Hirdetés
Kezdőlap Cégvilág A cégek jórésze nem készült fel az online számlázásra. Mi lesz így?
No menu items!

A cégek jórésze nem készült fel az online számlázásra. Mi lesz így?

Annak ellenére, hogy már régóta tudott volt: július 1-jétől életbe lép a NAV-hoz bekötött online számlázás rendszere, a cégek jórésze vagy semmit, vagy csak nagyon keveset tett még ebben a témában. Pedig komoly bírság fenyeget.

A Világgazdaság írása szerint a cégek egy része nincs felkészülve a július elsejétől életbe lépő online számlázásra. A lap H. Nagy Dánielt, a Mazars adóigazgatóját idézi, aki szerint nagyon sok cég még nem kötötte össze a számlázórendszerét a Nemzeti Adó- és Vámhivatallal (NAV), sőt nem kevesen még a szükséges fejlesztéseket sem végezték el. Úgy látja, a kisvállalkozások nemigen foglalkoznak ezzel, a külföldi vállalkozásoknak pedig az anyacéggel kell összehangolniuk a változtatásokat. Aki még nem lépett, az az elkövetkezendő napokban vásárolhat szoftvert, vagy megbízhat egy adótanácsadó céget a számlázási teendők ellátására. A megszólaltatott szakértő abban bízik, hogy a kezdeti időben elnéző lesz a NAV a mulasztókkal szemben, főként, ha azok tettek próbálkozásokat az online számlázási rendszerhez való csatlakozásra.

A rendszerhez való csatlakozás azért is elengedhetetlen, mert annak a vállalkozónak, aki – akár számlázóprogrammal, akár számlatömbből – belföldi adóalanyoknak legalább 100 ezer forint áfatartalmú számlát állít ki, a kötelező adatszolgáltatáshoz regisztrálnia kell a NAV Online Számla felületén. A lap szerint ugyanakkor a Pénzügyminisztérium azt hangsúlyozza, hogy a számlázóprogramok adóhivatalhoz való bekötésével évi 50 ezer milliárd forint összegű számlaforgalom válik láthatóvá.

A Deloitte adópartnere, Tancsa Zoltán a Világgazdaságnak elmondta: az időszűkébe került cégek az átmeneti időszakra vásárolhatnak egy adatszolgáltatásra alkalmas szoftvert vagy modult, illetve, ha tevékenységük lehetővé teszi, elhalaszthatják a számlakiállítást. Esetleg áttérhetnek a kézi számlázásra, ez esetben a NAV felületén manuálisan kell rögzíteni az adatokat, ha a számla áfatartalma eléri az 500 ezer forintot, akkor egy napon belül. Van olyan cég, amely előzetesen jelezte a NAV-nak, hogy csúszni fog az online számlázással, ezért méltányosságot kért.

Kapcsolódó cikkeink:

Július 1-től élesedik az új adófegyver: mindent lát a NAV

Már lehet regisztrálni a NAV Online Számla rendszerében

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Tervezhető jövőképet biztosít a fiataloknak az agrárszakképzés

Az agrárszakképzésben tanulók száma meghaladja a 20 ezer főt, ami azt jelenti, hogy a fiatalok vonzónak találják a modernizált mezőgazdaságot.

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

Az elektromos autóipari forradalom határozza meg a világgazdaság következő éveit

A kínai autóipari vállalatok egyre sikeresebben értékesítik elektromos modelljeiket az európai piacokon

Az MNB 50 bázisponttal csökkentette a jegybanki alapkamatot

A nemzetközi kockázatvállalási hajlandóság ugyanakkor romlott a márciusi kamatdöntés óta, a rövid távú európai kilátásokat főként lefelé mutató kockázatok határozzák meg.
Hirdetés

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Hirdetés

Gazdaság

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.