Hirdetés
Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Csökkenéssel nyitott New York
No menu items!

Tőzsde – Csökkenéssel nyitott New York

Csökkenéssel nyitottak az irányadó New York-i tőzsdemutatók szerdán. A vártnál gyengébb foglalkoztatottsági adatok letörték a befektetők lelkesedését, miszerint a felgyorsított oltási program gyors és erőteljes gazdasági fellendülést eredményez.  

A 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 0,12 százalékos, az S&P 500-as mutató 0,16 százalékos, a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója pedig 0,17 százalékos pluszban indította a kereskedést.

Az ADP munkaügyi adatfeldolgozó intézet tőzsdenyitás előtt bő egy órával közölte, hogy a magánszektor nem mezőgazdasági ágazataiban csak 117 ezerrel nőtt a foglalkoztatottak száma februárban, ami jóval kevesebb jóval az elemzők által várt 177 ezernél. Ez azt jelenti, hogy a munkaerőpiacon továbbra is vontatottan halad a fellendülés, jóllehet már az év eleje óta javul a járványügyi helyzet.

Az adatok közzététele előtt még emelkedést valószínűsítettek a határidős tőzsdeindexek. A kockázatvállalási hangulatot jelentősen erősítette, hogy Joe Biden amerikai elnök kedd este bejelentette, az Egyesült Államok elengedő mennyiségű vakcinával rendelkezik ahhoz, hogy május végére, a tervezettnél két hónappal korábban, minden felnőtt megkapja a Covid-19 betegség elleni védőoltást.

A megfelelő átoltottság elérése kulcsfontosságú ahhoz, hogy az élet visszatérjen a normális kerékvágásba és a gazdaság talpra álljon.

Texasban, a második legnépesebb amerikai államban már bejelentették, hogy a jövő héten megszüntetik a maszkviselési kötelezettséget, és engedélyezik a vállalkozásoknak a teljes újranyitást.

A nagy nyugat-európai értéktőzsdéken vegyesen alakult a kereskedés. Szerda délután fél négykor a londoni FTSE-100 index 0,48 százalékos, a frankfurti DAX-index 0,17 százalékos, a párizsi CAC-40 0,16 százalékos,  az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül pedig az EuroStoxx50 0,09 százalékos pluszban, míg a madridi IBEX 35 mutató 0,43 százalékos, a milánói FTSE MIB pedig 0,18 százalékos mínuszban állt.

A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,2058 dollárt adtak, 0,28 százalékkal erősödött a dollár. A jenhez képest 0,30 százalékkal drágult a dollár, 107,00 jenen forgott.

Az azonnali jegyzésekben az arany unciánkénti ára 1,41 százalékkal, 1713,66 dollárra, az áprilisi szállítású aranyé pedig 1,20 százalékkal, 1712,80 dollárra esett a New York-i árupiacon.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára emelkedik.

A májusi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 1,50 százalékos pluszban, 63,64 dolláron, az áprilisi szállítású WTI pedig 1,76 százalékos nyereségben, 60,80 dolláron forgott fél négykor.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

A magyar munkavállalókat segíti a munkásszállás-kialakítás támogatása

Czomba Sándor szerint a belső mobilitást szeretnék segíteni, vagyis nem vendégmunkásoknak épülnek a szállások.

Jelentősen nőtt az Erste Bank nyeresége az első negyedévben

Kivárás jellemzi a vállalati szektorban a hitelkeresletet, ezért elmaradt a növekedés.

Hatékonyabb és magasabb színvonalú vízszolgáltatás érhető el

Ma már több mint négymillió embernek, az ország mintegy felén szolgáltat a Nemzeti Vízművek Zrt. a tulajdonába került tizennyolc szolgáltatón keresztül.

A szoftveróriás aki megváltoztatta a világot és most hátralép

A cégvezető több mint 50 év után távozik az SAP szoftvercsoporttól - Németország egyetlen világszínvonalú technológiai óriáscégétől
Hirdetés

Hírek

BÉT – Emelkedett a héten a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt pénteki záráshoz képest 1,44 százalékkal, vagyis 962,94 ponttal emelkedve, 68 002,24 ponton zárta a hetet.

Felülteljesített a magyar tőzsde

A részvénypiac forgalma 14,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

 Mínuszban zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden.

Történelmi csúcson zárt a BUX – A Magyar Telekom és az OTP húzta az indexet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 846,62 pontos, 1,26...

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,48 százalékkal esett.

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon
Hirdetés

Gazdaság

Jelentősen nőtt az Erste Bank nyeresége az első negyedévben

Kivárás jellemzi a vállalati szektorban a hitelkeresletet, ezért elmaradt a növekedés.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.

Sok bankszámlás megúszta a drasztikus áremelést 

A digitális bankolásra ösztönöznek a díjemelések

A kormányzati szektor GDP-arányos hiánya 6,7 százalékos volt 2023-ban

A kormányzati szektor adóssága - a Magyar Nemzeti Bank adatai alapján - 2023 végén 55 134 milliárd forintot, a GDP 73,5 százalékát érte el.