Kezdőlap Címkék Növényi olajok

növényi olajok

Második hónapja csökkennek a világpiaci élelmiszerárak

Májusban már a második egymást követő hónapban mérséklődtek az élelmiszerárak a világon, elsősorban a növényi olajok és a tejtermékek árcsökkenése hatására.

Közel tízéves csúcson az élelmiszerárak

Elsősorban a növényi olajok és a tejtermékek drágulása miatt közel tízéves csúcson álltak a világpiaci élelmiszerárak januárban.

Tavaly 28 százalékkal drágultak az élelmiszerek

Tavaly átlagosan 28,1 százalékkal nőttek az élelmiszerárak globálisan, az ezek mozgását követő index 10 éves csúcsra emelkedett - áll az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezetének (FAO) jelentésében.

Tízéves csúcsra szöktek az élelmiszerárak

Részben a kínálat szűkössége, valamint a szemestermények és a tejtermékek drágulása miatt novemberben már a negyedik egymást követő hónapban nőttek a világpiaci élelmiszerárak.

Világpiaci élelmiszerárak – Tízéves csúcs októberben

A kínálat szűkössége, valamint a növényi olajok és a szemestermények jelentős drágulása miatt októberben már a harmadik egymást követő hónapban nőttek a világpiaci élelmiszerárak az előző hónaphoz képest.

Tovább drágultak az élelmiszerek – tízéves csúcson a pálmaolaj ára

Részben a kínálat szűkössége, valamint a búza és a pálmaolaj iránti keresletnövekedés hatására szeptemberben már a második egymást követő hónapban nőttek a világpiaci élelmiszerárak.

Nagyot drágultak az élelmiszerek – csak a tej lett olcsóbb

Augusztusban nagyot emelkedett az élelmiszerek világpiaci ára az előző hónaphoz képest. Leginkább a cukor, a búza és a növényi olajok drágultak.

Júliusban is csökkentek az élelmiszerárak – csak a cukor drágult

Júliusban már a második egymást követő hónapban csökkentek globálisan az élelmiszerárak havi összevetésben.

Csökkentek az élelmiszerárak – csak a cukor és a hús drágult

Júniusban 12 hónapon belül először csökkentek globálisan az élelmiszerárak havi összevetésben - jelentette az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO).

Élelmiszerárak – meredek drágulás. Nyolcéves csúcson a kukorica

Több mint tíz éve nem nőttek olyan jelentősen az élelmiszerárak havi összevetésben, mint májusban. A kukorica árindexe 2013 januárja óta a legmagasabb szintre nőtt havi összevetésben - közölte az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete.

FAO: kilenc hónapja drágulnak az élelmiszerek

Februárban már a kilencedik egymást követő hónapban emelkedtek, és 2014 júliusa óta a legmagasabb szintre nőttek a világpiaci élelmiszerárak - jelentette az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO).

Világpiaci élelmiszerárak: hat és fél éves csúcs

Januárban 2014 júliusa óta a legmagasabb szintre emelkedtek a világpiaci élelmiszerárak, és már a nyolcadik egymást követő hónapban jegyezett fel növekedést az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO).

Hetedik hónapja drágulnak az élelmiszerek

Decemberben már a hetedik hónapja emelkedtek folyamatosan a világpiaci élelmiszerárak - közölte az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO).

Világpiaci élelmiszerárak – csak a hús lett olcsóbb

A szemestermények, a növényi olajok, a cukor és a tejtermékek drágulása miatt októberben már az ötödik egymást követő hónapban emelkedtek, január óta a legmagasabb szintre nőttek a világpiaci élelmiszerárak - derül ki a FAO adataiból.

Drágultak a tejtermékek – olcsóbb lett a hús

Júliusban már a második egymást követő hónapban emelkedtek a világpiaci élelmiszerárak. Főleg a növényi olaj- és zsírfélék, valamint a tejtermékek drágultak.

Drágulásnak indultak az élelmiszerek

A növényi olajok, a cukor és a tejtermékek drágulása miatt júniusban - az idén először - emelkedtek a világpiaci élelmiszerárak.

