Hirdetés
Kezdőlap Tech A technológiai csúcselmék mesterséges intelligencia-stopot hirdetnek a kontroll hiánya miatt
No menu items!

A technológiai csúcselmék mesterséges intelligencia-stopot hirdetnek a kontroll hiánya miatt

Illusztráció: Bigstock

A mesterséges intelligenciával foglalkozó óriásvállalatok kulcsfigurái – köztül Elon Musk – az emberiséget fenyegető veszélyektől való félelmükben azt akarják, hogy világszerte függesszék fel a nagy teljesítményű mesterséges intelligencia-rendszerek fejlesztéseit.

A cégvezetők egy közös nyílt levelet is aláírtak, amelyben a lehetséges kockázatokra figyelmeztetnek, és azt állítják, hogy a mesterséges intelligencia rendszerek kifejlesztéséért folytatott verseny elszabadult – számolt be a BBC News.

Elon Musk, a Twitter vezetője is azok közé tartozik, akik azt szeretnék, hogy legalább hat hónapra állítsák le a bizonyos kapacitás feletti mesterséges intelligenciák képzését. A nyílt levelet mellette az Apple társalapítója, Steve Wozniak és a DeepMind néhány kutatója is aláírta.

Az OpenAI, a ChatGPT mögött álló cég nemrég adta ki a GPT-4-et, egy korszerű technológiát, amely lenyűgözte a megfigyelőket azzal, hogy olyan feladatok elvégzésére is képes, mint például a képeken látható tárgyakkal kapcsolatos kérdések megválaszolása.

A Future of Life Institute által kiadott és a neves szakemberek által aláírt levél azt kéri, hogy a fejlesztést ideiglenesen állítsák le ezen a szinten, és figyelmeztetnek a jövőbeli, fejlettebb rendszerek által jelentett kockázatokra.

Az emberekkel versenyképes intelligenciával rendelkező mesterséges intelligencia rendszerek mélyreható kockázatokat jelenthetnek a társadalomra és az emberiségre nézve” – áll a levélben.

A Future of Life Institute egy nonprofit szervezet, amelynek küldetése, hogy “az átalakuló technológiákat a szélsőséges, nagymértékű kockázatoktól az élet javára irányítsa“.

Musk, a Twitter tulajdonosa és a Tesla autógyár vezérigazgatója a szervezet külső tanácsadójaként szerepel.

A levél szerint a fejlett mesterséges intelligenciát körültekintően kell fejleszteni, ehelyett azonban “az elmúlt hónapokban a mesterséges intelligenciával foglalkozó laboratóriumok kontrollálatlan versenyfutásba kezdtek az egyre erősebb digitális elmék kifejlesztése és bevetése érdekében, amelyeket senki – még a létrehozóik sem – nem tud megérteni, vagy megbízhatóan irányítani“.

A levél arra figyelmeztet, hogy a mesterséges intelligenciák téves információkkal áraszthatják el az információs csatornákat, és automatizálással helyettesíthetik a munkahelyeket.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Velence keményen meglépte, amit a turistáknak ígért

Velence új fejezetet nyitott a turizmusban: a csodás olasz turistaparadicsom lett a világ első városa, amely csütörtökön bevezette a turisták számára a fizetős rendszert, hogy ezzel próbálja ritkítani a csatornáin tolongó tömegeket, de a díj tiltakozást váltott ki néhány lakos részéről, akik azt mondták, hogy nem akarnak egy vidámparkban élni.

Két hetet adtak, hogy csökkentsék az üzemanyagárakat

Nagy Márton közölte a kormány döntését: két hetet adott a kabinet a MÁSZ tagjainak, hogy önkéntesen a régiós átlag szintjére csökkentsék az üzemanyagárakat.

A Mol jelentős eredményeket ért el 2023-ban

A Mol-csoportnak az "egyáltalán nem támogató" feltételek mellett is sikerült helytállnia, és bár pénzügyi teljesítménye tavaly elmaradt a 2022-es rekordévitől, operációs és stratégiai szempontból egyaránt jelentős eredményeket ért el.

A 4 évszakos abroncsban egyre jobban hiszünk

Ellentmondásos számok láttak napvilágot az európai abroncspiacon. A legfontosabb üzenet: a piacon a téli abroncs mellett a négyévszakos eladása növekedett a legjobban.
Hirdetés

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Hirdetés

Gazdaság

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.