Hirdetés
Kezdőlap Tőzsde Emelkedő forgalomban csökkent a BUX a héten
No menu items!

Emelkedő forgalomban csökkent a BUX a héten

Emelkedő forgalomban csökkent a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a héten, a BUX 40 944,82 ponton zárt pénteken, 559,09 ponttal, 1,35 százalékkal alacsonyabban előző heti záróértékénél. 

A részvénypiac heti forgalma több mint 52,2 milliárd forint volt az előző heti több mint 51,9 milliárd forint után. A vezető részvények ára vegyesen változott, a Magyar Telekom és a Mol erősödött, az OTP és a Richter gyengült.

Az Equilor Befektetési Zrt. tőzsdei elemzése szerint a héten nem volt lényeges hazai vállalati hír, alapvetően a kedvező nemzetközi befektetői hangulat, és fontos technikai szintek mozgatták a blue chipek árfolyamait.

A vezető részvények mozgása szinte teljesen elvált egymástól. Az OTP esetében 11 500 forintnál található fontos támasz, alatta pedig 11 200 forint közelében, míg felül a 11 850 forintos és a 11 970 forintos szintre érdemes figyelni. Az Equilor elemzői egyelőre nem számítanak arra, hogy a bankrészvény árfolyama ki tudna mozdulni a sávozó mozgásból.

A Mol és a Richter mozgása jóval izgalmasabb, előbbi esetében 3300-3340 forint közelében fulladhat ki az emelkedés, ahonnan negatív korrekció indulhat, míg utóbbi egy igen éles negatív korrekciót követően 5550 forint közelében lelhet támaszra. A Magyar Telekom technikai képe továbbra is kedvező rövid távon, az Equilornál a 475-480 forintos tartomány elérését várják.

A forint árfolyama meglehetősen nyugodt volt a héten, az euróval szemben a 318-320-as sávban mozoghat a hét elején. Kedden azonban izgalmakat hozhat a Magyar Nemzeti Bank (MNB) kamatdöntő ülése, miután az elmúlt hetekben Nagy Márton, a jegybank alelnöke megerősítette, hogy hamarosan elmozdulhatnak a laza monetáris politikától – írják elemzésükben.

A hét eseményei közül kiemelték az Európai Központi Bank (EKB) csütörtök délutáni kamatdöntő ülését, amelyen – a várakozásoknak megfelelően – nem módosították a monetáris kondíciókat. Az eszközvásárlási program keretén belül vásárolt, lejáró eszközökért kapott tőkét az EKB a kamatemelés megindítása után is be fogja fektetni, tehát szinten tartja a jegybanki mérleget.

Mario Draghi, az EKB elnöke a sajtótájékoztatón elmondta, hogy továbbra is jelentős monetáris ösztönzésre van szükség az inflációs célok elérése érdekében. A jegybankelnök meglehetősen pesszimista az eurózóna növekedési kilátásait illetően, a bővülés üteme gyengébb lehet a korábban vártnál, és az infláció is visszafogott maradhat, elsősorban az olaj világpiaci árának csökkenése miatt.

Ugyanakkor egyelőre nem lehet tudni, hogy a negatív tendenciák átmenetiek, vagy tartósak.

Az ülésen szóba került a TLTRO program, de egyelőre nincs napirenden az újabb program bevezetése. (Az EKB a célzott, hosszabb lejáratú refinanszírozási műveleteken – TLTRO-kon keresztül hosszú lejáratú hitelt nyújt a bankoknak, ezzel arra ösztönözve azokat, hogy élénkítsék hitelezési tevékenységüket az euróövezeti vállalatok és fogyasztók felé.)

A jegybankelnök kitért a Brexitre és a kereskedelmi háborúra is, ezekben a kérdésekben viszont optimistán nyilatkozott.

A következő ülések legfontosabb kérdésköre a TLTRO program esetleges újbóli bevezetése lesz, a befektetők leginkább erre figyelhetnek az Equilor szerint.

A héten a Richter 4,32 százalékkal gyengült, pénteken 5760 forinton zárt, heti forgalma megközelítette a 12,8 milliárd forintot. A Mol ára 0,62 százalékkal emelkedett a héten, 3262 forinton fejezte be a kereskedést, heti forgalma több mint 10,9 milliárd forint volt. Az OTP árfolyama 1,69 százalékkal esett a héten, pénteki záróára 11 650 forint volt, heti forgalma meghaladta a 21,4 milliárd forintot. A Magyar Telekom 1,53 százalékkal erősödött, pénteken 464 forinton zárt, heti forgalma megközelítette az 1,6 milliárd forintot.

A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 3945,54 ponton zárt pénteken, az előző héthez képest 32,88 ponttal, 0,83 százalékkal alacsonyabban.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Öt év alatt duplázna a legdinamikusabban fejlődő magyar autókereskedelmi csoport

A Csoport Kiskereskedelmi üzletága márciusban jelentette be, hogy újabb ország kiskereskedelmi piacára lép be, miután megállapodott a cseh Stratos Auto BMW üzletágának megvásárlásáról.

MGE: minden adott az új autók piacának fellendüléséhez

Jelentős a növekedés az elektromos személyautók esetében, az előző év első négy hónapjához képest csaknem 50 százalékkal több elektromos autó került az utakra.

Itt az ideje a magyar gazdaság újabb dimenzióváltásának

A magyar gazdaság az elmúlt 14 évben hatalmas fejlődésen ment keresztül, folyamatosan dőltek meg a beruházási, az export és a foglalkoztatottsági rekordok

KSH: 1,5 milliárd euró volt a termék-külkereskedelmi többlet

Az előző hónaphoz viszonyítva a külkereskedelmi termékforgalom szintje az exportoldalon 4,0, az importoldalon 3,0 százalékkal csökkent.
Hirdetés

Hírek

BÉT – Emelkedett a héten a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt pénteki záráshoz képest 1,44 százalékkal, vagyis 962,94 ponttal emelkedve, 68 002,24 ponton zárta a hetet.

Felülteljesített a magyar tőzsde

A részvénypiac forgalma 14,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

 Mínuszban zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden.

Történelmi csúcson zárt a BUX – A Magyar Telekom és az OTP húzta az indexet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 846,62 pontos, 1,26...

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,48 százalékkal esett.

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon
Hirdetés

Gazdaság

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.

Sok bankszámlás megúszta a drasztikus áremelést 

A digitális bankolásra ösztönöznek a díjemelések

A kormányzati szektor GDP-arányos hiánya 6,7 százalékos volt 2023-ban

A kormányzati szektor adóssága - a Magyar Nemzeti Bank adatai alapján - 2023 végén 55 134 milliárd forintot, a GDP 73,5 százalékát érte el.

MBH Bank: 345,3 milliárd forint korrigált adózás előtti eredmény 2023-ban

A társaság a tavalyi évben 350 millió euró értékben sikeres nemzetközi kötvénykibocsátást hajtott végre.