Hirdetés
Kezdőlap Cégvilág Osztalék - A Zwack 1300 forintot javasol részvényenként
No menu items!

Osztalék – A Zwack 1300 forintot javasol részvényenként

A Zwack Unicum Nyrt. igazgatósága 2 milliárd 645 millió 500 ezer forint, azaz részvényenként 1300 forint – a névértékre vetítve 130 százalék – osztalék kifizetését javasolja a 2018. április 1-jétől 2019. március 31-ig tartó üzleti évre a társaság június 26-ra összehívott évi rendes közgyűlésén.

A Zwack Unicum az előző üzleti évre a névértékre vetítve 105 százalék (2 milliárd 136 millió 750 ezer forint) osztalékot fizetett.

A BÉT honlapján közzétett tájékoztató szerint az igazgatóság jóváhagyta a menedzsment beszámolóját a társaság tavalyi üzleti tevékenységéről. A Zwack Unicum a 2018-2019-es üzleti évben 2,623 milliárd forint adózott eredményt ért el az auditált adatok szerint, 20 százalékkal többet az egy évvel korábbinál.

A nemzetközi pénzügyi beszámolási standardok (IFRS) alapján készült beszámoló szerint a társaság bruttó árbevétele 26,341 milliárd forint volt, 14,2 százalékkal magasabb az előző évinél. A nettó értékesítés (jövedéki- és népegészségügyi termékadó nélküli árbevétel) 12,8 százalékkal (1,781 milliárd forinttal) 15,739 milliárd forintra emelkedett.

A belföldi értékesítés nettó árbevétele 14,7 százalékkal (1,820 milliárd forinttal) nőtt. A saját termelésű termékek nettó árbevétele a hazai piacon 17,3 százalékkal (1,637 milliárd forinttal), ezen belül viszont a prémium termékek árbevétele 15,6 százalékkal, a minőségi termékeké 21,4 százalékkal emelkedett. A növekedés legnagyobb részét a népegészségügyi termékadó (neta) 2019. január 1-jétől életbe lépő változása generálta (az adómértékek 20 százalékkal emelkedtek, továbbá minden szeszesitalt megadóztattak), emiatt decemberben extra értékesítés volt.

A Zwack 1000 forint névértékű részvényeivel a BÉT prémium kategóriájában kereskednek. Illusztráció: MTI/Illyés Tibor. azüzlet.hu
A Zwack 1000 forint névértékű részvényeivel a BÉT prémium kategóriájában kereskednek. Illusztráció: MTI/Illyés Tibor

A forgalmazott termékek nettó árbevétele 6,2 százalékkal nagyobb a bázisnál, amelyen belül a Diageo portfólió árbevétele 7,9 százalékkal emelkedett, míg az egyéb forgalmazott termékeké 2,4 százalékkal. A kedvező árbevételhez a volumen növekedése és az értékesítési átlagárak emelkedése egyaránt hozzájárult.

A jelentés kitér arra is, hogy az üzleti évre vonatkozó piackutatási adatok szerint a magyar adózott égetett szeszesitalok piaca mennyiségben 2 százalékkal, míg értékben 7,1 százalékkal nőtt.

Az export árbevétel 1,501 milliárd forint volt az üzleti évben, 2,5 százalékkal csökkent a bázis időszakhoz képest. Olaszországban a disztribútorváltás miatti egyszeri hatásnak tulajdonítható a csökkenés, Németországban az előző üzleti év végén kiszállításra került a 2018 nyári promóciós termék, aminek következtében az idei értékesítés csökkent. Ezzel szemben Romániában, Szlovákiában és a duty free értékesítésen jelentős árbevétel-növekedést sikerült realizálni.

A működési költségek az előző üzleti évhez képest 11,5 százalékkal, 7,355 milliárd forintra emelkedtek.

