Hirdetés
Kezdőlap Hírek A debreceni repülőteret fejleszti a Széchenyi Tőkealap-kezelő új alapjának első befektetése
No menu items!

A debreceni repülőteret fejleszti a Széchenyi Tőkealap-kezelő új alapjának első befektetése

A Debreceni Nemzetközi Repülőtér tűzoltóképző központjának kiépítéséhez járul hozzá a Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt. (SZTA) Irinyi I. Kockázati Tőkealapjának első befektetése.

Az alapkezelő 150 millió forintos tőkeemeléssel 36,6 százalékos részesedést szerzett a Detka Oktató Kft.-ben, 150 millió forint tagi kölcsön nyújtása mellett. A repülőtéri tűzoltóképzéssel foglalkozó társaság résztulajdonosa a debreceni légikikötő üzemeltetését és fejlesztését biztosító Xanga-csoport is.

A debreceni Gróf Széchenyi Ödön Tűzoltó Kiképző Akadémia létesítését azzal indokolták, hogy a repülőterek mellett nélkülözhetetlen a jól képzett tűzoltó szolgálat is, ilyen célú oktatóbázist azonban kelet-európában egy cég sem működtet. Hozzátették, hogy a debreceni repülőtér utasszáma 2011-2018 között évi 18 ezerről 360 ezerre emelkedett. A város és vonzáskörzetének forgalmát nagy mértékben növelheti Debrecen járműipari központtá válása, részben a BMW-gyár beruházásnak köszönhetően.

Az SZTA elnök-vezérigazgatója tőkebefektetői lehetőségeket lát az exportképes valamint a beszállító kis- és középvállalkozásokban. Csuhaj V. Imre hozzátette, hogy a tőkeági támogatás a legkorszerűbb ipari megoldások bevezetéséhez is hozzájárulhat.

Az SZTA augusztus végén, nyílt közbeszerzési eljáráson a Magyar Fejlesztési Bank tenderén nyerte el az Irinyi I. Kockázati Tőkealap kezelésének jogát, annak uniós és költségvetési forrásaiból a hátrányos régiók cégeit támogathatja, 7,47 milliárd forintos keretből. A korábban indult, szintén az alapkezelő által menedzselt, 8 milliárdos kerettel rendelkező Irinyi II. alap a közép-magyarországi vállalkozásoknak nyújt támogatást.

Az Irinyi-alapok a kis- és középvállalkozások tőkeági finanszírozásával a magasabb hozzáadott értékű termelést, a kutatás-fejlesztést segítik. Támogatásaira különösen a jármű- és gépgyártás, az egészségiparban és a zöldgazdaság vállalkozásai, vagyis a hosszú távú újraiparosítási stratégia kiemelt ágazatai számíthatnak.

A Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt. öt tőkealapján keresztül közel 71 milliárd forintnyi forrást menedzsel, alapjai már 105 befektetési tranzakciót hajtottak végre – olvasható a közleményben.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

A versenyképesség egyik kulcsa az energiahatékonyság növelése

A magyar gazdaság versenyképességének egyik kulcsa az energiahatékonyság növelése

Az egyik futárcéggel erősít a másik

Az előző év azonos időszakához képest az elmúlt 1 évben a SAMEDAY 115 százalékos növekedést tapasztalt a határokon átnyúló szállítási szolgáltatásokat igénybe vevő online boltok számában.

Eljött amire a divatérzékenyek vártak Pesten

A budapesti nyitás jelentős mérföldkő a Primark globális terjeszkedési terveiben.

A bruttó átlagkereset 605 400 forint volt

A nettó átlagkereset kedvezmények nélkül 402 600, a kedvezményeket figyelembe véve 417 100 forintot ért el, 14,0, illetve 13,8 százalékkal volt magasabb, mint 2023. februárban.
Hirdetés

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Hirdetés

Gazdaság

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.