Hirdetés
Kezdőlap Hírek KSH: 6,2 százalékkal nőtt a júliusi ipari termelés
No menu items!

KSH: 6,2 százalékkal nőtt a júliusi ipari termelés

Júliusban az ipari termelés volumene 6,2 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit. A munkanaphatástól megtisztított adat 3,9 százalékos növekedést mutat, mivel idén eggyel több munkanap volt júliusban, mint tavaly – közölte a Központi Statisztikai Hivatal.

Az előző hónaphoz mérve a szezonálisan és munkanap hatással kiigazított kibocsátás 2,0 százalékkal csökkent az előző havi 1,2 százalékos zsugorodás után.

A feldolgozóipari termelés negyedét képviselő járműgyártás kibocsátása 6,4 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól. A közúti járműalkatrész gyártásának volumene 5,7 százalékkal nőtt, miközben a közúti gépjármű gyártásáé – nyilvánvalóan a nyári karbantartások és típusváltással is összefüggő leállások miatt – 19,7 százalékkal visszaesett. A feldolgozóipari termelés mintegy 12 százalékát adó számítógép, elektronikai, optikai termék gyártása 16,8 százalékkal bővült. A feldolgozóipari termelésből 11 százalékkal részesülő élelmiszer, ital és dohánytermék gyártása 5,8 százalékkal emelkedett az előző év azonos hónapjához viszonyítva. Ezen belül a húsfeldolgozás, -tartósítás, húskészítmény gyártása 12,5 százalékkal emelkedett.

Az ipari export volumene 3,9 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit. A feldolgozóipari exportértékesítés 33 százalékát képviselő járműgyártás kivitele 6,1 százalékkal visszaesett, a feldolgozóipari export 15 százalékát adó számítógép, elektronikai, optikai termékek exportja 17,2 százalékkal nőtt, de a villamosgépek kivitele is 17,8 százalékkal nőtt az előző három hónap kétszámjegyű növekedését folytatva. A vegyipar 9,2, a gumiipar 13,7 százalékkal növelte kivitelét tavaly júliushoz képest, az élelmiszerexport 2,3 százalékkal nőtt.

Az ipar belföldi értékesítése 8,3, ezen belül a feldolgozóiparé 12,4 százalékkal nőtt az előző év azonos hónapjához képest. A járműipar belföldi eladásai 10,5 százalékkal maradtak el a tavaly júliusitól, a számítástechnikai cégek belpiaci értékesítése idén egész évben alacsonyabb az egy évvel korábbinál, júliusban 4,4 százalékkal csökkent az előző havi 18,4 százalék után. A vegyipar belföldi eladásai 18,8, a gumiiparé 31,1, a gyógyszerek forgalma 13,2 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, az élelmiszeripar 6,3 százalékkal növelte értékesítését.

A megfigyelt feldolgozóipari ágazatok összes új rendelésének volumene 12,0 százalékkal nagyobb volt a 2017. júliusinál. Az új belföldi rendelések 15,4, az új exportrendelések 11,4 százalékkal nőttek. Az összes rendelésállomány július végén 1,1 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól. Az exportrendelések állománya 19 hónapja alacsonyabb az egy évvel korábbinál, júliusban 1,8 százalékkal maradt el, a belföldi rendelések 8,2 százalékkal múlták felül a tavaly júliusiakat.

Az év első hét hónapjában az ipari termelés 3,9 százalékkal emelkedett. Az összes értékesítés 64 százalékát adó külpiaci eladások volumene 1,9, a 36 százalékot képviselő hazai értékesítésé 6,1 százalékkal nőtt. /MTI/

A részletes adatok ide kattintva elérhetők.

Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Kiskereskedelmi, ipari és inflációs adatok jönnek a jövő héten

A jövő héten jelenik meg a kiskereskedelem októberi statisztikája, az októberi ipari termelésről szóló statisztika és a novemberi inflációs adat.

Nő a kutatás-fejlesztési beruházásokra adható támogatás értéke

A kutatás-fejlesztési beruházásokra adható maximális támogatás értéke 15 millió euróról 25 millió euróra növekszik.

Széleskörű ESG beruházási programot valósít meg a Nádudvari

A széleskörű beruházás meghatározó eleme a napelemrendszer bővítése, illetve új rendszerek telepítése a tej- és a húsüzemnél egyaránt.

Erősödik az ingatlanpiac

Az év vége felé erősödik az ingatlanpiac Magyarországon, a Duna House által becsült 8800 tranzakcióval a november az egyik legaktívabb hónap volt idén.

Hírek

Együttműködési megállapodás a világ legnagyobb bankjával, az ICBC-vel

Az együttműködési megállapodásban a felek különösen nagy hangsúlyt fektetnek az infrastrukturális és zöld projektek finanszírozásának lehetőségeire.,

Európa rájött, hogy védenie kell magát

Európa gazdasági biztonságának érdekében az Európai Bizottság összeállította a kritikus fontosságú technológiai területek jegyzékét.

A game-streaming mellett bejött a vegán bor

Az értékelés során végül az 4 kategóriában összesen 12 hallgatót díjaztak.

Kamatplafon nélkül is viszik a személyi kölcsönt

Kamatplafon nélkül is viszik a személyi kölcsönt, a lakáshiteleknél ennyit hozna az új THM-maximum Ennyit spórolnának az ügyfelek a lakáshiteleken az ármaximalizálással.

Vadbalesete volt? Már majdnem minden esetben az autóst terheli a kár

A vadászati törvény változásával július elsejétől szinte minden esetben a jármű tulajdonosának vagy üzembentartójának kell megtérítenie a vadgázoláskor keletkezett kárt.

Időzített bombán ül közel 4 millió magyar lakástulajdonos

Egy társasház nem csupán egy épület, hanem egy élő közösség, ahol minden tulajdonos felelősséggel tartozik a közös területekért is.

Kapacitáscsökkentésre kényszerül a héten a Gatwick repülőtér

A NATS közlése szerint egészségügyi okok, köztük koronavírusos megbetegedések miatt az irányítók körülbelül egyharmada nem tudja felvenni a munkát.

A DRK és EGOM közös kollekciója Esztergomban

Közös ruházati kollekciót, két márka együttműködéséből született termékcsaládot mutattak be a közelmúltban Esztergomban. A helyiek úgy vélték, hogy Esztergom beceneve, az EGOM ruhamárkává is vált.

Gazdaság

OTP: szemléletváltás látszik az öngondoskodásban

Bár a megtakarítási hajlandóság még csekély, a gazdasági nehézségek hatására szemléletváltás látszik az öngondoskodásban

Gyengült csütörtök reggelre a forint

Gyengült kissé a forint a főbb devizákkal szemben csütörtök reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Alulteljesített a magyar tőzsde

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 170,58 pontos, 0,30 százalékos emelkedéssel, 57 346,69 ponton zárt szerdán.

Együttműködési megállapodást kötött az MNB

Együttműködési megállapodást kötött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) és a kazah Asztana Nemzetközi Pénzügyi Központ (AIFC) pénzügyi felügyeleti hatósága (Astana Financial Services Authority, AFSA) pénteken Budapesten.