Hirdetés
Kezdőlap Világgazdaság Áramdíj-pótlék, szén-dioxid-adó. Csökkentést kérnek a német iparkamarák
No menu items!

Áramdíj-pótlék, szén-dioxid-adó. Csökkentést kérnek a német iparkamarák

Az ökoáram-termelés támogatására az áramdíjat megfejelő pótlék megemelésére számít jövőre a német ipar- és kereskedelmi kamarák szövetsége, a DIHK.

Eric Schweitzer

Eric Schweitzer, a DIHK (Deutscher Industrie- und Handelskammertag e.V.) elnöke nyilatkozatában közölte, hogy a nagy német áramszolgáltató vállalatok esedékes döntésétől az áramdíjakra kivetett, a megújítható energiaforrások kiaknázásának a támogatását szolgáló pótdíj összegének a megemelésére számítanak.

Németország ezzel “bebetonozza magát” a legdrágább árammal dolgozó európai országként kivívott pozíciójába – mondta.

Németországban a megújítható energiaforrások áramtermelésben betöltött szerepének a növelését célzó törvény (Erneuerbare-Energien-Gesetz) rendelkezésének az értelmében pótdíjat (EEG-Umlage) vetnek ki az áramszámlákra.

A pótdíj 2010-ben 2,05 cent volt kilowattóránként, ami 2017-re 6,88 centre emelkedett, majd 2018-ban 6,79 centre, 2019-ben pedig 6,405 centre változott.

Német kamarai szövetség: ” Az áramdíj-pótlékot sokkal nagyobb mértékben kellene csökkentenie a kormánynak…”

Eric Schweitzer kiemelte, hogy a német vállalatok körében évek óta nem volt olyan rossz a német energiaipari fordulat megítélése mint mostanság és ehhez járul még az egyre romló konjunkturális helyzet is. Mindezek együttesen hátrányosan befolyásolják Németország versenyképességét ipari telephelyként, amit a kormánynak figyelembe kellene vennie klímavédelmi programjának összeállításakor. Különös tekintettel a kivetni tervezett szén-dioxid-adóra.

A DIHK elnöke ugyanakkor jó jelnek nevezte a kormány kinyilvánított szándékát az áramdíj-pótlék csökkentésére a klímavédelmi törvénytervezet keretében. A díjpótlékból származó bevétel 2021-re tervezett 900 millió eurós csökkentése azonban nem áll arányban a költségvetési bevételeknek a kivetni tervezett szén-dioxid-adótól várt 3,6 milliárd eurós növekedésével – mutatott rá.

“Az áramdíj-pótlékot sokkal nagyobb mértékben kellene csökkentenie a kormánynak ahhoz, hogy be is tudja váltani a szén-dioxid-kibocsátás költségesítéséből befolyt összegeknek a gazdaságba és a lakossági fogyasztókhoz való visszaforgatására tett ígéretét” – fogalmazott Eric Schweitzer.
Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

2030-ig megkétszereződik a geotermikus energia hazai felhasználása

Március elején nyílt meg a Svájci Alap forrásaiból finanszírozott 5,3 milliárd forintos felhívás egyebek mellett meglévő termálkutak korszerűsítésének vagy állami tulajdonban levő szénhidrogén-kutak termálkúttá alakításának támogatására

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Új otthonfelújítási támogatás: a szakértő szerint erre érdemes figyelni mindenkinek 

A törvényalkotói szándékkal ellentétben az akció meghirdetésének az elkövetkező egy-két hónapban negatív hatása lesz a piacra, mert a korábbi tapasztalatok azt mutatják, hogy ilyenkor még azok is kivárnak és nem vásárolnak, akiket nem is érint a kedvezmény.
Hirdetés

Hírek

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.
Hirdetés

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.