Kezdőlap Címkék Bizalmi index

bizalmi index

Enyhén javult, de negatívban maradt a cégek bizalmi indexe

Továbbra is a negatív tartományban maradt a magyarországi mikro-, kis- és középvállalkozások egyéves várakozásait jelző bizalmi index az utolsó negyedévben, a mutató azonban az előző negyedévi mínusz 14-ről mínusz 7 pontra javult az év végére - közölte a K&H-csoport.

GKI: több mint egyéves mélyponton a konjunktúraindex

A GKI konjunktúraindexe júliusban több mint egyéves mélypontra esett. Idén április óta az üzleti várakozások mintegy 8, a fogyasztóiak több mint 20 ponttal estek, ugyanakkor júliusban a cégek és a lakosság pesszimizmusa hasonló mértékben erősödött.

GKI: csökkent a konjunktúraindex, erősödött az áremelési szándék

A januári emelkedés után februárban hibahatáron belül, de csökkent a GKI konjunktúraindexe, amely a lakossági bizalmi index és az üzleti bizalmi index súlyozott átlaga. A mutató az előző havi 0,1 pontról mínusz 0,5 pontra változott - közölte a GKI Gazdaságkutató Zrt.

Váratlanul romlott a fogyasztói bizalom az EU-ban

A várt javulás helyett romlott a fogyasztói bizalom az euróövezetben és az Európai Unióban februárban.

Pesszimistább az üzleti szféra – negatívban a konjunktúraindex

Decemberben az üzleti szféra nagyon pesszimistán tekintett a magyar gazdaság jövőjére, de a fogyasztók bizakodóbbá váltak - közölte a GKI Gazdaságkutató.

GKI: két év után újra pozitív tartományban a konjunktúraindex

Októberben új lendületet vett és kétéves csúcsára emelkedett a GKI konjunktúraindexe. Az üzleti várakozások 2019 májusában voltak utoljára ilyen kedvezőek, a fogyasztói várakozások pedig háromhónapos romlás után javultak vissza idei júniusi szintjükre.

GKI: harmadik hónapja romlanak a fogyasztói várakozások

Szeptemberben stagnálásra váltott a GKI konjunktúraindexe. Az üzleti várakozások hónapok óta tartó javulása már csak hibahatáron belüli volt, a fogyasztói várakozások pedig harmadik hónapja romlottak.

GKI: javultak az üzleti, romlottak a fogyasztói várakozások

A GKI felmérése szerint az üzleti várakozások augusztusban kissé javultak, a fogyasztóiak viszont július után augusztusban is némileg romlottak.

A kkv-k kisebb járványt valószínűsítenek – nőtt a bizalmi index

A mikro-, kis- és középvállalkozások 76 százaléka az év hátralevő részében már a tavaszinál enyhébb járványhelyzetre számít, harmaduk egyáltalán nem is kalkulál üzleti terveiben egy következő hullámmal - közölte a K&H.

GKI: a fogyasztók optimistábbak, a cégek pesszimistábbak lettek

A GKI konjunktúraindexe az áprilisi, példátlanul nagy emelkedés után májusban és júniusban is tovább nőtt, ezzel elérte tavaly év eleji, vagyis a járvány előtti szintjét - közölte a GKI Gazdaságkutató.

GKI: derűsebb üzleti és fogyasztói várakozások

A GKI konjunktúraindexe januárban érezhetően emelkedett, a járvány kezdete óta a legmagasabb értékét érte el, de áprilisi zuhanásának még így is csak alig több mint felét dolgozta le. Az év első hónapjában az üzleti és a fogyasztói várakozások is javultak - közölte a GKI Gazdaságkutató.

GKI: visszatért a pesszimizmus az üzleti szférába

Az üzleti várakozások zuhanásának következményeként a GKI konjunktúraindexe novemberben nagyot esett, a nyár eleji szintje alá csökkent. A magyar gazdaság jövőjének megítélése az üzleti szférában április óta nem volt a novemberihez hasonlóan pesszimista.

GKI: minimálisan erősödött a fogyasztói bizalom

A GKI fogyasztói bizalmi indexe három hónapos esés után novemberben minimálisan emelkedett - közölte a GKI Gazdaságkutató.

GKI: derűsebb üzleti, borúsabb fogyasztói hangulat

A GKI konjunktúraindexe októberben kissé javult, de továbbra sem érte el júliusi szintjét. Az üzleti várakozások pozitív irányba mozdultak, a lakosságiak viszont már negyedik hónapja romlanak.

GKI: optimistább fogyasztói és üzleti várakozások

A fogyasztók és az üzleti szolgáltató cégek javuló várakozásainak köszönhetően júliusban a GKI konjunktúraindexe enyhén, 2 ponttal mínusz 18,2 pontra emelkedett - közölte a GKI Gazdaságkutató.

