Hirdetés
Kezdőlap Autóipar Késő bánat: Olaszország most akarja lassítani az európai villanyautó-átállást
No menu items!

Késő bánat: Olaszország most akarja lassítani az európai villanyautó-átállást

Nem sokkal azután, hogy az Európai Parlament megszavazta a dízel-és benzinüzemű új autók értékesítésének 2035 utáni betiltását, Olaszország jelezte, hogy az autóipar védelme érdekében enyhíteni akarja ezt a célt.

Antonio Tajani olasz miniszterelnök-helyettes és külügyminiszter közölte: Olaszország enyhíteni akarja az Európai Unió azon terveit, amelyek szerint 2035-től fokozatosan ki kell vonni a benzin- és dízelüzemű autókat.

Antonio Tajani az EP elnöke Kép: azuzlet.hu
Antonio Tajani

Ahelyett, hogy az EU tervei szerint tizenkét év alatt 100 százalékkal csökkentenék a belsőégésű motorral hajtott új autók CO₂-kibocsátását, csak 90 százalékkal kellene – idézte Tajanit a Corriere della Sera című napilap. Ezért Olaszország ellenjavaslatot nyújt be, ami lehetőséget ad az iparnak az alkalmazkodásra – mondta. “Nagy támogatója vagyok az elektromos autóknak, de az ambiciózus célokat a valóságban kell megvalósítani, nem csak papíron” – mondta Tajani a lapnak. “Meg kell védenünk az autóiparunkat” – szögezte le.

Olaszország le van maradva az autóipar átalakításában, és fel kell gyorsítanunk a beruházásokat” – mondta a lapnak Adolfo Urso gazdasági miniszter. “De azok a határidők és utak, amelyeket Európa ad nekünk, nem felelnek meg az európai és különösen az olaszországi valóságnak” – tette hozzá.

Az Európai Unió parlamentje kedden döntött arról, hogy az új személygépkocsik 2035-től már nem bocsáthatnak ki káros anyagokat üzemelés közben. Az Európai Bizottság, a tagállamok és a parlament már korábban megállapodott erről. De az államoknak ezt az EU Tanácsában is jóvá kell hagyniuk. A cél az, hogy az EU 2050-re klímasemleges legyen.

Az olaszországi autóipar, amely még mindig nagyrészt a hagyományos belsőégésű technológiára összpontosít, az Anfia ágazati szövetség szerint közvetlenül vagy közvetve több mint 270 ezer embert foglalkoztat, és a bruttó hazai termék (GDP) több mint öt százalékát adja. A jelentés szerint a teljesen elektromos autók eladásai tavaly 27 százalékkal csökkentek Olaszországban, és az összes új forgalomba helyezésnek mindössze 3,7 százalékát tették ki.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Az Otthonfelújítási program felhívását szakmai egyeztetés előzi meg

Júniustól indul az Otthonfelújítási program, amellyel a kormány a családokat és a magyar gazdaság növekedését is támogatja, a programban június 3-tól az MFB Pontokon keresztül lehet részt venni.

Megkezdte működését Bécs első zöldhidrogén-üzeme

Az emelkedőkkel és gyakori megállókkal tarkított vonalon jövő évtől tíz portugál gyártmányú, akadálymentes CaetanoBus szállítja majd az utasokat. 

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

2030-ig megkétszereződik a geotermikus energia hazai felhasználása

Március elején nyílt meg a Svájci Alap forrásaiból finanszírozott 5,3 milliárd forintos felhívás egyebek mellett meglévő termálkutak korszerűsítésének vagy állami tulajdonban levő szénhidrogén-kutak termálkúttá alakításának támogatására
Hirdetés

Hírek

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.
Hirdetés

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.