Hirdetés
Kezdőlap Hírek Kiderült, kik öröklik Silvio Berlusconi médiabirodalmát
No menu items!

Kiderült, kik öröklik Silvio Berlusconi médiabirodalmát

Silvio Berlusconi. Kép forrása: Wikimedia Commons

Marina és Pier Silvio Berlusconi örökölte a Fininvest befektetői csoport tulajdonjogának több mint felét édesapjuk, a június 12-én elhunyt Silvio Berlusconi vállalkozó, politikus csütörtökön nyilvánosságra hozott végrendelete szerint.

A végrendelet tartalma nyilvánossá vált, miután a Berlusconi családot képviselő közjegyző, Arrigo Roveda a monzai bíróságon letétbe helyezte azt.

A testamentumról a sajtóban közölt felvételek szerint Silvio Berlusconi részben kézzel írta le utolsó akaratát. A mostani dokumentum a 2006-ban, majd 2020-ban készült végrendelet módosított változata: Silvio Berlusconi tavaly januárban vetette papírra, mielőtt a milánói San Raffaele kórházba ment kezelésre. Azt írta, arra az esetre végrendelkezik, ha nem térne vissza az intézményből.

A 86 évesen elhunyt vállalkozó és politikus, a Hajrá Olaszország (FI) párt alapítója és elnöke gyermekeihez intézte sorait, az első házasságából született Marinához és Pier Silvióhoz, valamint a második házasságából született Barbarához, Eleonorához és Luigihoz.

A dokumentum szerint a Berlusconi család "széfjének" tartott Fininvest csoport tulajdoni hányadának többségét, 53 százalékát az 56 éves Marina és az 54 éves Pier Silvio örökölte.

Korábban a Fininvest 61 százalékát Silvio Berlusconi tartotta kézben, Marina és Pier Silvio fejenként 7,65 százalékot birtokolt. A második házasságból született, ma már felnőtt gyerekek a Fininvest további 21 százalékához jutottak hozzá az általuk irányított H14 holdingon keresztül.

A végrendelet nyilvánosságra kerülése után a Fininvest közleményben hangsúlyozta, hogy Silvio Berlusconi akarata szerint egyetlen családtag sem került többségi helyzetbe, ahogyan ez Silvio Berlusconi életében is volt. A csoportot Marinának és Pier Silviónak közösen kell vezetnie.

A Silvio Berlusconi által 1975-ben alapított Fininvest-csoport média- és kiadói tevékenységet végez, de befektetési és biztosítási vállalkozásként is ismert, miként a pénzügyi szolgáltatások, az ingatlanpiac és a sportvállalkozások terén is tevékeny. 2021-ben hatmilliárd euró forgalmat mutatott fel, több mint 17 ezer munkahelyet biztosít.

A Fininvest-csoport a Berlusconi család kezében levő úgynevezett Prima, Seconda, Terza és Ottava Holding tulajdona. A Fininvest 53 százalékkal bír a Mondadori kiadói csoportban, 50 százalékot tart fenn az MFE-MediaforEurope-ban, amely az egykor Mediaset néven ismert vállalkozást fedi, valamint 30 százalékos részesedéssel rendelkezik a Banca Mediolanum pénzintézetben.

A szerteágazó Berlusconi-birodalomhoz számos olaszországi és külföldi birtok, villa és más ingatlan tartozik, közöttük Silvio Berlusconi lakhelye a Milánóhoz közeli Arcoréban, vagyis a Villa San Martino, továbbá a szardíniai Porto Rotondóban található Villa Certosa. A családi örökséghez tartozik a Monza labdarúgócsapata is. Ezek sorsa egyelőre nem ismert.

Berlusconi 100 millió eurót hagyott testvérére, Paolo Berlusconira, 30 millió eurót pedig egyik legközelebbi barátjára és munkatársára, Marcello Dell’Utrira, aki a Hajrá Olaszország egyik alapítója volt.

Százmillió eurót örökölt Silvio Berlusconi utolsó partnere, a 33 éves Marta Fascina is, aki az utóbbi három évben volt az idős politikus társa.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Jó, hogy van: pozitívan fogadták a zsugorinflációs tájékoztatást

A lakosság kétharmada hallott már az élelmiszer-kereskedőket érintő tájékoztatási kötelezettségről, amely a kiszereléscsökkentett termékekre hívja fel a figyelmet.

Jól állunk – Dinamikusan nő a turisztikai ágazat teljesítménye

A szálláshelyek márciusban 63,6 milliárd forint bevételt könyvelhettek el, 24 százalékkal többet, mint tavaly ilyenkor

Nagyobb hozzájárulást várunk Brüsszeltől a határvédelmi költségekhez

Magyarország a migránsválság 2015-ös kezdete óta 700 milliárd forintot fordított határvédelemre, miközben az uniós hozzájárulás mértéke alig haladja meg az 1 százalékot

Az agglomerációban 10 százalékkal nőtt a házak négyzetméterára

A járásokat tekintve közölték, hogy a használt családi házak terén a rekorder a Váci járás 798 ezer forintos négyzetméterárral, majd a Budakeszi járás következik 745 ezer forintos átlag értékkel.
Hirdetés

Hírek

Történelmi csúcson zárt a BUX – A Magyar Telekom és az OTP húzta az indexet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 846,62 pontos, 1,26...

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,48 százalékkal esett.

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.
Hirdetés

Gazdaság

Rohamra indultak a bankok az állam ellen a lakossági megtakarításokért

A leköthető összegnek felső határa nincs, vagyis tárt karokkal várják a legvagyonosabb ügyfélkört is.

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.