GKI: túl a sokkon – erősödő üzleti bizalom

Az üzleti bizalmi index emelkedésének köszönhetően júniusban az előző havinál nagyobb mértékben nőtt a GKI konjunktúraindexe, 7,6 ponttal mínusz 20,5 pontra. A mutató azonban így is csak 44 százalékát dolgozta le két hónap alatt az áprilisi zuhanásának.

GKI: optimista üzleti hangulat – bizakodóbb fogyasztók

Novemberben az üzleti várakozások markánsan, a fogyasztók várakozásai pedig minimálisan javultak, így kéthavi csökkenés után jelentősen emelkedett a GKI konjunktúraindexe, de nem érte el augusztusi szintjét.

GKI: javultak az üzleti várakozások – a fogyasztók kevésbé bizakodók

Az áprilisi kétéves mélypont után májusban kissé emelkedett a GKI konjunktúraindexe. Az üzleti várakozások szerény javulást mutatnak, míg a fogyasztói várakozások kismértékben romlottak.

Beruházási hullám várható a kkv-szektorban?

Rég nem látott optimizmus lett úrrá a hazai kkv szektoron, a mikro-, kis -, és középvállalkozások körében végzett felmérést tükröző K&H kkv bizalmi index szerint.

Friss

15 ezer alumínium dobozt gyűjtöttek össze a Hungaroringen

A visszaváltási rendszer fő célja, hogy Magyarországon is minél többen váltsák vissza az italcsomagolásukat

A munkanélküliségi ráta 4,2 százalék júniusban

A munkakeresés átlagos időtartama 10,0 hónap volt, az összes munkanélküli 35 százaléka 3 hónapnál rövidebb ideje, míg 36 százaléka legalább egy éve keresett állást.

NTAK – A Magyar Nagydíj és az Ed Sheeran-koncert mindent vitt

Mogyoródon szállt meg a legtöbb turista, csaknem 2000 vendégéjszakát töltve a három nap során.

 Veszteséges zárás az európai tőzsdéken

Gyenge kezdés után indexveszteséggel fejezték be a csütörtöki kereskedést a főbb európai értékpapírpiacok, London kivételével.

Hírek

Gyengült szerdán a forint

Az eurót délután hat órakor 393,44 forinton jegyezték a reggel hét órai 390,28 forintos állás után.

Kína drámai kamatlábcsökkentéssel pörgetné fel a gazdaságot

AKínai Kommunista Párt Központi Bizottságának közelmúltbeli ülése után komoly szándék mutatkozik, hogy a világ második legnagyobb gazdasága ismét növekedési pályára álljon.

Mi várható a héten? Adatok az államháztartásról és a fogyasztói árakról

Hétfőn teszi közzé a Pénzügyminisztérium (PM) az államháztartás központi alrendszerének június végi helyzetéről a gyorstájékoztatóját.

Tőzsde – Veszteséges zárás az európai tőzsdéken

Az európai kereskedési idő végén a WTI nyersolaj 1,50 százalékkal drágult a nemzetközi kereskedelemben, hordónként 79,99 dollárra, a Brent ára pedig 1,28 százalékkal nőtt, 80,64 dollárra.

Csökkenő forgalom mellett csúcsra emelkedett a BUX a héten

Szijjártó Péter külügyminiszter szerdán Bakuban jelentette be a Shah Deniz gázmező 5 százalékos részesedésének megvásárlását, a tranzakciót a harmadik negyedévben fogják lezárni.

Vegyesen alakult csütörtök reggelre a forint árfolyama

Vegyesen alakult a forint árfolyama csütörtök reggelre az előző esti jegyzéshez képest.

Iránykereséssel, illetve kis pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden a BÉT részvényindexe, a BUX 1073,29 pontos, 1,55 százalékos csökkenéssel 68 385,55 ponton zárt.

Devizapiac – Vegyesen alakult hétfő reggelre a forint árfolyama

A péntek esti jegyzése alapján májust pozitív mérleggel zárta a forint, 0,3 százalékkal erősödött az euróval és a svájci frankkal szemben, és 2,0 százalékkal erősödött a dollár ellenében.

Gazdaság

Majdnem 70 millió forint bírság a Raiffesen banknak és lízingcégének

A pénzügyi felügyelet kifogásolta, hogy a compliance (szabályozási megfelelési) terület beszámolói nem minden szempontból feleltek meg a jogszabályban elvártaknak.

MNB: 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot a monetáris tanács

A monetáris szigor pozitív reálkamat biztosításával járul hozzá a pénzügyi piaci stabilitás fenntartásához, valamint az inflációs cél fenntartható eléréséhez

A1 besorolással látta el a Moody’s az MBH Jelzálogbank jelzáloglevél-programját

A jelzáloglevelek kibocsátásával szerzett forrásokból az MBH Jelzálogbank refinanszírozási hitelt nyújt partnerbankjainak, ezáltal támogatva a főként a lakosság körében végzett jelzáloghitelezési tevékenységüket.