Kezdőlap Címkék Drágulás

drágulás

Ráterhelik az inflációt a bankok a bankszámlákra, drágább lesz az utalás is

Sorban teszik közzé a bankok, hogy az infláció mértékével emelik a bankszámlák díjait. Több bank pedig már eleve beépítette ezt az emelést az üzletszabályzatába – írja a Bank360.hu. Drágább lesz a számlavezetés, az átutalás, a készpénzfelvétel, a bankkártya és az sms is.  

Drágább lesz idén a karácsonyfa is

Idén csaknem 10 százalékkal drágulhatnak a karácsonyfák tavalyhoz képest, a kereslet háromnegyedét fedezi a belföldi termelés - közölte a Magyar Díszkertészek Szakmaközi Szervezete.

Nincs hiány, mégis nagyot drágult a tojás

Továbbra sincs hiány tojásból, és a drágulás ellenére az alapvető élelmiszerek közül még mindig ez az egyik legolcsóbb - közölte a Magyar Tojóhibrid-tenyésztők és Tojástermelők Szövetsége.

Hatalmasat drágulhat a sör Németországban

Robbanásszerűen, akár 30 százalékkal drágulhat a sör az idén Németországban a főzdék szövetségének (Deutscher Brauer-Bund, DBB) becslése szerint.

Idén jóval drágább lesz a hálaadási vacsora Amerikában

Hiánycikk lett az amerikai hálaadási pulyka és az ünnepi vacsora egyéb hozzávalói a globális ellátási láncokban jelentkező problémák miatt - jelentette a The Wall Street Journal hozzátéve, hogy jelentősen drágulnak az élelmiszerek az Egyesült Államokban.

Elemzők: az infláció lassulásához nem elég a monetáris szigorítás

A várakozásokat meghaladóan gyorsult az infláció októberben. Az áremelkedés lassulásához szükséges a monetáris politika szigorítása, de az önmagában nem elégséges - kommentálták a Központi Statisztikai Hivatal friss jelentését elemzők.

MNB: az üzemanyagok és az élelmiszerek húzták fel az inflációt

Októberben az éves összevetésben számított infláció 6,5 százalék volt. Az előző hónaphoz képest az infláció 1,0, a maginfláció 0,7 százalékponttal emelkedett. Az infláció növekedésének hátterében elsősorban az üzemanyagok, az iparcikkek és az élelmiszerek áremelkedése áll - közölte a Magyar Nemzeti Bank.

KSH: októberben 6,5 százalékra gyorsult az infláció

Októberben a fogyasztói árak átlagosan 6,5 százalékkal voltak magasabbak az egy évvel korábbinál. Az elmúlt egy évben az üzemanyagok, illetve a szeszes italok, dohányáruk ára emelkedett jelentősen. A fogyasztói árak egy hónap alatt átlagosan 1,1 százalékkal nőttek - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.

Lengyelország. Hét százalék közelébe gyorsult az infláció

Októberben éves és havi összevetésben is gyorsult a fogyasztói árak emelkedése Lengyelországban.

Német infláció – 1993 óta nem volt ekkora drágulás

A németországi infláció októberben 28 éves csúcsra emelkedett - jelentette a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis.

Lakáspiac – Duna House: további drágulás várható

A magyar lakáspiac az árakat tekintve a középmezőnyhöz tartozik Európában. Az idei év második felében további drágulás és aktív piac várható. Az áremelkedés mértéke éves szinten 5-10 százalék lesz - közölte a Duna House.

Uniós infláció. Három tagállamban is 5 százalékos drágulás

Augusztusban a magas energiaárak miatt tízéves csúcsra gyorsult az infláció az euróövezetben. Az Európai Unióban szintén emelkedtek a fogyasztói árak, a legmagasabb inflációt Lengyelországban, Észtországban és Litvániában mérték.

Románia – drágulás. Állami segítség kell a családi energiaszámlák kifizetésére

Romániában jelentősen emelkedtek az energiaárak. A bukaresti kormány a háztartások csaknem kétharmadának adna támogatást a villamosenergia- és gázszámlák kifizetéséhez - jelentette be Virgil Popescu...

KSH: júliusban is gyorsult a termelői árak emelkedése

Júliusban a belföldi értékesítési árak 18,3 százalékkal, az export értékesítési árak 13,0 százalékkal növekedtek az egy évvel korábbiakhoz viszonyítva. Az ipari termelői árak átlagosan 14,8 százalékkal magasabbak voltak, mint egy évvel korábban - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.

Elszálló építőanyagárak – a 120 százalékos drágulás sem ritka

Két hónapja vizsgálja a fogyasztóvédelem az építőipari alapanyagok piacán tapasztalható visszás jelenségeket. Az eddig felkeresett félezer kereskedő 60 százalékát érték jogsértésen, háromnegyedénél áremelkedést, harmaduknál pedig készlethiányt tapasztaltak.