Világpiaci élelmiszerárak – csak a cukor drágult

Májusban már a negyedik egymást követő hónapban csökkentek a világpiaci élelmiszerárak, részben a koronavírus-járvány miatt bekövetkezett keresletvisszaesés hatására.

Világpiaci élelmiszerárak – mélyponton a cukor

A koronavírus-járvány miatt bekövetkezett keresletvisszaesés hatására áprilisban már a harmadik egymást követő hónapban csökkentek a világpiaci élelmiszerárak. A cukor ára 13 éves mélypontra esett.

Friss

15 ezer alumínium dobozt gyűjtöttek össze a Hungaroringen

A visszaváltási rendszer fő célja, hogy Magyarországon is minél többen váltsák vissza az italcsomagolásukat

A munkanélküliségi ráta 4,2 százalék júniusban

A munkakeresés átlagos időtartama 10,0 hónap volt, az összes munkanélküli 35 százaléka 3 hónapnál rövidebb ideje, míg 36 százaléka legalább egy éve keresett állást.

NTAK – A Magyar Nagydíj és az Ed Sheeran-koncert mindent vitt

Mogyoródon szállt meg a legtöbb turista, csaknem 2000 vendégéjszakát töltve a három nap során.

 Veszteséges zárás az európai tőzsdéken

Gyenge kezdés után indexveszteséggel fejezték be a csütörtöki kereskedést a főbb európai értékpapírpiacok, London kivételével.

Hírek

Gyengült szerdán a forint

Az eurót délután hat órakor 393,44 forinton jegyezték a reggel hét órai 390,28 forintos állás után.

Kína drámai kamatlábcsökkentéssel pörgetné fel a gazdaságot

AKínai Kommunista Párt Központi Bizottságának közelmúltbeli ülése után komoly szándék mutatkozik, hogy a világ második legnagyobb gazdasága ismét növekedési pályára álljon.

Mi várható a héten? Adatok az államháztartásról és a fogyasztói árakról

Hétfőn teszi közzé a Pénzügyminisztérium (PM) az államháztartás központi alrendszerének június végi helyzetéről a gyorstájékoztatóját.

Tőzsde – Veszteséges zárás az európai tőzsdéken

Az európai kereskedési idő végén a WTI nyersolaj 1,50 százalékkal drágult a nemzetközi kereskedelemben, hordónként 79,99 dollárra, a Brent ára pedig 1,28 százalékkal nőtt, 80,64 dollárra.

Csökkenő forgalom mellett csúcsra emelkedett a BUX a héten

Szijjártó Péter külügyminiszter szerdán Bakuban jelentette be a Shah Deniz gázmező 5 százalékos részesedésének megvásárlását, a tranzakciót a harmadik negyedévben fogják lezárni.

Vegyesen alakult csütörtök reggelre a forint árfolyama

Vegyesen alakult a forint árfolyama csütörtök reggelre az előző esti jegyzéshez képest.

Iránykereséssel, illetve kis pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden a BÉT részvényindexe, a BUX 1073,29 pontos, 1,55 százalékos csökkenéssel 68 385,55 ponton zárt.

Devizapiac – Vegyesen alakult hétfő reggelre a forint árfolyama

A péntek esti jegyzése alapján májust pozitív mérleggel zárta a forint, 0,3 százalékkal erősödött az euróval és a svájci frankkal szemben, és 2,0 százalékkal erősödött a dollár ellenében.

Gazdaság

Majdnem 70 millió forint bírság a Raiffesen banknak és lízingcégének

A pénzügyi felügyelet kifogásolta, hogy a compliance (szabályozási megfelelési) terület beszámolói nem minden szempontból feleltek meg a jogszabályban elvártaknak.

MNB: 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot a monetáris tanács

A monetáris szigor pozitív reálkamat biztosításával járul hozzá a pénzügyi piaci stabilitás fenntartásához, valamint az inflációs cél fenntartható eléréséhez

A1 besorolással látta el a Moody’s az MBH Jelzálogbank jelzáloglevél-programját

A jelzáloglevelek kibocsátásával szerzett forrásokból az MBH Jelzálogbank refinanszírozási hitelt nyújt partnerbankjainak, ezáltal támogatva a főként a lakosság körében végzett jelzáloghitelezési tevékenységüket.