Kezdőlap Címkék Bértámogatás

bértámogatás

Új bértámogatás kapacitásbővítésre – kicsiknek és közepeseknek

A munkavállalói létszám növelése és a kapacitások bővítése céljából vissza nem térítendő támogatásra pályázhatnak a mikro-, kis- és középvállalkozások 13,7 milliárd forintos keretösszeg erejéig - jelentette be az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára.

Új bértámogatás – alacsony végzettségű munkavállalókra

Új bértámogatás jelent meg: a 90 napos munkatapasztalat szerzési támogatást legfeljebb kilenc hónapon át kaphatják az alacsony végzettségű álláskeresőket foglalkoztatók. Ezt Bodó Sándor, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára jelentette be.

Egyszeri bértámogatás – önfoglalkoztatóknak

A kormány egyszeri bértámogatással segít az önfoglalkoztatóknak és a mikrovállalkozásoknak, amelyek alkalmazott híján nem voltak jogosultak az ágazati bértámogatásra - jelentette be az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) államtitkára.

Nyári diákmunka – 75 százalékos vagy teljes bértámogatással

Idén is munkatapasztalathoz és jövedelemhez juttatja a nappali képzésben tanuló 16-25 éveseket a júniusban induló Nyári diákmunka program: a tárca által biztosított 3 milliárd forintos keretösszeg mintegy 25 ezer fiatal változó időtartamú foglalkoztatásához járulhat hozzá - jelentette be az Innovációs és Technológiai Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára.

Bértámogatás – májusban is

A kormány ismét meghosszabbítja a koronavírus miatt nehéz helyzetbe került vállalkozások számára biztosított ágazati bértámogatást: a március előtt is jogosult szektorok cégei májusra is kérhetik a munkahelyek megtartását szolgáló állami segítséget - jelentette be a foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár.

Koronavírus – 3 millió beoltott után újabb lazítás várható

Az újraindítás következő lépéseiről a kormány akkor dönt, ha a beoltottak száma eléri a 3 milliót - jelentette be a Miniszterelnökséget vezető Gulyás Gergely...

Bértámogatás – áprilisban is

A kormány döntése értelmében az áprilisi bérekre is igényelhető az ágazati bértámogatás, a munkáltatói járulékokat továbbra sem kell megfizetni az érintett dolgozók után - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára.

Bértámogatás. Tíz érintettből hat a vendéglátásban dolgozik

Az érintett munkavállalók közel 60 százaléka után a vendéglátásban tevékenykedő vállalkozások igényeltek ágazati bértámogatást - közölte Bodó Sándor, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára.

Igényelhető bővített bértámogatás

A márciusban zárásra kényszerült vállalkozások is kérhetik az ágazati bértámogatást. Az igényléseket március 31-ig nyújthatják be a főként kiskereskedelemben és egyéb szolgáltatások szektorban működő cégek - közölte Bodó Sándor foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár.

Mentőöv a vendéglátósoknak – ezentúl előre jár a bértámogatás

A kormány változtat a vendéglátóiparban és a turizmusban érdekelt vállalkozók megsegítése érdekében - tudta meg a Magyar Nemzet. Az intézkedés lényege, hogy az utólagos finanszírozás helyett az igénylők előre megkapják majd az állami bértámogatást.

Kutatók bértámogatása – hosszabb határidővel

A kormány február 22-ig meghosszabbítja a koronavírus miatt elindított kutatási, fejlesztési és innovációs bértámogatás (KFI) igénylését - jelentette be Bodó Sándor, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) államtitkára.

György László: a felzárkózáshoz nagyobb növekedési előnyt kell elérni

A járványhelyzet esély is a felzárkózásra, de ahhoz, hogy az ország 2030-ra utolérje az uniós átlagot, 2-ről 3 százalékpontra kell felkúsznia a növekedési előnynek - jelentette ki György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára.

ITM: ötezer milliárdból válthatnak “támadásba” a vállalkozások

A gazdaságvédelmi akcióterv az elmúlt közel egy évben 720 ezer vállalkozást ért el, illetve 1,4 millió munkahely megőrzéséhez járult hozzá. A következő időszakban soha nem látott mértékű pénzügyi eszközök, nulla százalékos hitelek és kedvező tőkekonstrukciók állnak majd rendelkezésre - mondta György László gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkár.

Bővülő program. Pályázat kutatók-fejlesztők bértámogatására

Ismét pályázhat a kutatási, fejlesztési és innovációs szektor bértámogatására - hívta fel a figyelmet az Innovációs és Technológiai Minisztérium. A támogatás az újonnan felvett dolgozókra is igényelhető.

Újraindul a kutatók bértámogatása

Ismét bértámogatásban részesülhetnek a kutatási, fejlesztési és innovációs (KFI) szektor magasan képzett szakemberei a járványhelyzet miatt, három hónapos időtartamban - jelentette be Bodó Sándor.

Tönk szélén a turistabuszosok – a kormányhoz fordultak

A válság túléléséhez és az újrainduláshoz a kormány támogatását kérik a turisztikai autóbuszos személyszállító kis- és középvállalkozók - közölték a fuvarozói érdekképviseletek.

50 százalékos bértámogatás – hosszabbít a kormány

A kormány január végéig meghosszabbítja az 50 százalékos bértámogatást a turizmusban és a vendéglátásban, ezzel 140 ezer munkahelyet véd meg - jelentette be Varga Mihály pénzügyminiszter.

Bértámogatás – 200 ezer állást véd meg az új program

Közel 200 ezer ember dolgozik azokban az ágazatokban, amelyekben lehetőség van a bértámogatási programban való részvételre - mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára.

Adómentességet kapnak a vendéglátósok – részletek

Mentesítette a vendéglátásban működő vállalkozásokat a kormány a munkáltatói adóterhek megfizetése alól. Ez mintegy ötmilliárd forint adókönnyítést jelent, ami biztosítja a munkahelymegőrzést és a novemberi bérek kifizetését - mondta Izer Norbert, a Pénzügyminisztérium adóügyekért felelős államtitkára.

Idegenforgalom – vészcsengő: 50 milliárdos fővárosi válságalapot sürget a BKIK

A drámai helyzetbe került turisztikai vállalkozások megmentésére 50 milliárd forintos Budapesti Válságkezelési Alap felállítását sürgeti a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara.

Friss

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

2030-ig megkétszereződik a geotermikus energia hazai felhasználása

Március elején nyílt meg a Svájci Alap forrásaiból finanszírozott 5,3 milliárd forintos felhívás egyebek mellett meglévő termálkutak korszerűsítésének vagy állami tulajdonban levő szénhidrogén-kutak termálkúttá alakításának támogatására

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Új otthonfelújítási támogatás: a szakértő szerint erre érdemes figyelni mindenkinek 

A törvényalkotói szándékkal ellentétben az akció meghirdetésének az elkövetkező egy-két hónapban negatív hatása lesz a piacra, mert a korábbi tapasztalatok azt mutatják, hogy ilyenkor még azok is kivárnak és nem vásárolnak, akiket nem is érint a kedvezmény.

Hírek

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.