Hirdetés
Kezdőlap Turizmus Koronavírus után. A magyarok harmada azonnal utazna
No menu items!

Koronavírus után. A magyarok harmada azonnal utazna

A magyarok harmada azonnal elutazna valahova a koronavírus-járvány lecsengése után, de sokan kivárnak. Az Utazó magazin és a Szegedi Tudományegyetem közös felméréséből az is kiderül: a legtöbben családdal indulnának útnak.

A felmérésre adott válaszokból egyértelmű, hogy azok a honfitársaink, akik korábban is szerettek magáncélból utazni – nyaralás, hosszú hétvége stb. –, a vészhelyzet elmúltával ismét utazni akarnak. De sokan bizonytalanok abban, hogy a veszély hivatalos lezárta után mikor indulnak útnak. Ezt mutatja, hogy miközben a válaszadók többsége, 35%-a azt jelezte, hogy amilyen gyorsan csak lehet már útnak indul, 28,5%-uk idén már biztosan nem tervezi ezt. 20,6% még a biztonságosnak nyilvánított időpont után is kivár egy-két hónapot, a többiek számára pedig egy jó ajánlat az, ami gyors ösztönzést jelenhet az utazásra.

A felmérés – ahol a többet utazók szokásait figyelembe véve, egy kérdésre több opciót is be lehetett jelölni – érdekes megállapítása, hogy a válaszadók szinte azonos arányban utaznának valamelyik tengerpartra, egzotikus desztinációra (44,8%), mint a magyar tengerhez, a Balatonra (44,1%). Összességében a hazai desztinációkat ennél is többen választották: a belföldi wellness hotelekre 34,4% voksolt, a Velencei-, illetve a Tisza-tó, valamint más hazai vízparti üdülőhely felkeresése pedig 15,8%-nál szerepel a tervek között. Külföldi városlátogatásban a válaszadók 24,1%-a, hazai városlátogatásban 19%-a gondolkodik.

Szintén figyelemre méltó, hogy miközben a válaszadók döntő többsége a koronavírus járványt megelőzően is a családdal utazott leginkább (55,5%), a járvány elmúltával sem változtatna ezen a szokásán (53,8%). Most őket azok követik, akik baráti csapattal kerekednének útra (41,9%), míg baráttal, barátnővel a válaszadók 29,6%-a tervezi az első utak egyikét. Egyedül mindössze 6,2%-uk kelne útra.

Ami a tervezett első utazások hosszát illeti, a többség, 34,7% több rövidebb – maximum 3 napos – utazást tervez, míg a válaszadók 31,5 %-a csak egy, de hosszabb, legalább 7 napos útra indulna. Mindössze egy alkalommal, legalább 3 napos útra 17,5% menne, míg legalább 14 napos utazást 16,4% tervez.

A korábbi utazási szokásokkal kapcsolatosban az is kiderült, hogy a válaszadók döntő többsége, 49%-a korábban évente legalább 1-4 alkalommal utazott, 36%-uk évente csak egy alkalommal kelt útra, 13%-uk viszont évente 4 alkalomnál is többször felkerekedett. Mindössze 2%-uk jelezte, hogy egyszer sem utazott az elmúlt években.

A válaszadók döntő többsége, 55,1% korábban többségében külföldre utazott, míg 33,2% elsősorban a hazai desztinációkat kereste fel. A többiek közel hasonló arányban jelezték, hogy kizárólag belföldre, vagy külföldre utaztak korábban. A kedvenc célpontok közül korábban messze valamelyik tengerpart volt a legnépszerűbb (67,2%), de összességében a hazai desztinációkat korábban is többen választották: a hazai wellness szállodákat 35,8%, a Balatont 33,2% az egyéb hazai vízparti nyaralóhelyeket 14,3%, a hazai városlátogatást pedig a válaszadók 20%-a választotta legalább egyszer a koronavírus járvány előtti utazásai során.

Az ezer fő megkérdezésén alapuló mintavétel a 2020. április 13-21 közötti időszakban, online és telefonos megkereséssel készült. A válaszadók korosztályi összetétele: 31% a 20-30, 11,3% a 30-40, 21,8% a 40-50, 35,9% az 50 év felettiek köréből került ki.

Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Húsvéti programokkal várják a családokat a nemzeti parkok

A négynapos hétvégén is nyitva lesznek a látogatóközpontok és tematikus túrákkal várják a kirándulókat.

A Bükk-vidék Geopark elnyerte az UNESCO Globális Geopark címet

A geoparkok fontos szerepet töltenek be a vidéki térségek fejlesztésében a földtudományi értékekre alapuló, a helyi szolgáltatókat helyzetbe hozó fenntartható geoturizmus által

Baj van: több büntetést szabott ki a Nébih

Egy kicsivel rosszabbak lettek a számok, mint korábban, ez valószínűleg annak a kereskedői viselkedésnek köszönhető, amivel megpróbálják a fogyasztás visszaesése miatt kiesett nyereséget visszapótolni

MBH Bank: 345,3 milliárd forint korrigált adózás előtti eredmény 2023-ban

A társaság a tavalyi évben 350 millió euró értékben sikeres nemzetközi kötvénykibocsátást hajtott végre.

Hírek

Enyhe emelkedéssel nyithat a tőzsde az elemző szerint

Enyhe emelkedéssel nyithat szerdán a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője szerint.

Elemző: iránykereséssel nyithat a tőzsde

Hétfőn a BÉT részvényindexe, a BUX 141,21 pontos, 0,22 százalékos csökkenéssel, 65 095,72 ponton zárt.

A héten várható: Az MNB kamatdöntő ülést tart, államháztartási adatok

Tavaly decemberben a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 655 600, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 451 300 forint volt.

Devizapiac – Gyengült a forint reggel

Gyengült a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben péntek reggel.

Elemző: átlag feletti forgalomban emelkedett a tőzsde

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 462 pontos, 0,71 százalékos emelkedéssel, 65 450,33 ponton zárt hétfőn.

BÉT – Emelkedő forgalomban csökkent a BUX a héten

Emelkedő forgalom mellett csökkent a héten a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe,

NAV: már elérhetők az adóbevallási tervezetek

A bevallási tervezet ugyanis csak azokat a bevételi, jövedelmi adatokat tartalmazza, amelyek a NAV rendelkezésére állnak a munkáltatók és kifizetők bevallásai, adatszolgáltatása révén.

Elemző: a Richter húzta le a BUX-ot

A részvénypiac forgalma 28,7 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.

Gazdaság

MBH Bank: 345,3 milliárd forint korrigált adózás előtti eredmény 2023-ban

A társaság a tavalyi évben 350 millió euró értékben sikeres nemzetközi kötvénykibocsátást hajtott végre.

Stabil kilátással megerősítette az OTP-bankok besorolásait a Moody’s

A hitelminősítő kiemeli, hogy az OTP finanszírozása stabil, és mindenekelőtt a betétállományra épül.

Az MBH Bank lett a Fundamenta többségi tulajdonosa

A Fundamenta ezentúl az MBH Bank konszolidált leányvállalataként, de önállóan működik tovább

A költségvetés biztosította a forrásokat a nyugdíjak és a családtámogatások védelméhez

A költségvetés a válságokban is helytállt, a rendkívüli kiadások mellett is biztosította a forrásokat a nyugdíjak és a családtámogatások védelméhez, valamint a rezsicsökkentés fenntartásához.