Kezdőlap Címkék Inflációs alapmutatók

inflációs alapmutatók

Az MNB elmondta, mi okozta a 20 százalék feletti inflációt

A szeptember havi infláció több mint felét az élelmiszerek, valamint a szabályozott árú termékek és szolgáltatások drágulása magyarázza. A feldolgozott élelmiszerek nélkül számított maginfláció havi emelkedése mérséklődött az augusztusi átárazást követően, vagyis ennél a termékcsoportnál az inflációs folyamatok mérséklődése tapasztalható - hívta fel a figyelmet a legfrissebb adatokhoz fűzött elemzésében a Magyar Nemzeti Bank.

MNB: háromszor nagyobb volt a drágulás márciusban, mint a korábbi években

Háromszor jobban emelkedtek a fogyasztói árak márciusban, mint a korábbi években - állapította meg a Magyar Nemzeti Bank.

Az MNB a fogyasztói árakról: minden drágult

A nemzetközi nyersanyag- és energiaárak emelkedése gyorsan és széles termékkörben jelenik meg a fogyasztói árakban - állapította meg a februári inflációs mutatókat értékelve a Magyar Nemzeti Bank.

MNB: az élelmiszerek drágulása húzta fel az inflációt januárban

Főként az élelmiszerek, kisebb részben az iparcikkek és a piaci szolgáltatások árindexének növekedése nyomán januárban az infláció 0,5 százalékponttal emelkedett az előző hónaphoz képest - állapította meg a januári inflációs adatokhoz fűzött kommentárjában a Magyar Nemzeti Bank.

MNB: decemberben megállt az infláció emelkedése

Az előző hónaphoz képest decemberben nem változott az infláció, így Magyarország azon európai országok egyike, ahol az év végén megállt az infláció tavalyi évre jellemző gyorsulása - így értékelte a tavaly decemberi inflációs adatokat a Magyar Nemzeti Bank.

MNB: valamennyi inflációs alapmutató emelkedett

Novemberben az infláció 0,9 százalékponttal, a maginfláció 0,6 százalékponttal növekedett. Az infláció emelkedése a termékek és szolgáltatások széles körében jelentkezett - állapította meg a novemberi inflációs adatokhoz fűzött kommentárjában a Magyar Nemzeti Bank.

MNB: az üzemanyagok és az élelmiszerek húzták fel az inflációt

Októberben az éves összevetésben számított infláció 6,5 százalék volt. Az előző hónaphoz képest az infláció 1,0, a maginfláció 0,7 százalékponttal emelkedett. Az infláció növekedésének hátterében elsősorban az üzemanyagok, az iparcikkek és az élelmiszerek áremelkedése áll - közölte a Magyar Nemzeti Bank.

MNB: a termékek és a szolgáltatások húzták fel az inflációt

Az infláció növekedésének hátterében a termékek és szolgáltatások széles körét érintő áremelkedés állt - állapította meg a szeptemberi inflációs adatokhoz fűzött elemzésében a Magyar Nemzeti Bank.

Infláció – MNB: az üzemanyagok és az élelmiszerek ára is nőtt

Az infláció augusztusban 0,3 százalékponttal 4,9 százalékra emelkedett az előző hónaphoz képest. A drágulás hátterében az üzemanyagok, az iparcikkek és a feldolgozatlan élelmiszerek inflációjának növekedése állt - állapította meg a Magyar Nemzeti Bank.

MNB: az üzemanyagok húzták fel az inflációt

Az előző hónaphoz képest 1,4 százalékponttal 5,1 százalékosra nőtt az éves infláció áprilisban. A növekedést döntően az üzemanyagok áremelkedése okozta, ami 2,3 százalékponttal járult hozzá a növekedéshez -  állapította meg a Magyar Nemzeti Bank.

MNB: az üzemanyagok drágulása húzta fel az inflációt

Februárban az infláció emelkedését az üzemanyagárak növekedése okozta. Az előző hónaphoz képest az infláció 0,4 százalékponttal 3,1 százalékra emelkedett, míg a maginfláció 0,1 százalékponttal 4,1 százalékra csökkent - kommentálta a legfrissebb inflációs adatokat a Magyar Nemzeti Bank.

MNB: a jövedéki adó emelése is felfelé tolta az inflációt

A keresletérzékeny termékek és az üzemanyagok inflációs hozzájárulása emelkedett, amit az élelmiszerek hozzájárulásának mérséklődése ellensúlyozott, így összességében az infláció az előző hónaphoz képest nem változott - állapította meg a Magyar Nemzeti Bank.

MNB: a dohányáruk drágulása húzta fel a maginflációt

Tavaly decemberben a maginfláció 0,1 százalékponttal emelkedett, aminek hátterében az alkohol és dohánytermékek magasabb áremelkedése áll - kommentálta a decemberi inflációs adatokat a Magyar Nemzeti Bank.

MNB: az ingyenes parkolás is fékezte az inflációt

Novemberben az előző hónaphoz képest az infláció 0,3 százalékponttal 2,7 százalékosra mérséklődött, amit főként az üzemanyagok és szabályozott árak csökkenése okozott - állapította meg a novemberi inflációs adatokhoz fűzött kommentárjában a Magyar Nemzeti Bank.

MNB: erősödtek a dezinflációs hatások

Elsősorban az élelmiszerek és az üzemanyagok alacsonyabb árdinamikája következtében lassult az infláció októberben - derül ki a Magyar Nemzeti Bank elemzéséből.

