fogyasztás
Nagy Márton: már hét hónapja folyamatosan csökken az infláció
tovább folytatódott a szankciós infláció visszaesése, augusztusban 16,4 százalékot ért el.
MNB: a pénzügyi termékösszehasonlító oldalak legyenek objektívek és közérthetőek!
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) vezetői körlevélben szólították fel a pénzügyi termékeket és szolgáltatásokat összehasonlító internetes oldalakat működtető pénzpiaci közvetítőket, hogy az ott elérhető információk objektívek, kiegyensúlyozottak, megalapozottak és közérthetőek legyenek.
Orbán főtanácsadója: hatalmas lakossági tartalék mozdulhat meg
A pandémia alatt a lakosság megtakarítási rátája akár a 11 százalékot is elérhette. A békeidőkhöz képest ez éves szinten 500-700 milliárd forintos többletmegtakarítást is jelenthet - mondta Nagy Márton.
Elemzők: nyáron kaphat lendületet a kiskereskedelem
A járványhelyzet előtti szint elérése a nyári hónapokban várható a kiskereskedelemben, a forgalom előző hónaphoz mért januári emelkedése a szabadságolási időszak végével magyarázható - kommentálták a legfrissebb adatokat elemzők.
OECD prognózis. Globálisan nő a húsfogyasztás. Nyugaton más a trendi
A népesség és a jövedelmek növekedése miatt a húsfogyasztás globálisan rohamosan nő: az egy főre jutó mennyiségben nagyok az országok és a társadalmi rétegek közötti különbségek. Régió és jövedelmi viszonytól függetlenül a szárnyasból készült termékek messze a legeladottabbak.
GKI: 6 %-os GDP csökkenés, W alakú trend várható
A kedvező harmadik negyedévi adatok alapján a korábbi 9 százalékról 7 százalékra mérsékli a negyedik negyedévi visszaesés, és 7-ről 6 százalékra az idei éves GDP-csökkenés mértékét a GKI legfrissebb, decemberi előrejelzésében.
Kiskereskedelem. Már pótoljuk az elmaradt fogyasztást
A következő hónapokban további javulás várható a kiskereskedelmi forgalomban, de a járványhelyzet előtti szint legkorábban az idei év végén, a jövő év elején érhető el - vélik elemzők.
Elemzők a kiskereskedelemről: áprilisban volt a mélypont
A kiskereskedelmi forgalom májusi adatai már élénkülést mutathatnak az áprilisi mélypont után - vélik elemzők.
A GKI szerint 3,2 százalékra lassul a növekedés
Az idén 3,2 százalékra csökkenhet a magyar gazdaság növekedési üteme, de mivel az uniós átlag is elmaradhat a korábbi várakozásoktól, elérhető a 2 százalékos növekedési előny - közölte a GKI Gazdaságkutató Zrt.
A szolgáltatások és a beruházások húzták a GDP-t
A bruttó hazai termék (GDP) 4,5 százalékkal nőtt 2019 negyedik negyedévében, az egész évben pedig 4,9 százalékos volt a bővülés - erősítette meg második becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal. A növekedést a szolgáltatások és a beruházások támogatták a legerőteljesebben.
Javította növekedési prognózisát az MNB
A Magyar Nemzeti Bank megemelte növekedési várakozását: idén 4,5 százalékról 4,9 százalékra, a jövő évit 3,3 százalékról 3,7 százalékra - mondta Balatoni András, a Magyar Nemzeti Bank igazgatója.
MNB: az infláció 2022-ben térhet vissza a célra
A fogyasztóiár-index januárig az üzemanyagárak bázishatásainak és az élelmiszerárak növekedésének következtében emelkedik, majd fokozatos mérséklődést követően - várhatóan 2022-ben - a 3 százalékos inflációs célon stabilizálódik - állapítja meg a Magyar Nemzeti Bank legfrissebb Inflációs jelentése.
A fogyasztás és az export húzta az amerikai növekedést
Lassult az amerikai gazdaság növekedési üteme a harmadik negyedévben, de a vártnál erősebb ütemű volt a bővülés. A vállalati beruházások visszaesését ellensúlyozni tudta a háztartások fogyasztása és az export fellendülése.
A fogyasztás a növekedés motorja maradhat
A kiskereskedelmi forgalom augusztusi növekedési üteme megegyezett az első nyolc hónap átlagával, nem jelzi a gazdasági növekedés lassulását. Elemzők szerint a dinamikus béremelkedés magas szinten tartja a fogyasztást, és ezzel az GDP-növekedés lassulása ellen hat.
Pénzügykutató: 3,8 százalékra lassul a növekedés jövőre
A Pénzügykutató Zrt. legfrissebb elemzése szerint jövőre is kitarthat a gazdaság lendülete, de a növekedési ütem csökkenni fog: az idei 4,7 százalékról 3,8 százalékra - mondta Várhegyi Éva kutatásvezető.
