Hirdetés
Kezdőlap Autóipar BMW: kartellbírság árnyékolja a kiszállítási rekordot
No menu items!

BMW: kartellbírság árnyékolja a kiszállítási rekordot

Sorban a kilencedik első negyedévi kiszállítási rekord mellett is jelentős eredménycsökkenést könyvelt el az első negyedévben a BMW AG személygépkocsi üzletága a várható uniós kartellbírságra elkülönített milliárdos összeg miatt.

A mérlegbeszámoló alapján a BMW AG az első negyedévben 605 333 BMW, MINI és Rolls-Royce márkájú személygépkocsit szállított ki megrendelőinek, 0,1 százalékkal többet a 2018 első negyedévi 604 629 autónál, miközben a világpiaci személygépkocsi forgalom az első negyedévben 5,2 százalékkal csökkent.

A csoport BMW márkából 0,4 százalékkal többet, 519 ezret szállított ki 517 ezer után, a MINI márkából 1,8 százalékkal kevesebbet, 84 ezret 86 ezer után, a Rolls-Royce márkából pedig 49,4 százalékkal többet, 1206-ot 807 után. A MINI eladásai csökkentek ugyan, de az idei első negyedéve még ezzel együtt is a márka történetének második legjobb első negyedéve lett.

Az idei volt a BMW AG csoport sorban a kilencedik első negyedévi eladási rekordja. A kiszállítások 0,1 százalékos növekedése mellett a gyártott darabszám az első negyedévben 1,3 százalékkal 672 ezerre növekedett 663 ezerről.

A 3,1 százalékkal zsugorodó európai autópiacon a BMW 0,1 százalékkal növelte eladásait, ezen belül Németországban 6,3 százalékkal, Nagy-Britanniában 1,8 százalékkal. A német autópiac összességében mindössze 0,2 százalékkal bővült az első negyedévben, a nagy-britanniai pedig 2,4 százalékkal zsugorodott. Az első negyedévben 10,1 százalékkal zsugorodó kínai piacon pedig a BMW 10,2 százalékkal növelte eladásait.

A BMW AG 22,462 milliárd euró értékesítési árbevételt ért el az idei első negyedévben, 0,9 százalékkal kisebbet a 2018 első negyedévi 22,665 milliárd eurónál. Ezen belül a személygépkocsi üzletág forgalma 0,6 százalékkal 19,213 milliárd euróra csökkent 19,326 milliárd euróról.

A BMW AG csoport adó előtti nyeresége 75,7 százalékkal 762 millió euróra csökkent 3,139 milliárd euróról, ezen belül a személygépkocsi üzletág idei első negyedévi adózás előtti nyeresége 27 millió euró veszteségbe fordult az egy évvel korábbi 2,281 milliárd euró nyereségből.

A csoport első negyedévi nettó nyeresége 74,2 százalékkal 588 millió euróra csökkent a 2018. első negyedévi 2,282 milliárd euróról. A személygépkocsi üzletág nettó nyeresége az adó előttivel szemben már nem lett negatív, 24 millió euróra csökkent 1,636 milliárd euróról.

A BMW csoport 1,4 milliárd eurót különített el első negyedéves eredménye terhére a német autógyárak között az emissziós értékek mérésében létrejött állítólagos megállapodás miatt az Európai Bizottságnál indult kartellvizsgálatot esetleg követő bírság fedezeteként. Emiatt éves tervében is 4,5-6,5 százalékos bevételarányos jövedelmezőségre számít személygépkocsi üzletágában a 2018-as 7,2 százalék után.

A BMW csoport eladásainak kismértékű növekedését várja az idén a 2018-as 2,490 millió kiszállított személygépkocsi után. Adó előtti eredménye a tavalyi 9,627 milliárd euró után az idén 9,815 milliárd euróra emelkedik, a konszernnél foglalkoztatottak száma pedig a tavalyi 135 ezres szinten stagnál majd. (MTI)

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Az Otthonfelújítási program felhívását szakmai egyeztetés előzi meg

Júniustól indul az Otthonfelújítási program, amellyel a kormány a családokat és a magyar gazdaság növekedését is támogatja, a programban június 3-tól az MFB Pontokon keresztül lehet részt venni.

Megkezdte működését Bécs első zöldhidrogén-üzeme

Az emelkedőkkel és gyakori megállókkal tarkított vonalon jövő évtől tíz portugál gyártmányú, akadálymentes CaetanoBus szállítja majd az utasokat. 

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

2030-ig megkétszereződik a geotermikus energia hazai felhasználása

Március elején nyílt meg a Svájci Alap forrásaiból finanszírozott 5,3 milliárd forintos felhívás egyebek mellett meglévő termálkutak korszerűsítésének vagy állami tulajdonban levő szénhidrogén-kutak termálkúttá alakításának támogatására
Hirdetés

Hírek

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.
Hirdetés

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.