Az eredményt elemezve kifejtik: az utolsó negyedév – ahogy korábban prognosztizálták – minden korábbinál gyengébb eredményt hozott. A decemberi elővásárlás, valamint a jelentős januári polci áremelés okozta fogyasztói sokk következtében a bruttó árbevétel a 2019. január-márciusi időszakban várakozásaiknak megfelelően 18,7 százalékkal, míg a nettó árbevétel 23,8 százalékkal csökkent. (MTI)

Elektromos cégautó vásárlás, flottaüzemeltetés. Szakmai konferencia konzultációs lehetőséggel 2024 március 21.-én. A 30 milliárdos kerettel megnyíló, elektromos cégautó beszerzést támogató pályázattal kapcsolatos információk, tanulságok. A KKV-ék számára is egyre meghatározóbb, már hatályos ESG törvény cégautó üzemeltetésre vonatkozó kérdésköre, az elektrifikáció rövid és hosszútávú hatásainak bemutatása.
További információ: https://azuzletkonferenciakozpont.hu

Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

A magyarok fizetési szokásai: a készpénz nem bírja a kártyák tempóját

A friss adatok szerint minden harmadik magyar bankkártyás ügyfél mobillal fizet, a kártyás vásárlások értéke pedig már a duplája a készpénzfelvételekének.

Limitnövelés, milliós tárgynyeremény: megy a licit a lakásbiztosítási piacon

lakásbiztosítási kampány alatt több százezres vásárlási utalványokat adnak, millió forintos tárgynyereményeket sorolnak.  

Adategyeztetést indít az MVM Next Energiakereskedelmi Zrt.

Az ellenőrzéshez személyi igazolványra és lakcímkártyára, valamint villany- és/vagy gázszámlára van szükség.

Zöldkötvényt bocsátott ki az MFB

Az MFB stratégiájának és működésének egyaránt szerves részét képezi a globális éghajlati célkitűzések, valamint a társadalmi hasznosságú célok támogatása.

Hírek

Elemző: átlag feletti forgalomban emelkedett a tőzsde

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 462 pontos, 0,71 százalékos emelkedéssel, 65 450,33 ponton zárt hétfőn.

BÉT – Emelkedő forgalomban csökkent a BUX a héten

Emelkedő forgalom mellett csökkent a héten a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe,

NAV: már elérhetők az adóbevallási tervezetek

A bevallási tervezet ugyanis csak azokat a bevételi, jövedelmi adatokat tartalmazza, amelyek a NAV rendelkezésére állnak a munkáltatók és kifizetők bevallásai, adatszolgáltatása révén.

Elemző: a Richter húzta le a BUX-ot

A részvénypiac forgalma 28,7 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.

Vegyesen alakult csütörtök reggelre a forint árfolyama

Az év eleje óta a forint 3,3 százalékot gyengült az euróval, 4,2 százalékot gyengült a dollárral szemben és 0,2 százalékkal áll erősebben a svájci frank ellenében.

Még mindig a bootcamp-es junior fejlesztőké a jövő

Sokak számára lehet visszatartó erő az MI rohamléptékű terjeszkedése, és azért nem nyitnak komolyabban a programozói terület felé, mert félnek, hogy rövid idő alatt elveheti az MI a munkájukat.

Erősödött kissé szerda reggelre a forint

Erősödött kissé a forint szerda reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben a keddi, közel másfél százalékos gyengülését követően.

Csökkent a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 494,13 pontos, 0,75 százalékos csökkenéssel 65 599,49 ponton zárt hétfőn.

Gazdaság

A magyarok fizetési szokásai: a készpénz nem bírja a kártyák tempóját

A friss adatok szerint minden harmadik magyar bankkártyás ügyfél mobillal fizet, a kártyás vásárlások értéke pedig már a duplája a készpénzfelvételekének.

A Zeina Hotels menedzser study tour a sikeres szezonért

A 2024-es sikerhez is elengedhetetlen, hogy a szállodalánc minden tagjának és minden részlegének kiemelkedően kell teljesítenie, miközben az elkötelezett munka mellett a kreatív, újító ötletekre is szükség van.

Februárban is nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon

Februárban 4,3 százalékkal, 626 milliárd forinttal nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon, így az előző hónap végén a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (Bamosz) tagjai 15 179 milliárd forintot kezeltek befektetési alapokban

A jegybank 14 millió forintra bírságolta a CIG Pannónia Életbiztosítót

A feltárt hiányosságok miatt szabta ki az MNB a 12,5 millió forint felügyeleti és a 1,5 millió forint fogyasztóvédelmi bírságot a társaságra.