Hirdetés
Kezdőlap Hírek Tőzsde - Erős mínuszban indították a kereskedést a New York-i indexek
No menu items!

Tőzsde – Erős mínuszban indították a kereskedést a New York-i indexek

Jelentős csökkenéssel nyitottak a New York-i tőzsde irányadó indexei csütörtökön annak nyomán, hogy az Apple információtechnológiai óriáscég 12 éve először csökkentette bevételi várakozásait a gyenge kínai eladásokra hivatkozva.

A 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 0,73 százalékos, az S&P 500-as mutató 0,82 százalékos, a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója pedig 1,21 százalékos mínuszban indította a napot.

Tim Cook, az Apple vezérigazgatója szerdán közölte, hogy a december 29-vel záródó negyedév bevételeit 84 milliárd dollárra becsülik, ami jóval elmarad a cég 89 és 93 milliárd dollár közötti korábbi előrejelzéseitől, illetve 91,5 milliárd dolláros elemzői várakozásoktól is. A figyelmeztetés elhangzása után újult erővel lángoltak fel azok az aggodalmak, hogy az amerikai-kínai kereskedelmi háború és a kínai gazdasági növekedés lassulása a vártnál nagyobb mértékben csökkenti a vállalati nyereségeket.

A tőzsdenyitás előtti elektronikus kereskedésben és a nyitás utáni első percekben is az Apple árfolyama több mint 8,5 százalékos mínuszban állt, így a vállalat piaci kapitalizációja 700 milliárd dollár alá esett.

A nagy nyugat-európai értéktőzsdéken délutánra javult a hangulat, Londonban nyereségre váltott az irányadó index, Frakfurtban és Párizsban pedig felfelé kapaszkodtak a mutatók napi mélypontjukról.

Csütörtök délután fél négykor a londoni FTSE-100 index 0,21 százalékos pluszban, míg a frankfurti DAX-30 index 0,74 százalékos, a párizsi CAC-40 pedig 0,69 százalékos mínuszban állt.

Az Apple figyelmeztetése a devizapiacokat is megrázta és hirtelen összeomlást (flash crash) okozott hajnalban a korai ázsiai kereskedésben.

A dollár árfolyama néhány perc alatt 105 jen alá, több mint 3,5 százalékos mínuszba került, ez pedig masszív stop-loss eladásokat indított el a japán jen és más devizák keresztjében is.

A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1369 dollárt adtak, 0,21 százalékkal gyengült az amerikai deviza. A japán jenhez képest 0,90 százalékkal gyengült a dollár, 107,89 jenen forgott.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára emelkedésre váltott annak nyomán, hogy a legfrissebb adatok szerint Szaúd-Arábia olajexportja jelentősen csökkent decemberben.

A márciusi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 2,22 százalékos pluszban, 56,13 dolláron, a februári WTI pedig 1,65 százalékos nyereségben, 47,31 dolláron forgott csütörtök délután fél négykor.

A New York-i árupiacon az arany unciánkénti ára februári szállításra 0,45 százalékkal, 1289,90 dollárra nőtt.

Az új év első napján, a szerdán erősen veszteséges nyitás után végül enyhe emelkedéssel zárták a New York-i tőzsdeindexek. A Dow Jones 0,08 százalékkal, 23 346,24 pontra, az S&P 500-as mutató 0,13 százalékkal, 2510,03 pontra, a Nasdaq Composite mutatója pedig 0,46 százalékkal, 6665,94 pontra nőtt.

 

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Hatalmas lehetőség előtt az állattenyésztők ágazata

Április elejéig 470 milliárd forintot fizetett ki a Magyar Államkincstár 156 ezer gazdálkodónak, múlt héten újabb 55 milliárd forintot.

Tovább fogynak a magánnyugdíjpénztárak, már csak kettő marad belőlük

A nyugdíjcélú megtakarítások utáni adójóváírások együttes összege legfeljebb évi 280 ezer forint lehet.

Az Otthonfelújítási program felhívását szakmai egyeztetés előzi meg

Júniustól indul az Otthonfelújítási program, amellyel a kormány a családokat és a magyar gazdaság növekedését is támogatja, a programban június 3-tól az MFB Pontokon keresztül lehet részt venni.

Megkezdte működését Bécs első zöldhidrogén-üzeme

Az emelkedőkkel és gyakori megállókkal tarkított vonalon jövő évtől tíz portugál gyártmányú, akadálymentes CaetanoBus szállítja majd az utasokat. 
Hirdetés

Hírek

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.
Hirdetés

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.