehozását javasolja a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség mintájára.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

KSH: 1,5 milliárd euró volt a termék-külkereskedelmi többlet

Az előző hónaphoz viszonyítva a külkereskedelmi termékforgalom szintje az exportoldalon 4,0, az importoldalon 3,0 százalékkal csökkent.

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

Noha Magyarország lemarad a nemzetközi átlag mögött ezen a téren, egyre több cég érdeklődik a terület iránt.

Mesterséges intelligencia a HR-ben

A mesterséges intelligencia néhány éve valósággal ránk rúgta az ajtót, a technológia az élet számos területét igyekszik forradalmasítani. Az AI térhódításához a munkaerőpiac is fokozatosan alkalmazkodik, a HR-folyamatokban is egyre nagyobb szerepet kap, a szakemberek döntő többsége ma már úgy véli, hogy a mesterséges intelligencia valódi segítség lehet.

Rekordon a személyi kölcsönök, ismét 100 milliárdnál a lakáshitelek

Márciusban tovább csökkent a lakáshitelek átlagos kamata, az új szerződések összege pedig megközelítette a 100 milliárd forintot, amire utoljára közel két éve volt példa. A személyi kölcsönből is rekordösszegben vettek fel az igénylők.
Hirdetés

Hírek

BÉT – Emelkedett a héten a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt pénteki záráshoz képest 1,44 százalékkal, vagyis 962,94 ponttal emelkedve, 68 002,24 ponton zárta a hetet.

Felülteljesített a magyar tőzsde

A részvénypiac forgalma 14,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

 Mínuszban zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden.

Történelmi csúcson zárt a BUX – A Magyar Telekom és az OTP húzta az indexet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 846,62 pontos, 1,26...

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,48 százalékkal esett.

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon
Hirdetés

Gazdaság

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.

Sok bankszámlás megúszta a drasztikus áremelést 

A digitális bankolásra ösztönöznek a díjemelések

A kormányzati szektor GDP-arányos hiánya 6,7 százalékos volt 2023-ban

A kormányzati szektor adóssága - a Magyar Nemzeti Bank adatai alapján - 2023 végén 55 134 milliárd forintot, a GDP 73,5 százalékát érte el.

MBH Bank: 345,3 milliárd forint korrigált adózás előtti eredmény 2023-ban

A társaság a tavalyi évben 350 millió euró értékben sikeres nemzetközi kötvénykibocsátást hajtott végre.