Kezdőlap Címkék építőanyagárak

építőanyagárak

Az EU beperli Magyarországot az építőanyagárak rögzítése miatt

Az Európai Bizottság bejelentette, hogy keresetet indít Magyarországgal szemben az uniós bíróságon az egyes építőanyagok rögzített árát bevezető szabályok, a rögzített árak be nem tartása esetén fizetendő súlyos büntetőadók, valamint az építőanyagokra és az építőipari nyersanyagokra vonatkozó termelési kötelezettségek miatt.

Árcsökkenést várnak az építőanyag-kereskedők

Árcsökkenést prognosztizál az építési termékek egy részénél az építőanyag-kereskedő vállalkozások többsége, ugyanis a korábban tapasztalt beszerzési nehézségek már megszűntek.

Nem boldogok az az építőanyag-kereskedők, válságtanácskozást tartottak

Rendkívüli Kereskedői Konferenciát rendezett a Mapei Kft., hogy segítsen felkészülni az ágazat küszöbön álló válságára. A budaörsi rendezvényen mintegy 70 építőanyag-kereskedés képviselője vett részt.

ÉVOSZ: a háború stagnálást okoz az építőiparban

Az év elején még az építőipari termelés 5-6 százalékos növekedését prognosztizálta az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ), az orosz-ukrán háború tükrében azonban már stagnálásra számít.

Mapei: fékezett export mellett is nőtt a forgalom

A budaörsi székhelyű építőipari segédanyaggyártó cég belföldi forgalma 22 százalékkal nőtt 2021-ben. A kivitel 15,6 százalékkal csökkent, az év közben bevezetett önkéntes exportkorlátozás miatt.

10-20 százalékos áremelésre készülnek az építőanyaggyártók

Az építőanyaggyártók költségeit hónapok óta növeli az energia és a fuvarozás drágulása, ráadásul az alap- és nyersanyagpiaci árak az első fél évben tapasztalt magas szinten stabilizálódtak, így a gyártók több terméküknél 10-20 százalékos áremelésre kényszerülnek 2022-ben.

Nagy a bizonytalanság az építőiparban – figyelmeztet a Mapei

Az építőipari piac bizonytalansága miatt az anyagbeszerzés körültekintő tervezésének fontosságára hívja fel a figyelmet Mapei.

Vége az építőanyagok drágulásának – kevesebb a jogsértés is

Az összehangolt kormányzati fellépés hatására az építőanyag-piacon korábban tapasztalt áremelkedés nemcsak megállt, hanem számos termékkörben érdemi mérséklődés is mutatkozik - közölte Cseresnyés Péter kereskedelempolitikáért és fogyasztóvédelemért felelős államtitkár.

Építőipar – alapanyaghiány. Marad az exportkorlátozás

A kormány 2022. január 3-ig meghosszabbítja az építőipari alapanyagok exportjára vonatkozó bejelentési, regisztrációs kötelezettségeket - jelentette be az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) parlamenti és stratégiai államtitkára.

Téglapiac – GVH vizsgálat: piaci eszközökkel törhetők le az árak

Fokozható a verseny a téglagyártásban, a piaci koncentráció oldásával, a hazai gyártás bővítését támogató állami ösztönzőkkel lehet olcsóbb a tégla idehaza. Ez olvasható ki a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) beszámolójából.

Enyhül a feszültség – csökkent az építőanyagok ára

Enyhül az áremelkedés miatti építőipari feszültség: szeptember elejétől a kritikus építőanyagok (fa, acél) ára 10-15 százalékkal mérséklődött.

Elszálló építőanyagárak – a 120 százalékos drágulás sem ritka

Két hónapja vizsgálja a fogyasztóvédelem az építőipari alapanyagok piacán tapasztalható visszás jelenségeket. Az eddig felkeresett félezer kereskedő 60 százalékát érték jogsértésen, háromnegyedénél áremelkedést, harmaduknál pedig készlethiányt tapasztaltak.

Téglapiac – drágulás. Állami ösztönzőket javasol a GVH

Versenyfelügyeleti eljárás indítására nem látott okot a kerámia-falazóelemek piacán a Gazdasági Versenyhivatal. Állami ösztönzőket viszont javasol a kormánynak a hazai gyártás bővítésére.

