Hirdetés
Kezdőlap Gazdaság György László: a kormány nem számol újabb országos lezárással
No menu items!

György László: a kormány nem számol újabb országos lezárással

Az újabb országos lezárás lehetőségével már nem számol a kormány, így a magyar gazdaság idei teljesítménye meghaladhatja a várakozásokat és az uniós átlagot is – mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) államtitkára.

György László közölte, hogy a kormány folyamatosan értékeli a nemzetközi helyzetet, ezek alapján pedig kedvezőnek látja az ország és a legfontosabb magyar exportpiacok kilátásait. A német üzleti hangulat meghaladta a válság előtti szintet, az euróövezetben a megrendelési állományok biztatóan alakulnak. A járvány kiújulása a kontinens nagy részén kevésbé fenyegető, mint másutt, a Föld csaknem 200 állama közül a 20 legjobban védekező majdnem fele európai.

Magyarország is az utóbbiak közé tartozik – indokolta a bizakodást az államtitkár. Az egészségügyi védekezés fenntartását ugyanakkor ezzel együtt is fontosnak nevezte.

A kormány ezért a járványügyi munkacsoport közreműködésével a vállalkozások számára összefoglalja, és augusztusban meg is jelenteti a fertőzés megfékezésének legfontosabb teendőit. A kiadványban olvasható ajánlások szükség esetén kötelezővé válhatnak.   

György László

György László a belföldi folyamatok közül kiemelte a munkaerőpiac legfrissebb adatait. Az álláskeresők számának csökkenése felgyorsult, a foglalkoztatottaké újra a 4,5 milliót közelíti, így már csak 80 ezerrel többen keresnek munkahelyet, mint a válság előtt. A belföldi ipar, és különösen a járműipar magas megrendelésállományra számít ősszel – tette hozzá.

Az államtitkári tájékoztatóból kiderült az is, hogy a kormány költségvetési keretből eddig 500 milliárd forint beruházásösztönzést hagyott jóvá, 920 ezer munkavállalót, és több mint 140 ezer álláskeresőt segít. A 200 ezer ember befogadására képes közmunkákban mindössze 90 ezren dolgoznak. Az állami támogatások összesen csaknem félmillió munkahely megtartásához és 70 ezer megteremtéséhez járulnak hozzá. Az állami, illetve jegybanki támogatású hitelekre 703,3 milliárd forint igénylés érkezett, ebből 345,5 milliárd forint a leszerződött állomány összege.

Újságírói kérdésre válaszolva György László kifejtette, hogy augusztus végétől, a Gazdaságvédelmi akcióterv harmadik szakaszában újabb támogatások nyílhatnak meg a vállalkozások előtt.

A védekezés folytatásában a kormány figyelembe veszi a nemzeti konzultáció eredményét, újabb országos lezárás lehetőségével ugyanakkor már nem számol – tette hozzá.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

2030-ig megkétszereződik a geotermikus energia hazai felhasználása

Március elején nyílt meg a Svájci Alap forrásaiból finanszírozott 5,3 milliárd forintos felhívás egyebek mellett meglévő termálkutak korszerűsítésének vagy állami tulajdonban levő szénhidrogén-kutak termálkúttá alakításának támogatására

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Új otthonfelújítási támogatás: a szakértő szerint erre érdemes figyelni mindenkinek 

A törvényalkotói szándékkal ellentétben az akció meghirdetésének az elkövetkező egy-két hónapban negatív hatása lesz a piacra, mert a korábbi tapasztalatok azt mutatják, hogy ilyenkor még azok is kivárnak és nem vásárolnak, akiket nem is érint a kedvezmény.
Hirdetés

Hírek

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.
Hirdetés

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.