Június 1-étől így még csak az első körös 128 bankfiók címe vált ismertté, mostanra azonban az MFB közzétette mind a 266 címet, ahol hétfőtől be lehet nyújtani az országban az otthonfelújítási támogatást.
Az MFB stratégiájának és működésének egyaránt szerves részét képezi a globális éghajlati célkitűzések, valamint a társadalmi hasznosságú célok támogatása.
A tervezett 396 milliárd forint uniós forrás folyósítása mellett mintegy 17,5 milliárd forintot biztosítanának a Vállalati Energiahatékonysági Hitelprogram keretében.
A Magyar Fejlesztési Bank (MFB) uniós forrásból 100 milliárd forint keretösszegű, nulla százalékos kamatozású forgóeszköz hitelprogramot indít újra a magyar vállalkozások számára a kormány törekvéseivel összhangban.
A kormány, szem előtt tartva a gazdasági recesszió elkerülését, valamint a teljes foglalkoztatottság megőrzését, mérlegelte a helyzetet, és a már bejelentett Gyármentő programon túl, újabb segítségként 200 milliárd forintos keretösszegű Gyármentő garancia- és hitelprogram megindításáról döntött. A két részből álló program 2023. január 1-jén indul - jelentette be Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter.
Megerősítette a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) hosszú távú devizabetét-állományának és előresorolt kötelezettségeinek "Baa2" szintű - a magyar szuverén osztályzattal azonos - besorolását a Moody's Investors Service.
A XANGA cégcsoport és az MFB Invest Zrt. mintegy 4 milliárd forint volumenű közös befektetésével tovább bővül a Debreceni Nemzetközi Repülőtér Multimodális Logisztikai Központja.
Immár azok a vállalkozások, egyéni vállalkozók és egyesületek is igényelhetik a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) Kamatmentes újraindítási gyorskölcsönét, amelyek árbevételére jelentős hatással volt a koronavírus-járvány, de tevékenységüket nem fedik le a korábban megadott TEÁOR-kódok.
Immár azok a 2019-ben alapított cégek is igényelhetik a kamatmentes újraindítási gyorskölcsönt, amelyek az alapítás évében pozitív üzemi eredményt értek el - közölte a Magyar Fejlesztési Bank.
A Magyar Fejlesztési Bank a koronavírus-járvány gazdasági hatásainak ellensúlyozására legfeljebb 80 százalékos garanciát biztosít a jegybanki hátterű és a piaci hitelekhez - közölte a pénzintézet.
Újra megnyílt a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) energiahatékonysági hitelprogramja: a kamatmentes kölcsönök a Budapesten és Pest megyében található ingatlanok energetikai korszerűsítéséhez igényelhetők, kizárólag magánszemélyek által.
Szélesebb körben tenné elérhetővé a kamatmentes újraindítási gyorskölcsönt a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK), mivel nagy az érdeklődés iránta, "égnek a vonalak" - mondta Parragh László, a kamara elnöke.
A kormány döntése nyomán Kamatmentes Újraindítási Gyorskölcsön elnevezéssel indít új hitelprogramot a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) azoknak a vállalkozásoknak, amelyek a világjárványt leginkább megszenvedték.
Az eladott magyar részvények árából lehetséges, hogy többen külföldi papírokat vásároltak, 9 milliárd forintnyi friss lakossági megtakarítás landolt ugyanis külföldi részvényekben
Minden társadalom számára fontos lehet alternatív elektronikus fizetési megoldások kidolgozása a pénzforgalmi stabilitás és a monetáris szuverenitás érdekében.
A támogatott vállalati hitelek aránya a második negyedévben már csak 20 százalék volt, holott egy évvel ezelőtt még 49 százalék volt ezek aránya. Ennek tudható be az is, hogy a kkv-hitelezés visszaesett.
A lakáshiteleket annak ellenére is keresik, hogy a kamatok immár második hónapja emelkednek. Júliusban már a THM-plafon sem fogta vissza a bankokat az árazásban, egy átlagos lakáshitelnél 6,81 százalékos kamatot és 7,24 százalékos THM-et mért az MNB.
Minden magyar ügyfélnek lehetősége van, hogy használja az új fizetési megoldást. A végső döntést a fogyasztók hozzák meg, a qvik akkor terjed el, ha a fogyasztók számára kényelmes, gyors, egyszerű és biztonságos - fejtette ki.
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.ElfogadomAdatvédelmi irányelvek