Elemzők: az építőanyagok drágulása visszavetheti a beruházásokat

Az alapanyaghiány és a durva áremelkedés a beruházások elhalasztását idézheti elő, és ezzel a későbbiekben fékezheti az építőipari termelés dinamikus növekedését - kommentálták elemzők a legfrissebb statisztikai adatokat.

Kitört a tetőfelújítási láz – faanyagból kritikus az áruhiány

Elsősorban a felújítások pörgetik az építőanyag-kereskedések forgalmát: az állami támogatások hatására minden korábbinál jobban bővült a tetőfedéshez és újabban a kertépítéshez szükséges anyagok iránti kereslet. Faanyagból immár kritikus mértékű az áruhiány.

Friss

15 ezer alumínium dobozt gyűjtöttek össze a Hungaroringen

A visszaváltási rendszer fő célja, hogy Magyarországon is minél többen váltsák vissza az italcsomagolásukat

A munkanélküliségi ráta 4,2 százalék júniusban

A munkakeresés átlagos időtartama 10,0 hónap volt, az összes munkanélküli 35 százaléka 3 hónapnál rövidebb ideje, míg 36 százaléka legalább egy éve keresett állást.

NTAK – A Magyar Nagydíj és az Ed Sheeran-koncert mindent vitt

Mogyoródon szállt meg a legtöbb turista, csaknem 2000 vendégéjszakát töltve a három nap során.

 Veszteséges zárás az európai tőzsdéken

Gyenge kezdés után indexveszteséggel fejezték be a csütörtöki kereskedést a főbb európai értékpapírpiacok, London kivételével.

Hírek

Gyengült szerdán a forint

Az eurót délután hat órakor 393,44 forinton jegyezték a reggel hét órai 390,28 forintos állás után.

Kína drámai kamatlábcsökkentéssel pörgetné fel a gazdaságot

AKínai Kommunista Párt Központi Bizottságának közelmúltbeli ülése után komoly szándék mutatkozik, hogy a világ második legnagyobb gazdasága ismét növekedési pályára álljon.

Mi várható a héten? Adatok az államháztartásról és a fogyasztói árakról

Hétfőn teszi közzé a Pénzügyminisztérium (PM) az államháztartás központi alrendszerének június végi helyzetéről a gyorstájékoztatóját.

Tőzsde – Veszteséges zárás az európai tőzsdéken

Az európai kereskedési idő végén a WTI nyersolaj 1,50 százalékkal drágult a nemzetközi kereskedelemben, hordónként 79,99 dollárra, a Brent ára pedig 1,28 százalékkal nőtt, 80,64 dollárra.

Csökkenő forgalom mellett csúcsra emelkedett a BUX a héten

Szijjártó Péter külügyminiszter szerdán Bakuban jelentette be a Shah Deniz gázmező 5 százalékos részesedésének megvásárlását, a tranzakciót a harmadik negyedévben fogják lezárni.

Vegyesen alakult csütörtök reggelre a forint árfolyama

Vegyesen alakult a forint árfolyama csütörtök reggelre az előző esti jegyzéshez képest.

Iránykereséssel, illetve kis pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden a BÉT részvényindexe, a BUX 1073,29 pontos, 1,55 százalékos csökkenéssel 68 385,55 ponton zárt.

Devizapiac – Vegyesen alakult hétfő reggelre a forint árfolyama

A péntek esti jegyzése alapján májust pozitív mérleggel zárta a forint, 0,3 százalékkal erősödött az euróval és a svájci frankkal szemben, és 2,0 százalékkal erősödött a dollár ellenében.

Gazdaság

Majdnem 70 millió forint bírság a Raiffesen banknak és lízingcégének

A pénzügyi felügyelet kifogásolta, hogy a compliance (szabályozási megfelelési) terület beszámolói nem minden szempontból feleltek meg a jogszabályban elvártaknak.

MNB: 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot a monetáris tanács

A monetáris szigor pozitív reálkamat biztosításával járul hozzá a pénzügyi piaci stabilitás fenntartásához, valamint az inflációs cél fenntartható eléréséhez

A1 besorolással látta el a Moody’s az MBH Jelzálogbank jelzáloglevél-programját

A jelzáloglevelek kibocsátásával szerzett forrásokból az MBH Jelzálogbank refinanszírozási hitelt nyújt partnerbankjainak, ezáltal támogatva a főként a lakosság körében végzett jelzáloghitelezési tevékenységüket.