Hirdetés
Kezdőlap Ingatlan Jóval drágább most irodát kialakítani, mint a járvány előtt
No menu items!

Jóval drágább most irodát kialakítani, mint a járvány előtt

Az egy négyzetméterre vetített kialakítási költségek (köztük a gépészet, világítás, festés) a sztenderd, a prémium- és a luxuskategóriába tartozó irodáknál is jelentősen, 100-300 euró közti értékkel emelkedtek 2019-hez képest – közölte a CBRE.

A CBRE idén is elkészítette a magyar piacra fókuszáló Fit-Out Cost Guide kiadványát, amelyből kiderült, hogy 125 euróval 586 euróra (körülbelül 210 ezer forint) nőtt a sztenderd, 205 euróval 836 euróra (körülbelül 300 ezer forint) emelkedett a prémiumkategóriás irodáknál a kialakítás egy négyzetméterre jutó költsége. A luxusirodáknál pedig a 2019-ben megállapított 998 euró után, 2021-ben a fajlagos költségek már elérték az 1268 eurót (körülbelül 460 ezer forint).

A kialakítás legdrágább elemei közé tartoznak az épületgépészeti munkák (ami kategóriától függően 180 és 290 euró közötti fajlagos költséggel jár) valamint az épületvillamossági és tűzjelző rendszer kialakítási munkák, ami mindhárom kategóriánál csaknem azonos (négyzetméterenként 121, 124, illetve 126 euró).

A beépíthető eszközöknél a legnagyobb eltérés a világításnál figyelhető meg: egy sztenderd irodánál 16 eurós, prémium irodánál 78 eurós, a luxuskategóriánál pedig akár 195 eurós is lehet az egy négyzetméterre vetített költségvonzat.

A kialakítási költségeken felül kitértek a nem beépülő költségekre is: ide tartozik a mobil bútorok vásárlása, az audiovizuális, beléptető és IT hálózat kiépítési költségei, a tervezői és szakértői díjak.

A két évvel ezelőtti és az idei kiadványt összehasonlítva látható, hogy 2019 óta a sztenderd és a luxuskategóriában is egyaránt 27 százalékkal nőttek a kialakítási költségek a nem beépülő kiadásokat tekintve.  

A CBRE a kialakítási költségeket átlagos, 1000 négyzetméteres alapterületű irodák kapcsán becsülte meg 2021 harmadik negyedéves költségadatai alapján.

A Dallas-i székhelyű CBRE Group a világ legnagyobb kereskedelmi ingatlan- és befektetési vállalata, a cég több mint 100 ezer alkalmazottat foglalkoztat a leányvállalatokat nem számítva, és több mint 530 irodában (a leányvállalatokon kívül) nyújt megoldásokat ingatlanbefektetőknek és -bérlőknek világszerte.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

A Mol jelentős eredményeket ért el 2023-ban

A Mol-csoportnak az "egyáltalán nem támogató" feltételek mellett is sikerült helytállnia, és bár pénzügyi teljesítménye tavaly elmaradt a 2022-es rekordévitől, operációs és stratégiai szempontból egyaránt jelentős eredményeket ért el.

A 4 évszakos abroncsban egyre jobban hiszünk

Ellentmondásos számok láttak napvilágot az európai abroncspiacon. A legfontosabb üzenet: a piacon a téli abroncs mellett a négyévszakos eladása növekedett a legjobban.

Adókockázatokkal is együtt jár az üzemanyagkártya

Az üzemanyagkártyák használata széles körben elterjedt a vállalkozások körében, mert jelentős adminisztrációs könnyítést eredményezhet az elszámolás tekintetében. A piacon jelenleg széles körben alkalmazott konstrukció azonban adókockázatot jelenthez, amely kiküszöbölhető lehet egy új konstrukció kialakításával, állapították meg a Deloitte szakértői.

Lakáshitelek: itt vannak a számok a gödör aljáról

A lakáshitelezés a földbe állt tavaly, az állomány kizárólag az államilag támogatott hitelek miatt bővült, de csak minimális mértékben. Hitelkiváltás gyakorlatilag nem volt.
Hirdetés

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Hirdetés

Gazdaság

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.