GKI: idén 4,3 százalék, jövőre 2,7 százalék lesz a növekedés
Az idei évben a korábban prognosztizált 4 százalék helyett 4,3 százalékos gazdasági növekedést vár a GKI, de jövőre már 3 százalék alá lassulhat a bővülés - mondta Vértes András, a gazdaságkutató elnöke a cég negyedéves előrejelzését ismertetve.
Sörben a minőséget szeretjük – hazánk is számottevő sörexportőr
A magyar sörpiacon a mennyiség helyett a minőség hódít, a prémium sörök idén is tarolna. Kína az első,az USA a második legnagyobb sörgyártó ország. Kevesen tudják, hogy augusztus első pénteke a sör világnapja.
Nőtt a fogyasztási kedv – húsra és sörre költöttük a legtöbbet
Élelmiszerre 1835 milliárd forintot költött tavaly a magyar lakosság, háztartási vegyi árura és szépségápolási termékekre pedig 448 milliárdot. A az előbbi 7, az utóbbi 8 százalékos növekedés az előző évhez képest; az élelmiszerek közül a hús, a sör és a sajt forgalma emelkedett ki - írta a Világgazdaság a Nielsen adataira hivatkozva.
Az Európai Bizottság javított az idei magyar növekedési mutatón
Javította a magyar bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát az Európai Bizottság, a korábban várt 3,2 százalékkal szemben idén 3,4 százalékos, jövőre pedig 2,6 százalékos gazdasági növekedésre számít.
Többéves csúcson az augusztusi drágulás
Több éves csúcs. Augusztusban a fogyasztói árak átlagosan 3,4 százalékkal voltak magasabbak, mint egy évvel korábban.
Friss
Új rekordon zárt a BUX – nyerő az OTP
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 244,97 pontos, 0,42 százalékos emelkedéssel, 58 669,83 ponton, új történelmi rekordon zárt pénteken.
Az utolsó akadály is elhárult: érkezhetnek az uniós források
Az uniós pénzügyminiszterek elfogadták Magyarország módosított helyreállítási tervét,
Volánbusz: kétnapos sztrájk lesz – elégséges szolgáltatások
A vita a Volánbusz szerint nem a sztrájk lehetőségéről, hanem az időzítéséről szól.
Győztünk: újabb 2 százalékponttal csökkent az infláció
A bérek és a fizetések vásárlóerejének folyamatos növekedése megnyitja az utat a fogyasztás bővülése,.
Hírek
Együttműködési megállapodás a világ legnagyobb bankjával, az ICBC-vel
Az együttműködési megállapodásban a felek különösen nagy hangsúlyt fektetnek az infrastrukturális és zöld projektek finanszírozásának lehetőségeire.,
Európa rájött, hogy védenie kell magát
Európa gazdasági biztonságának érdekében az Európai Bizottság összeállította a kritikus fontosságú technológiai területek jegyzékét.
A game-streaming mellett bejött a vegán bor
Az értékelés során végül az 4 kategóriában összesen 12 hallgatót díjaztak.
Kamatplafon nélkül is viszik a személyi kölcsönt
Kamatplafon nélkül is viszik a személyi kölcsönt, a lakáshiteleknél ennyit hozna az új THM-maximum
Ennyit spórolnának az ügyfelek a lakáshiteleken az ármaximalizálással.
Vadbalesete volt? Már majdnem minden esetben az autóst terheli a kár
A vadászati törvény változásával július elsejétől szinte minden esetben a jármű tulajdonosának vagy üzembentartójának kell megtérítenie a vadgázoláskor keletkezett kárt.
Időzített bombán ül közel 4 millió magyar lakástulajdonos
Egy társasház nem csupán egy épület, hanem egy élő közösség, ahol minden tulajdonos felelősséggel tartozik a közös területekért is.
Kapacitáscsökkentésre kényszerül a héten a Gatwick repülőtér
A NATS közlése szerint egészségügyi okok, köztük koronavírusos megbetegedések miatt az irányítók körülbelül egyharmada nem tudja felvenni a munkát.
A DRK és EGOM közös kollekciója Esztergomban
Közös ruházati kollekciót, két márka együttműködéséből született termékcsaládot mutattak be a közelmúltban Esztergomban. A helyiek úgy vélték, hogy Esztergom beceneve, az EGOM ruhamárkává is vált.
Gazdaság
Az utolsó akadály is elhárult: érkezhetnek az uniós források
Az uniós pénzügyminiszterek elfogadták Magyarország módosított helyreállítási tervét,
OTP: szemléletváltás látszik az öngondoskodásban
Bár a megtakarítási hajlandóság még csekély, a gazdasági nehézségek hatására szemléletváltás látszik az öngondoskodásban
Gyengült csütörtök reggelre a forint
Gyengült kissé a forint a főbb devizákkal szemben csütörtök reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.