Hirdetés
Kezdőlap Világgazdaság Kell még a monetáris lazaság a kilábaláshoz - állítja az EKB elnöke
No menu items!

Kell még a monetáris lazaság a kilábaláshoz – állítja az EKB elnöke

Christine Lagarde

Christine Lagarde, az Európai Központi Bank elnöke arra figyelmeztetett, hogy a Kormányzótanács ártana a gazdasági kilábalásának, ha elsietné a monetáris politika szigorítását.

A kamatemelés “nem oldaná meg a jelenlegi problémák egyikét sem” – mondta a Redaktionsnetzwerk Deutschlandnak egy adott interjúban. “Épp ellenkezőleg: ha most túl elhamarkodottan cselekednénk, gazdaságaink fellendülése jelentősen gyengülhetne, és munkahelyek is veszélybe kerülnének.

Bár Lagarde azt mondta, hogy az EKB “szükség esetén lépni fog“, megismételte a törvényhozók előtt korábban kifejtett véleményét, miszerint “minden lépésünknek fokozatosnak kell lennie“.

Ezek a mondatok egybecsengenek a Lagarde múlt heti fordulata utáni lágyabb üzenettel, amelyben már nem zárta ki az idei kamatemelést.

Az EKB elnöke ugyanakkor hangsúlyozta, hogy az euróövezet nem hasonlítható össze más nagy gazdaságokkal.

Az Egyesült Államok gazdasága túlfűtött, míg a mi gazdaságunk messze nem az” – mondta. “Ezért lehet – és kell – óvatosabban eljárnunk. Nem akarjuk megfojtani a fellendülést.”

A politikai döntéshozók már a jövő hónapban szembesülhetnek a hivatalos iránymutatás változásával, amikor új gazdasági előrejelzéseket kapnak, és újraértékelik a kötvényvásárlást.

Az infláció magasabbnak bizonyulhat, mint amit decemberben előre jeleztünk” – mondta Lagarde. “Ezt márciusban elemezni fogjuk, és onnan indulunk tovább.

Egyre több EKB-döntéshozó veszíti el a hitét az intézmény jelenlegi inflációs előrejelzésében, ami felbátorítja őket a kamatemelés felé való elmozdulásban – mondták az ügyet ismerő tisztviselők a Bloombergnek.

Lagarde figyelmeztetett, hogy az infláció középtávon csak akkor haladhatja meg a 2 százalékos célt, ha a bérek “jelentősen és tartósan” átlépnék ezt a szintet.

Ezt jelenleg egyáltalán nem látjuk” – mondta. “A legtöbb euróövezeti országban, így Németországban is, a bérigények nagyon mérsékeltek“.

Boruzs Álmos

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Megkezdte működését Bécs első zöldhidrogén-üzeme

Az emelkedőkkel és gyakori megállókkal tarkított vonalon jövő évtől tíz portugál gyártmányú, akadálymentes CaetanoBus szállítja majd az utasokat. 

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

2030-ig megkétszereződik a geotermikus energia hazai felhasználása

Március elején nyílt meg a Svájci Alap forrásaiból finanszírozott 5,3 milliárd forintos felhívás egyebek mellett meglévő termálkutak korszerűsítésének vagy állami tulajdonban levő szénhidrogén-kutak termálkúttá alakításának támogatására

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon
Hirdetés

Hírek

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.
Hirdetés

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.