MNB: a jövedéki adó emelése húzta fel az inflációt

Augusztusban az infláció és a maginfláció emelkedését elsősorban az alkohol, a dohányáruk, illetve a feldolgozott élelmiszerek áremelkedése okozta. A dohánytermékek esetében folytatódott a júliusi jövedékiadó-emelés begyűrűzése, így az adóhatás önmagában 0,5 százalékponttal növelte meg a maginflációt - közölte a Magyar Nemzeti Bank.

MNB: emelkedtek az inflációs alapmutatók

Az infláció csökkenését az üzemanyagárak mérséklődése magyarázza, míg a maginfláció emelkedéséhez egyes feldolgozott élelmiszerek és piaci szolgáltatások áremelkedése járult hozzá - állapította meg a Magyar Nemzeti Banknak (MNB) a márciusi inflációs adatokhoz fűzött kommentárja.

Az MNB az infláció januári emelkedéséről

Az infláció emelkedését főként az üzemanyag- és az élelmiszerárak növekedése magyarázza - állapította meg a januári inflációs adathoz fűzött kommentárjában a Magyar Nemzeti Bank (MNB).

MNB: alig változtak az inflációs alapmutatók

Az előző hónaphoz képest az infláció 0,5 százalékponttal emelkedett, míg a maginfláció nem változott. Az infláció emelkedését főként az üzemanyagok tavaly év végi árcsökkenésének bázishatása magyarázza - állapította meg novemberi inflációs elemzésében a Magyar Nemzeti Bank.

A szolgáltatások drágulása húzta fel a maginflációt

Az infláció szeptemberben 0,3 százalékponttal 2,8 százalékra csökkent, a maginfláció 0,2 százalékponttal 3,9 százalékosra emelkedett. A maginfláció emelkedését a piaci szolgáltatások árindexe magyarázza - állapította meg a Magyar Nemzeti Bank.

Friss

A Volkswagen őrzi vezető szerepét

A Volkswagen 2023-ban világszerte 4,867 millió autót értékesített.

Az átlagkereset is elegendő lehet a lakásvásárláshoz?

Két átlagkeresettel rendelkező háztartás esetén a nettó jövedelem 834 400 forint, ehhez képest a törlesztőrészlet körülbelül félmillió forint is lehet havonta, ami 68 millió forintos hitelfelvételt tesz lehetővé 20 éves futamidővel és 10 éves kamatperiódussal.

Első lépések a karrierben: Miért érdemes állásbörzékre járni?

Egy online jelentkezési folyamatban nehéz kiemelkedni a több száz pályázó közül, de egy állásbörzén azonnal lehetőség nyílik megmutatni a személyiséget, a motivációt és a kommunikációs készségeket.

Iris”, a bécsi tömegközlekedés jelnyelvi avatárja, utaskoordinátora

Bécs Közlekedési Vállalata, a Wiener Linien tesztüzembe helyezte Irist, a jelnyelvi virtuális utassegítőt.

Hírek

Alig változott hétfő reggelre a forint árfolyama

Hétfő reggeli jegyzésén a forint gyengébben áll a decemberi kezdésnél, 0,3 százalékkal az euró, 0,7 százalékkal a dollár és 0,8 százalékkal a svájci frank ellenében.

A Mikulás nyomában Antalyában

A templomban található egy római kori szarkofág, amelyet halpikkelyek és akantuszlevelek díszítenek, és amelyről úgy vélik, hogy Szent Miklósé volt.

Vegyesen mozgott a forint péntek reggel

Az euró a kora esti 1,0553 dollár után 1,0568 dolláron áll péntek reggel.

Kevéssé változott szerda reggelre a forint árfolyama

Kevéssé változott a forint árfolyama szerda reggelre a főbb...

Végre erősödött hétfő reggelre a forint

A novemberi kezdéshez képest 0,8 százalékkal áll gyengébben a forint hétfő reggel az euróval, 4,7 százalékkal gyengébben a dollárral és 1,5 százalékkal gyengébben a svájci frankkal szemben.

A bitcoin történelmi csúcson, 94 ezer dollár fölött

A bitcoin jegyzése az év eleje óta több mint a kétszeresére emelkedett.

Vegyesen alakult szerda reggelre a forint árfolyama

Az év eleje óta a forint gyengült mindhárom devizával szemben, 6,5 százalékkal az euró, 11,0 százalékkal a dollár és 5,7 százalékkal a svájci frank ellenében.

Gyengült a forint árfolyama

Az euró 1,0714 dollárt ért hétfő reggel a péntek esti 1,0694 dollár után.

Gazdaság

A Mol részesedését az ENEOS MOL Synthetic Rubber Kft.-ben az ENEOS veszi meg

A tranzakció várhatóan 2025 első negyedévében zárul le, a hatósági jóváhagyástól függően.

Háromból két ügyfélszámla már kamatadómentes az idén is profitban fürdő brókereknél

A befektetési vállalkozásoknál összesen 298,5 ezer számla volt szeptember végén, ebből több mint 160 ezer volt a TBSZ és csaknem 32 ezer a NYESZ,.

A hitel nem ajándék – kampány a karácsonyi időszakra kvízjátékokkal

Az év végi időszakban sokan igényelnek rövid lejáratú, kisebb összegű hiteleket is a karácsonyi kiadások fedezésére.