Hirdetés
Kezdőlap Fogyasztóvédelem Játékok vezetik a veszélyes termékek listáját
No menu items!

Játékok vezetik a veszélyes termékek listáját

Az európai fogyasztóvédő hatóságok tavaly több mint 2200 riasztást jelentettek, és közel 4500 esetben intézkedtek veszélyes termékek – köztük nagy számban gyerekjátékok – miatt – közölte Didier Reynders jogérvényesülésért felelős uniós biztos.

Ez 2018-hoz képest 10 százalékos, ötéves viszonylatban pedig 63 százalékos növekedés.

Didier Reynders

Az uniós biztos elmondta, a játékokkal kapcsolatban érkezett a legtöbb kifogás, ami az összes bejelentés 29 százalékát tette ki, majd a gépjárművek (23 százalék), valamint az elektromos készülékek (8 százalék) kategóriája következett.

Ugyancsak nagyszámú bejelentést tettek a kozmetikumok, a ruházati termékek, a textíliák és a divatcikkek, valamint a gyermekápolási cikkek és a gyermekfelszerelések esetében.

A legtöbbször bejelentett kockázatok sérülést, például törést vagy agyrázkódást okozó termékkel kapcsolatosak voltak (27 százalék).

A második leggyakrabban jelzett aggály (23 százalék) a termékek kémiai összetevőire vonatkozott, ezt követte a gyermekek fulladásának kockázata (13 százalék).

Kiemelte: noha a 2019-es jelentés erre nem tér ki, a koronavírus-járvány kezdete óta számos új kifogásolt tételt vettek nyilvántartásba. Idén július elsejéig 63 bejelentés érkezett a szájmaszkok, három a védőoverallok, három a kézfertőtlenítő szerek és három az UV-lámpák esetében. Március 1. és július 1. között 10 nyomonkövetési intézkedést hoztak a szájmaszkokkal és további intézkedéseket a kézfertőtlenítő szerekkel összefüggésben.

A termékek összehangolt tesztelésére vonatkozóan a belga uniós biztos azt közölte, hogy a tagállamok közel 700 terméket, köztük személyszállítási eszközöket, puha bélésű játékokat, töltőket, akkumulátorokat és kerékpáros gyermeküléseket választottak ki véletlenszerű tesztelésre.

A vizsgált termékek 38 százaléka nem felelt meg az uniós biztonsági jogszabályoknak.

A termékek 11 százaléka esetében megállapították, hogy súlyos kockázatot jelentenek a fogyasztókra. Kategóriák szerint vizsgálva a puha bélésű játékok termékcsoportja jelentett súlyos kockázatot a legnagyobb arányban (68 százalék), míg az akkumulátorok esetében fordultak elő legritkábban súlyos kockázatok (1 százalék).

Amennyiben súlyos kockázatot állapítanak meg egyes termék esetén, a veszélyes termékek piaci elterjedésének megakadályozása érdekében az adott terméket az úgynevezett uniós riasztási rendszerben részt vevő országok – a tagállamok, valamint az Egyesült Királyság, Norvégia, Izland és Liechtenstein – illetékes hatóságai jelentik az Európai Bizottságnak

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Székesfehérvár turisztikai újdonsága, az Alba Aréna

Az Alba Aréna e naptól izgalmas programokkal várja a látogatókat, valamint bérelhető konferenciatermekkel, elérhető szolgáltatásokkal az üzleti partnereket.

Nagy Márton: jövőre újraindul a gazdasági növekedés

Nagy Márton: Kell az új munkaerő, de alapvetően nem vendégmunkásokra, hanem magyar munkavállalókra van szükség, ezáltal az inaktivitás is tud csökkenni

Jelentősen növekedhet az okoszebrák száma Magyarországon

Az út két szélén elhelyezett érzékelők és az útburkolatba helyezett nagy fényerejű LED prizmák villogó jelzéssel hívják fel az autósok figyelmét, mielőtt a gyalogos a zebrára lép.

Ingyen dolgozott, most elképzelhetetlenül nagy fizetést kaphat a Tesla vezér

A Tesla arra kéri a befektetőket, hogy hagyják jóvá Elon Musk 56 milliárd dolláros (!) bércsomagját.
Hirdetés

Hírek

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.

Iránykereséssel indulhat a kereskedés az elemző szerint

A Richter változatlanul a 9150-9420 forintos sávban mozoghat. A gyógyszerpapír jegyzése csütörtökön 5 forinttal, 0,05 százalékkal 9260 forintra csökkent, 2,5 milliárd forintos forgalomban.

Úttörő konferencia az autóipar jövőjéről, hazai díjátadóval

A tisztán benzines autók napjai is meg vannak számlálva, miközben az elektromos autók térnyerése kapcsán még bőven akadnak kérdőjelek

Heti makronaptár

Több statisztikai adat is megjelenik a következő héten, köztük az ipari termelés februári, a külkereskedelmi forgalom előzetes februári és részletes januári adatai, valamint a termelői árak és a kiskereskedelmi forgalom februári adatai. A kormányzati szektor 2023. utolsó negyedévi egyenlegét is közli a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Hirdetés

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.