Covid-hatás. Tavaly kapósak voltak a nyaralók

A járvány felerősítette a nyaralók iránt évek óta tartó keresletnövekedést. Az előzetes adatok alapján tavaly 7 ezer nyaraló cserélt gazdát, ami 20-25 százalékkal több 2019-hez képest

Emelkedő agrárárak – nagyot drágult a burgonya és a tojás

Júniusban 20,5 százalékkal magasabb volt a mezőgazdasági termékek átlagos felvásárlási ára az egy évvel korábbinál. Ez 3,1 százalékponttal nagyobb emelkedés az egy hónappal korábbi 17,4 százaléknál. A legnagyobb drágulást a burgonya és a tojás mutatta - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.

Drágulnak az elektromos autók – nagy az EU kereslete

Tovább drágulhatnak az elektromos autók: a járművekhez és az akkumulátoraikhoz használt fémek iránti kereslet is felfelé húzza az árakat - derül ki a Coface hitelbiztosító elemzéséből.

Nincs vége a baromfihús drágulásának

A takarmányárak 30-35 százalékkal emelkedtek tavaly szeptember óta, és mivel a tápok az élőbaromfi-előállítás önköltségének kétharmadát teszik ki, minimum 20-25 százalékkal kellett volna emelkedniük a termelői baromfiáraknak - mondta a Baromfi Termék Tanács elnök-igazgatója.

Építőipar – drágulás. Tízből hat kereskedőnél jogsértést találtak

Július elejétől a fogyasztóvédelem is bekapcsolódott az építőanyagok piacán tapasztalható visszás jelenségek fokozott vizsgálatába: a hatóság a helyszíni ellenőrzések első négy hetében a forgalmazók 61 százalékánál tárt fel jogsértést - jelentette be Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) államtitkára.

Friss

A Bükk-vidék Geopark elnyerte az UNESCO Globális Geopark címet

A geoparkok fontos szerepet töltenek be a vidéki térségek fejlesztésében a földtudományi értékekre alapuló, a helyi szolgáltatókat helyzetbe hozó fenntartható geoturizmus által

Baj van: több büntetést szabott ki a Nébih

Egy kicsivel rosszabbak lettek a számok, mint korábban, ez valószínűleg annak a kereskedői viselkedésnek köszönhető, amivel megpróbálják a fogyasztás visszaesése miatt kiesett nyereséget visszapótolni

MBH Bank: 345,3 milliárd forint korrigált adózás előtti eredmény 2023-ban

A társaság a tavalyi évben 350 millió euró értékben sikeres nemzetközi kötvénykibocsátást hajtott végre.

A kíberbűnözők mindig a könnyebb utat választják: az ügyfeleket veszik célba

A Magyar Államkincstár aktív részt vállal a KiberPajzs együttműködésben, amely a Bankszövetség és a Magyar Nemzeti Bank kezdeményezésére jött létre.

Hírek

Enyhe emelkedéssel nyithat a tőzsde az elemző szerint

Enyhe emelkedéssel nyithat szerdán a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője szerint.

Elemző: iránykereséssel nyithat a tőzsde

Hétfőn a BÉT részvényindexe, a BUX 141,21 pontos, 0,22 százalékos csökkenéssel, 65 095,72 ponton zárt.

A héten várható: Az MNB kamatdöntő ülést tart, államháztartási adatok

Tavaly decemberben a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 655 600, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 451 300 forint volt.

Devizapiac – Gyengült a forint reggel

Gyengült a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben péntek reggel.

Elemző: átlag feletti forgalomban emelkedett a tőzsde

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 462 pontos, 0,71 százalékos emelkedéssel, 65 450,33 ponton zárt hétfőn.

BÉT – Emelkedő forgalomban csökkent a BUX a héten

Emelkedő forgalom mellett csökkent a héten a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe,

NAV: már elérhetők az adóbevallási tervezetek

A bevallási tervezet ugyanis csak azokat a bevételi, jövedelmi adatokat tartalmazza, amelyek a NAV rendelkezésére állnak a munkáltatók és kifizetők bevallásai, adatszolgáltatása révén.

Elemző: a Richter húzta le a BUX-ot

A részvénypiac forgalma 28,7 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.

Gazdaság

MBH Bank: 345,3 milliárd forint korrigált adózás előtti eredmény 2023-ban

A társaság a tavalyi évben 350 millió euró értékben sikeres nemzetközi kötvénykibocsátást hajtott végre.

Stabil kilátással megerősítette az OTP-bankok besorolásait a Moody’s

A hitelminősítő kiemeli, hogy az OTP finanszírozása stabil, és mindenekelőtt a betétállományra épül.

Az MBH Bank lett a Fundamenta többségi tulajdonosa

A Fundamenta ezentúl az MBH Bank konszolidált leányvállalataként, de önállóan működik tovább