Hirdetés
Kezdőlap Ingatlan Nem mindenhol tartós az albérleti árak zuhanása
No menu items!

Nem mindenhol tartós az albérleti árak zuhanása

Az idén az albérletek átlagárai nem emelkedtek, ha változásról beszélünk, a zuhanás, a csökkenés volt a jellemző. A tavalyi már ereszkedő albérleti díjak a koronavírus hatására még inkább visszaestek. Sok városban olcsóbbak lettek az albérletek, de a statisztika azt mutatja, nem minden régióközpontban estek az árak.

Budapesten töretlenül ereszkednek a bérleti díjak

Az Ingatlannet.hu elemzése szerint hazánk hét régióközpontja közül csupán kettőben lettek olcsóbbak tartósan az albérletek átlagárai. Az egyik nagyváros, ahol folytonos volt az átlag bérleti díjak csökkenése, nem más, mint Budapest. A fővárosban kivehető lakások januári 3700 forintos átlagára novemberre 3200 forintra esett vissza, vagyis idén 17 százalékkal váltak olcsóbbá a fővárosi albérletek. Budapesten ilyen alacsony albérleti díjjal utoljára 2018 elején találkozott az ingatlanportál csapata.

Budapest mellett Székesfehérváron is alacsonyabb bérleti díjért cserébe kínálják kiadásra a tulajdonosok lakásaikat. Fejér megye székhelyén viszont a fővárossal ellentétben csak júliustól kezdődően indultak meg a bérleti díjak a lejtőn. Egészen pontosan a székesfehérvári albérletek júliusi átlag 2500 forintos díja novemberre 2000 forintra süllyedt. A változás mértéke így 25 százalékos.

A régióközpontok többségében visszatértek a januári árak

Budapestet és Székesfehérvárt leszámítva az összes régióközpontban a januári átlagár köszöntek vissza novemberben. Közöttük azért mégis tehetünk különbséget, ugyanis valahol egész évben stagnálás volt a jellemző és a csökkenésnek jele sem volt.

Győrben, Debrecenben, Pécsen és Szegeden 2020-ban végig egy árszínvonalon mozogtak az albérletek átlagos négyzetméter árai. Debrecenben 2300 forint, Győrben 2200 forint, Pécsen 2100 forint, Szegeden pedig 2000 forint körül alakult egyetlen négyzetméter átlagára.

Borsod-Abaúj-Zemplén megye székhelyén, Miskolcon pedig nagymértékű áresést tapasztalhattunk idén, azonban ez csak májusig tartott. A tavasz óta tartó drágulás eredményeképpen a miskolci lakásokat novemberben átlagosan 1900 forintos áron kínálták kiadásra a tulajok.

Összességében…

Azokban a régióközpontokban (Budapesten és Székesfehérváron), ahol tartósan olcsóbbak lettek a kiadó albérletek átlagárai, ott olyan látványos volt az áresés mértéke, hogy a bérlők nagy valószínűséggel meg is érezték a pénztárcájukon.

Csapó Gergely

Az Ingatlannet.hu ügyvezetője, Csapó Gergely azt is megjegyezte, hogy az érmének két oldala van. Az albérletpiacon érvényesülő trendek – mint például a koronavírus-hatás miatt bővülő kínálat – egyértelműen a bérlőket hozzák kedvező pozícióba. Ezek az ‘erőviszonyok’ azonban a bizonytalan helyzet visszavonulásával változást irányába hatnak.

 

Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

A Bükk-vidék Geopark elnyerte az UNESCO Globális Geopark címet

A geoparkok fontos szerepet töltenek be a vidéki térségek fejlesztésében a földtudományi értékekre alapuló, a helyi szolgáltatókat helyzetbe hozó fenntartható geoturizmus által

Baj van: több büntetést szabott ki a Nébih

Egy kicsivel rosszabbak lettek a számok, mint korábban, ez valószínűleg annak a kereskedői viselkedésnek köszönhető, amivel megpróbálják a fogyasztás visszaesése miatt kiesett nyereséget visszapótolni

MBH Bank: 345,3 milliárd forint korrigált adózás előtti eredmény 2023-ban

A társaság a tavalyi évben 350 millió euró értékben sikeres nemzetközi kötvénykibocsátást hajtott végre.

A kíberbűnözők mindig a könnyebb utat választják: az ügyfeleket veszik célba

A Magyar Államkincstár aktív részt vállal a KiberPajzs együttműködésben, amely a Bankszövetség és a Magyar Nemzeti Bank kezdeményezésére jött létre.

Hírek

Enyhe emelkedéssel nyithat a tőzsde az elemző szerint

Enyhe emelkedéssel nyithat szerdán a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője szerint.

Elemző: iránykereséssel nyithat a tőzsde

Hétfőn a BÉT részvényindexe, a BUX 141,21 pontos, 0,22 százalékos csökkenéssel, 65 095,72 ponton zárt.

A héten várható: Az MNB kamatdöntő ülést tart, államháztartási adatok

Tavaly decemberben a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 655 600, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 451 300 forint volt.

Devizapiac – Gyengült a forint reggel

Gyengült a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben péntek reggel.

Elemző: átlag feletti forgalomban emelkedett a tőzsde

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 462 pontos, 0,71 százalékos emelkedéssel, 65 450,33 ponton zárt hétfőn.

BÉT – Emelkedő forgalomban csökkent a BUX a héten

Emelkedő forgalom mellett csökkent a héten a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe,

NAV: már elérhetők az adóbevallási tervezetek

A bevallási tervezet ugyanis csak azokat a bevételi, jövedelmi adatokat tartalmazza, amelyek a NAV rendelkezésére állnak a munkáltatók és kifizetők bevallásai, adatszolgáltatása révén.

Elemző: a Richter húzta le a BUX-ot

A részvénypiac forgalma 28,7 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.

Gazdaság

MBH Bank: 345,3 milliárd forint korrigált adózás előtti eredmény 2023-ban

A társaság a tavalyi évben 350 millió euró értékben sikeres nemzetközi kötvénykibocsátást hajtott végre.

Stabil kilátással megerősítette az OTP-bankok besorolásait a Moody’s

A hitelminősítő kiemeli, hogy az OTP finanszírozása stabil, és mindenekelőtt a betétállományra épül.

Az MBH Bank lett a Fundamenta többségi tulajdonosa

A Fundamenta ezentúl az MBH Bank konszolidált leányvállalataként, de önállóan működik tovább

A költségvetés biztosította a forrásokat a nyugdíjak és a családtámogatások védelméhez

A költségvetés a válságokban is helytállt, a rendkívüli kiadások mellett is biztosította a forrásokat a nyugdíjak és a családtámogatások védelméhez, valamint a rezsicsökkentés fenntartásához.