Kezdőlap Címkék Christine Lagarde

Christine Lagarde

Az EKB kamatdöntését befolyásolja majd az új inflációs előrejelzés

Christine Lagarde, az EKB elnöke az ülést követő sajtótájékoztatón azt mondta, hogy az Európai Központi Bank Kormányzótanácsa szerint egyelőre korai lenne beszélni a monetáris politika enyhítéséről.

Erős zárás az európai tőzsdéken

Pozitív kezdés után indexemelkedéssel fejezték be a hétfői kereskedést a főbb európai értékpapírpiacok.

Az EKB újra 75 bázisponttal emelte az irányadó eurókamatot

Az Európai Központi Bank (EKB) Kormányzótanácsa ismét 75 bázisponttal emelte az irányadó kamatot csütörtöki kamatdöntő ülésén. Az emelés megfelelt az elemzői várakozásoknak.

Az EKB új mechanizmust alkotott a gyenge országok megsegítésére

Az Európai Központi Bank új válságellenes eszköze akkor lép működésbe, ha a gyengébb lábakon álló országok hitelfelvételi költségei túlságosan nagymértékben vagy túl gyorsan emelkednek - közölte Christine Lagarde, az EKB elnöke az euróövezet pénzügyminisztereivel.

A rohanó inflació miatt szigoríthat az EKB – zuhannak a részvények

Az egekbe szökő infláció miatt az Európai Központi Bank (EKB) monetáris politikájának gyorsabb ütemű szigorítását várják a tőzsdei kereskedők. A részvények Európa-szerte zuhanórepülésbe kezdtek.

Brutális inflációval számol az EKB az orosz-ukrán háború miatt

Az Európai Központi Bank jelentősen fölfelé módosította az idei évre vonatkozó inflációs előrejelzését, miközben a gazdaság bővülésének várható mértékét némileg rontotta.

Kell még a monetáris lazaság a kilábaláshoz – állítja az EKB elnöke

Christine Lagarde, az Európai Központi Bank elnöke arra figyelmeztetett, hogy a Kormányzótanács ártana a gazdasági kilábalásának, ha elsietné a monetáris politika szigorítását.

Bundesbank: 2022 közepéig magas marad a német infláció

Valószínűleg tovább gyorsul, és a jövő év közepéig a 2 százalékos célszám fölött maradhat az infláció Németországban - közölte a Bundesbank.

Lagarde: nagyrészt átmeneti az euróövezeti infláció erősödése

Az infláció erősödése nagyrészt átmeneti az eurózónában. Az Európai Központi Bank (EKB) elnöke szerint az eddig vártnál nagyobb gazdasági növekedésre és fogyasztói áremelkedésre lehet számítani.

EKB: szimmetrikus inflációs cél – marad a laza politika

Jóváhagyta az Európai Központi Bank (EKB) kormányzótanácsa új monetáris politikai stratégiáját, amelyben 2 százalékos szimmetrikus inflációs célt jelölt meg. A lépés azt jelzi, hogy az EKB eltűri a magasabb inflációt a korábbi alacsonyabb szint kompenzálására, vagyis fenntartja jelenlegi laza politikáját.

Lagarde: erősödött az inflációs nyomás az eurózónában

Erősödött az inflációs nyomás, de az Európai Központi Bank fenntartja laza monetáris politikáját, hogy ezzel biztosítson árstabilitást és kedvező finanszírozási környezetet az év hátralévő részében beinduló lendületes gazdasági növekedésnek - mondta az EKB elnöke.

Tőzsde – Csökkenéssel zártak a vezető nyugat-európai tőzsdeindexek

A globális piacokon kialakult óvatosság közepette csökkenéssel zártak a vezető nyugat-európai tőzsdeindexek hétfőn.

Lagarde: már idén megindulhat a növekedés Európában

Mihamarabb végre kell hajtani a koronavírus-járvány okozta gazdasági károk helyreállítását célzó európai uniós pénzügyi csomagot, az ugyanis már ebben az évben növekedési pályára állíthatja az európai gazdaságot - jelentette ki Christine Lagarde, az EKB elnöke.

Lagarde: a tartós növekedés záloga a vakcina

A gazdaságra rögös és akadozó fellendülés vár mindaddig, amíg széles körben elérhetővé nem válnak a koronavírus elleni hatásos védőoltások - figyelmeztetett az Európai Központi Bank elnöke.

Eurózóna. Ezermilliárd euróra dagadhat a hiány

A koronavírus-járvány miatt megugrott kiadások ezermilliárd euróhoz közeli szintre emelhetik a 19 euróövezeti ország együttes költségvetési hiányát - írja a Financial Times.

Lagarde: állandósítani kell az uniós helyreállítási alapot

Nem szabad késlekedni az európai uniós helyreállítási alap forrásainak szétosztásával, aminek célzottan kell történnie. Emellett tárgyalásokat kell kezdeni egy állandó fiskális eszköz létrehozásáról is - jelentette ki az Európai Központi Bank (EKB) elnöke.

Jön a digitális euró?

Az Európai Központi Bank (EKB) tanulmányozza a digitális euró bevezetésének lehetőségét, és azt tervezi, hogy október közepén nyilvános konzultációt és kísérleteket indít.

Lagarde: az EKB újabb ösztönzőket vethet be

Az Európai Központi Bank (EKB) nagyszabású monetáris ösztönző intézkedései hozzájárultak az európai gazdaság stabilizálásához, de a bank készen áll arra, hogy szükség esetén további ösztönzőket alkalmazzon - jelentette ki Christine Lagarde elnök.

Lagarde: a kilábalás útjára lépett az eurózóna

Korai szakaszban van az euróövezeti gazdaság helyreállása, a kilábalás terén nagyok az eltérések a tagországok között - mondta az Európai Központi Bank (EKB) elnöke.

Az euróövezeti GDP 14 százalékkal csökken a második negyedévben

Az euróövezet GDP-je 14 százalékkal csökken a folyó második negyedévben, 2020-ban pedig 8,7 százalék lehet a visszaesés - közölte az Európai Központi Bank (EKB) elnöke.

Friss

Nyereséges zárás az európai tőzsdéken

Nagy, egy-másfél százalékos indexnyereséggel fejezték be a pénteki kereskedést a főbb európai értékpapírpiacok.

Ágh Péter: a béke tudja megteremteni az alapot a gazdasági fellendüléshez

A béke tudja megteremteni az alapot a gazdasági fellendüléshez - mondta az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) állami beruházások társadalmi koordinációjáért felelős államtitkára pénteken a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Füzéren tartott útátadón.

Megjelentek az otthonfelújítási támogatás részletei, így lehet pályázni

A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta az új otthonfelújítási támogatás részleteit. A tervezett pályázati felhívás alapján az ismert alapfeltételek nem változtak, vannak azonban új előírások és kedvezmények is.

Márciusban 4 millió 746 ezer volt a foglalkoztatottak száma

A foglalkoztatottak száma 4 millió 746 ezer, a munkanélküliségi ráta 4,4 százalék volt márciusban. 2024 márciusában a 15-74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma az előző év azonos időszakához képest 38 ezerrel, 4 millió 746 ezerre nőtt. A munkanélküliek száma 217 ezer volt .

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Gazdaság

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.